Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК МЕТОДІВ ПАРАМЕТРИЧНОГО СИНТЕЗУ ТА СХЕМОТЕХНІКИ ЧАСТОТНО-ВИБІРКОВИХ ПРИСТРОЇВ ЗАСОБІВ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ

РОЗВИТОК МЕТОДІВ ПАРАМЕТРИЧНОГО СИНТЕЗУ ТА СХЕМОТЕХНІКИ ЧАСТОТНО-ВИБІРКОВИХ ПРИСТРОЇВ ЗАСОБІВ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ

Назва:
РОЗВИТОК МЕТОДІВ ПАРАМЕТРИЧНОГО СИНТЕЗУ ТА СХЕМОТЕХНІКИ ЧАСТОТНО-ВИБІРКОВИХ ПРИСТРОЇВ ЗАСОБІВ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,82 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
КОСТРОМИЦЬКИЙ АНДРІЙ ІВАНОВИЧ
УДК 621.372.5:621.39
РОЗВИТОК МЕТОДІВ ПАРАМЕТРИЧНОГО СИНТЕЗУ
ТА СХЕМОТЕХНІКИ
ЧАСТОТНО-ВИБІРКОВИХ ПРИСТРОЇВ
ЗАСОБІВ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ
05.12.13 – радіотехнічні пристрої та засоби телекомунікацій
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата технічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному технічному університеті
радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Зеленін Анатолій Миколайович,
ХНУРЕ, професор каф. "Мережі зв'язку"
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Поляков Петро Федорович, Українська державна академія залізничного транспорту Міністерства транспорту та зв'язку України, завідувач кафедри "Транспортний зв'язок"
кандидат технічних наук, Сиващенко Сергій Іванович, Харківський університет Повітряних Сил Міністерства оборони України, начальник науково-дослідної лабораторії кафедри "Радіотехнічних систем навігації і посадки" факультету наземного забезпечення бойових дій авіації
Провідна установа:
Національний аерокосмічний університет ім. Жуковського "ХАІ" Міністерства освіти і науки України, Харків
Захист відбудеться “  ” грудня  р. о    годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.052.03 при Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки.
Автореферат розісланий “  ” листопада р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безрук В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційної роботи визначається необхідністю удосконалювання методів параметричного синтезу частотно-вибіркових пристроїв радіотехніки та засобів телекомунікацій з нетиповими характеристиками.
Методи синтезу частотно-вибіркових пристроїв давно розроблені та добре вивчені. Можна виділити два характерних класи задач. Перший – це синтез частотно-вибіркових пристроїв з типовими характеристиками, тобто такими, для котрих поняття оптимальності пов'язано або зі зменшенням перехідної області на частотній характеристиці, або зі зменшенням часу встановлення перехідної характеристики. Другий клас – це синтез частотно-вибіркових пристроїв з нетиповими характеристиками (які задані в табличній формі, у вигляді графіку або фізично нездійснені), для котрих критерії оптимальності відмінні від типових.
В дослідження методів параметричного синтезу частотно-вибіркових при-строїв великий вклад внесли такі вчені, як Чебишев, Золотарьов, Бессель, Лане та ін.
Переважна більшість цих досліджень були направлені на отримання характеристик з типовими критеріями оптимальності. А при синтезі передатних функцій, що відповідають складного виду частотним характеристикам, вказується на необхідність застосування різноманітних методів оптимізації для знаходження оптимальної за певним критерієм передатної функції.
Проектування частотно-вибіркових пристроїв з нетиповими характеристиками особливо характерно для пристроїв засобів телекомунікацій. При їх синтезі очевидним стає формування критеріїв оптимальності, які враховують системний аспект задачі, що розв'язуються.
Наприклад системні аспекти мінімізації міжсимвольних спотворень призводять до характеристик частотно-вибіркових пристроїв типу "піднесений косинус"; при розв'язанні тієї ж задачі, але з розподіленою вибірковістю, - до характеристик типу "корінь квадратний з піднесеного косинуса" і т.д. В загальному вигляді задача формулюється таким чином, щоб частотно-вибіркові пристрої передавача та приймача разом з каналом утворювали б "канал Найквіста". В технічній літературі ці особливості враховуються "власною" назвою фільтрів (наприклад, фільтр Найквіста, Гауса і т.д.). У цей час відсутня строга методика проектування таких спеціалізованих частотно-вибіркових систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК МЕТОДІВ ПАРАМЕТРИЧНОГО СИНТЕЗУ ТА СХЕМОТЕХНІКИ ЧАСТОТНО-ВИБІРКОВИХ ПРИСТРОЇВ ЗАСОБІВ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок