Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАСЕЛЕННЯ ПІВДЕННОЇ ЧАСТИНИ ЛІСОСТЕПОВОГО ПОДНІПРОВ’Я ЗА ДОБИ ПІЗНЬОЇ БРОНЗИ

НАСЕЛЕННЯ ПІВДЕННОЇ ЧАСТИНИ ЛІСОСТЕПОВОГО ПОДНІПРОВ’Я ЗА ДОБИ ПІЗНЬОЇ БРОНЗИ

Назва:
НАСЕЛЕННЯ ПІВДЕННОЇ ЧАСТИНИ ЛІСОСТЕПОВОГО ПОДНІПРОВ’Я ЗА ДОБИ ПІЗНЬОЇ БРОНЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,13 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ АРХЕОЛОГІЇ
КУШТАН Дмитро Павлович
УДК 903’13/14 (477.4/5)"6377"
НАСЕЛЕННЯ ПІВДЕННОЇ ЧАСТИНИ ЛІСОСТЕПОВОГО
ПОДНІПРОВ’Я ЗА ДОБИ ПІЗНЬОЇ БРОНЗИ
Спеціальність – 07.00.04 – археологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата історичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі енеоліту – бронзового віку Інституту археології НАН України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник,
Гершкович Яків Петрович,
Інститут археології НАН України,
відділ енеоліту – бронзового віку.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
Березанська Софія Станіславівна
кандидат історичних наук
Ромашко Володимир Андрійович,
Дніпропетровський Національний університет,
доцент кафедри історіографії та
джерелознавства.
Захист відбудеться “09” квітня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .234.01 для захисту докторських дисертацій при Інституті археології Національної Академії наук України за адресою: 04210, Україна, м. Київ, проспект Героїв Сталінграда, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту археології НАН України (04210, Україна, м. Київ, проспект Героїв Сталінграду, 12).
Автореферат розісланий “25” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук О.Є. Фіалко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Регіон півдня Лісостепового Подніпров’я за доби пізньої бронзи знаходився у контактній зоні трьох великих культурно-історичних спільнот: зрубної, Ноа-Сабатинівка-Кослоджень та тшинецько-комарівської. У справі з’ясування відносної хронології, характеру міжкультурних зв’язків та контактів велике значення та перспективи мають регіони, розташовані саме у так званих “контактних зонах”. По даній проблематиці накопичена значна кількість археологічних джерел, але наявні аналітичні роботи, як правило, стосувалися лише окремих частин регіону або не охоплювали всього періоду пізньої бронзи. До того ж, знахідки останніх десятиріч дають можливість по-новому осмислити процеси, що відбувалися на півдні Лісостепового Подніпров’я за доби пізньої бронзи. Тому робота є актуальною і своєчасною.
Зв’язок з державними програмами. Робота виконана в рамках планових тем Відділу енеоліту – бронзового віку Інституту археології НАН України: “Історія вивчення археологічних культур неоліту, енеоліту, бронзового віку України. Упорядкування джерельної бази”, державний реєстраційний №0101U000592 та “Енеоліт та бронзовий вік України. Упорядкування джерельної бази”, державний реєстраційний №0101U0065312.
Мета і завдання дослідження. Мета роботи полягає в тому, аби простежити еволюцію матеріальної та духовної культури племен, які населяли даний регіон в епоху пізньої бронзи. Основна увага зосереджена на характеристиці речового комплексу, житлобудуванні, господарстві, стародавніх звичаях і віруваннях, мистецтві та культурогенезі. Завданням роботи є створення схеми хронології для археологічних культур регіону за доби бронзи і включає три стадії дослідження: 1) виділення послідовних етапів розвитку; 2) визначення основних напрямків зв’язків з іншими регіонами та культурними областями, з’ясування їх причин і наслідків; 3) розробка відносного та абсолютного датування.
Об’єктом дослідження є матеріали археологічних пам’яток доби пізньої бронзи півдня Лісостепового Подніпров’я. Для порівняння задіяні матеріали інших регіонів Східної Європи.
Предметом дослідження є історія населення півдня Лісостепового Подніпров’я за доби пізньої бронзи.
Методи дослідження є взаємозалежними та обумовленими його метою. Базовим є порівняльно-історичний метод, підкріплений типологічним методом археології. У дисертації також використовуються дані прямої і відносної стратиграфії пам’яток, картографування, статистичний облік, результати досліджень палеоантропологів, палеозоологів, палеоботаніків, лінгвістів, дані радіовуглецевого датування пам’яток доби пізньої бронзи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: НАСЕЛЕННЯ ПІВДЕННОЇ ЧАСТИНИ ЛІСОСТЕПОВОГО ПОДНІПРОВ’Я ЗА ДОБИ ПІЗНЬОЇ БРОНЗИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок