Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ КОМБІНОВАНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ПРОХОДКИ ВЕРТИКАЛЬНИХ ВИРОБОК ДІЮЧИХ ШАХТ

ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ КОМБІНОВАНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ПРОХОДКИ ВЕРТИКАЛЬНИХ ВИРОБОК ДІЮЧИХ ШАХТ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ КОМБІНОВАНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ПРОХОДКИ ВЕРТИКАЛЬНИХ ВИРОБОК ДІЮЧИХ ШАХТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА ГІРНИЧА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
Борщевський Сергій Васильович
УДК 622. 252.8+622.831
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ КОМБІНОВАНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ
ПРОХОДКИ ВЕРТИКАЛЬНИХ ВИРОБОК ДІЮЧИХ ШАХТ
Спеціальність 05.15.04 - “Шахтне і підземне будівництво”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі “Будівництво шахт і підземних споруд” Донецького державного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук,
ЛЕВІТ Віктор Володимирович, професор кафедри “Будівництво шахт і підземних споруд” Донецького державного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
старший науковий співробітник,
ДРУЦКО Віталій Павлович,
завідувач відділом проведення і кріплення гірничих
виробок і випробувань конструкцій Державного науково-дослідного інституту організації і механізації шахтного будівництва Міністерства палива та енергетики України (м.Харків);
кандидат технічних наук,
ВИГОДІН Михайло Олександрович,
доцент кафедри “Будівництво шахт і підземних споруд” Національної гірничої академії України Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Провідна установа: Донбаський гірничо-металургійний інститут Міністерства освіти і науки України, кафедра “Будівництво шахт і підземних споруд” (м.Алчевськ).
Захист дисертації відбудеться " 2 "березня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 при Національний гірничій академії України (49600, Україна, м. Дніпропетровськ - 27,просп. К.Маркса, 19).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної гірничої академії України (49600, Україна, м. Дніпропетровськ - 27, просп. К.Маркса, 19).
Автореферат розісланий “ 29 ” січня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук,
старший науковий співробітник А.М. Роєнко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток промисловості України неминуче пов'язаний з будівництвом нових і реконструкцією діючих вугільних шахт для забезпечення країни вугіллям.
У загальному комплексі будівництва сучасних шахт і рудників спорудження вертикальних стовбурів відноситься до категорії найбільше складних і трудомістких, що знаходяться на критичному шляху будівництва, і багато в чому визначає терміни уведення їх в експлуатацію. Тривалість спорудження стовбурів, які займають в загальному обсязі проходки гірничих виробок 15…20 %, сягає 35…50 % всього терміну будівництва шахти. Останнім часом темпи проходки зменшились з 72 до 22 м/міс. Причиною цього поряд із економічними чинниками стала відсутність нових технологічних схем проходки. Тепер домінує сполучена технологія, яка становить 88 %, при якій незмінно великий обсяг буровибухових (20 %) і навантажувальних (55 %) робіт.
Таким чином, для підготовки нових горизонтів на шахтах Донбасу необхідно значно збільшити швидкість проходки вертикальних стовбурів.
Аналіз стану техніки і технології в цьому плані показує, що перспективним напрямком є застосування комбінованої технології проходки вертикальних виробок шахт із використанням передової свердловини (КТП ВВ), а теоретичне узагальнення і розробка технологічних рішень її застосування - актуальна науково-технічна задача.
Зв'язок роботи з науковими програмами і темами. Дисертаційна робота виконана в рамках держбюджетної теми Г-17-90 “Дослідження та удосконалення технології будівництва і реконструкції глибоких шахт Донбасу з метою скорочення термінів і підвищення якості робіт” і відображена в техзвіті (№ держ. реєстрації 01910002226).
Мета роботи - обгрунтування параметрів ефективної технології проходки вертикальних виробок діючих шахт із передовою свердловиною, яка забезпечує підвищення економічності, технологічності і швидкості проходки.
Ідея роботи - використання попередньо пробуреної в проектному перерізі вертикальної виробки свердловини, раціональний діаметр якої ув'язаний із гірничо-технологічними і геомеханічними параметрами виробки, що проходять, з метою поліпшення техніко-економічних показників діючих шахт, які підлягають реконструкції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ КОМБІНОВАНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ПРОХОДКИ ВЕРТИКАЛЬНИХ ВИРОБОК ДІЮЧИХ ШАХТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок