Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-НЕЙРОСОНОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА НОВОНАРОДЖЕНИХ З СИНДРОМОМ ЗАТРИМКИ ВНУТРІШНЬОУТРОБНОГО РОЗВИТКУ

КЛІНІКО-НЕЙРОСОНОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА НОВОНАРОДЖЕНИХ З СИНДРОМОМ ЗАТРИМКИ ВНУТРІШНЬОУТРОБНОГО РОЗВИТКУ

Назва:
КЛІНІКО-НЕЙРОСОНОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА НОВОНАРОДЖЕНИХ З СИНДРОМОМ ЗАТРИМКИ ВНУТРІШНЬОУТРОБНОГО РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,54 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛІХАЧОВА НАДІЯ ВАСИЛІВНА
УДК 616-053.31: 618.33-007.21-07
КЛІНІКО-НЕЙРОСОНОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА НОВОНАРОДЖЕНИХ З СИНДРОМОМ ЗАТРИМКИ ВНУТРІШНЬОУТРОБНОГО РОЗВИТКУ
14.01.10 – ПЕДІАТРІЯ
АВТОРЕФЕРАТ
ДИСЕРТАЦІЇ НА ЗДОБУТТЯ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ
КАНДИДАТА МЕДИЧНИХ НАУК
ХАРКІВ-2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківській медичній академіі післядипломної освіти МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Кожем ‘яка Анатолій Іванович
Харківський державний медичний
Університет МОЗ України, завідувач кафедри дитячих хвороб
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Одинець Юрій Васильович,
Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри факультетської педіатріі
-доктор медичних наук, професор Суліма Олена Григорівна, Київська медична академія післядіпломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, професор кафедри неонатологіі
Провідна установа:
Інстітут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (м. Київ), відділ педіатріі
Захист відбудется 28.03.2002 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті ( 61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
З дисертаціею можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету ( 61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий 26.02.2002 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д. м. н., доцент Л.І. Овчаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. Останнім часом деморгафічна ситуація в Україні характеризується зниженням народжуваності та збільшенням смертності, що призводить до негативного показника приросту населення. Дитяча смертність залишається високою, досягаючи 13-14 ‰ в окремих регіонах Украіни, а основну питому вагу серед померлих дітей складають новонароджені діти з перинатальною патологією. Зростає захворюваність новонароджених (Н.Г.Гойда, О.Г.Суліма 1999).
Численність дітей з тяжкими органічними ураженнями центральної нервової системи (ЦНС) зростає в Україні з року в рік і складала на 1 січня 1999 року 6,8 на 1000 народжених (В.Ю.Мартинюк, Н.Г.Гойда, 1999).
Серед основних чинників формування інвалідності у дітей внаслідок неврологічної патології перше місце посідають ураження нервової системи у перинатальному періоді (П.В.Волошин, 1995).
Таким чином, патологія перинатального періоду є першочерговою причиною, що впливає на показники дитячої смертності і рівень інвалідності дітей. Цим твердженням обгрунтовується пріоритетність вивчення внутрішньоутробної патології новонароджених, яка зумовлює перинатальні причини захворюваності, смертності та інвалідизаціі.
До маловивчених питань перинатальноі патологіі належить синдром затримки внутрішньоутробного розвитку (ЗВР), який формується завдяки впливу різноманітних етіологічних чинників на плід при патології вагітності, в тому числі гестозів, екстрагенітальних захворювань матері та несприятливих екологічних факторів, що діють на систему мати-плацента-плід.
Останнім часом з’явилися повідомлення про надзвичайну варіантність і тяжкість патологічних змін в організмі немовляти з синдромом ЗВР. За даними Т.Л.Гомелла, М.Д.Каннигам (1995) діти з ЗВР мають дуже високу частоту уражень ЦНС та відхилень у подальшому в психоневрологічному розвитку. При цьому, відомостей про кореляцію між етіологічним чинником, що спричиняє ЗВР та його клінічною характеристикою, так само як і даних про морфологічні зміни в ЦНС і про варіанти клінічного перебігу ураження ЦНС у цих новонароджених немає. Не знайомі групи ризику смерті та інвалідизаціі серед новонароджених з ЗВР.
Висока летальність та інвалідність серед дітей з перинатальним ураженням ЦНС свідчать про відсутність ефективних методів лікування і реабілітації зазначеного контингенту хворих.
Клінічна діагностика уражень мозку в неонатальному періоді не є досить надійною із-за генералізованості і однотипності реакцій незрілої нервової системи на різні за характером та локалізацією патологічні процеси у головному мозку (І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КЛІНІКО-НЕЙРОСОНОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА НОВОНАРОДЖЕНИХ З СИНДРОМОМ ЗАТРИМКИ ВНУТРІШНЬОУТРОБНОГО РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок