Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЧАТКОВА ПІДГОТОВКА В ХУДОЖНІЙ ГІМНАСТИЦІ ДІВЧАТОК 7-9 РОКІВ З УРАХУВАННЯМ РОЗВИТКУ CПРИЙНЯТТЯ ЧАСУ

ПОЧАТКОВА ПІДГОТОВКА В ХУДОЖНІЙ ГІМНАСТИЦІ ДІВЧАТОК 7-9 РОКІВ З УРАХУВАННЯМ РОЗВИТКУ CПРИЙНЯТТЯ ЧАСУ

Назва:
ПОЧАТКОВА ПІДГОТОВКА В ХУДОЖНІЙ ГІМНАСТИЦІ ДІВЧАТОК 7-9 РОКІВ З УРАХУВАННЯМ РОЗВИТКУ CПРИЙНЯТТЯ ЧАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,40 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ І СПОРТУ УКРАЇНИ
ДЯЧУК АНАСТАСІЯ МИХАЙЛІВНА
УДК 796.412.-071.5
ПОЧАТКОВА ПІДГОТОВКА В ХУДОЖНІЙ ГІМНАСТИЦІ
ДІВЧАТОК 7-9 РОКІВ З УРАХУВАННЯМ
РОЗВИТКУ CПРИЙНЯТТЯ ЧАСУ
24.00.01 – Олімпійський і професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Міністерство України у справах сім’ї, молоді і спорту
Науковий керівник
кандидат педагогічних наук, доцент
БІЛОКОПИТОВА ЖАННА АНДРІЇВНА,
Національний університет фізичного виховання і спорту України,
доцент кафедри спортивних видів гімнастики
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор
ВОЛКОВ Леонід Вікторович,
Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет
ім. Григорія Сковороди, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання;
кандидат педагогічних наук, доцент
ЛЕОНОВА Валентина Авксентіївна,
Вінницький державний педагогічний університет ім. Михайла Коцюбинського, доцент кафедри фізичного виховання
Захист відбудеться 24 квітня 2008р. о 12 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.829.01 у Національному університеті фізичного виховання і спорту України (03680, м. Київ – 150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, м. Київ – 150, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розісланий 21 березня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І. Воронова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Сучасний етап розвитку художньої гімнастики характеризується зростанням складності змагальних програм, підвищенням виконавчої майстерності у суворо обмежених параметрах часу, що обумовлене правилами змагань Міжнародної федерації гімнастики (FIG) (Т.С. Лисицька, Н.І. Царькова, 1981; Т.В. Нестерова, 1999; Ж.А. Білокопитова, 2002). Загострення спортивної конкуренції національних збірних команд світової художньої гімнастики змушує звернути особливу увагу на подальше підвищення ефективності спортивного тренування та пошук додаткових засобів, які сприяють більш ефективному оволодінню руховими вміннями і навичками юними спортсменками (Л.О. Карпенко, 2001; А.А. Корнишов, 2003; В.А.Леонова, 2003; І.В.Цепелевич, 2007).
Піднімаючи питання своєрідності завдань етапу початкової спортивної підготовки, необхідності правильної та ефективної організації занять спортом з дітьми у ранньому віці В.М.Платонов (2004) підкреслює, що на цьому підготовчому, стосовно до великого спорту, етапі необхідно закласти міцну базу для перспективного росту спортивних досягнень.
Нині досить чітко визначилися три рівня сучасної художньої гімнастики, що значно відрізняються: вищий, середній, масовий. На особливу увагу заслуговує питання про переходи з одного рівня занять художньою гімнастикою на інший. На міжнародну арену гімнастки виходять у віці 12–14 років, отже перехід на вищий рівень доцільний у віці 9–11 років, але можливий і пізніше. Другий рівень функціонування художньої гімнастики на початковому етапі базується на масових заняттях усіх бажаючих дітей 5–7 років, а в 7–9 років відбувається основний відбір у спортивні групи (Л.О.Карпенко, І.О.Вінер, В.О.Сивицький, 2007).
На думку Н.І. Кузьміної (1989), М.П. Попова (2003), Н.О. Шельчук (2004), Л.В. Волкова (2005) на етапі початкової підготовки, слід створювати різносторонню фізичну підготовку використовуючи здатність дітей опановувати складні у технічному відношенні рухи. Необхідно значну частину тренувального часу приділяти розвитку раціональної техніки з використанням комплексу спеціальних і підготовчих вправ у часі.
Розвиток сприйняття часу на етапі початкової підготовки у художній гімнастиці набуває особливої актуальності у зв’язку з постійно зростаючою складністю вправ з предметами, для яких характерне збільшення різноманітності рухових дій, виконання від 6 до 18 елементів за 1 хв.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОЧАТКОВА ПІДГОТОВКА В ХУДОЖНІЙ ГІМНАСТИЦІ ДІВЧАТОК 7-9 РОКІВ З УРАХУВАННЯМ РОЗВИТКУ CПРИЙНЯТТЯ ЧАСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок