Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДУЛЯЦІЙНА СПЕКТРОСКОПІЯ БЛИЖНЬОГО ІНФРАЧЕРВОНОГО ДІАПАЗОНУ ДЛЯ МЕДИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ

МОДУЛЯЦІЙНА СПЕКТРОСКОПІЯ БЛИЖНЬОГО ІНФРАЧЕРВОНОГО ДІАПАЗОНУ ДЛЯ МЕДИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ

Назва:
МОДУЛЯЦІЙНА СПЕКТРОСКОПІЯ БЛИЖНЬОГО ІНФРАЧЕРВОНОГО ДІАПАЗОНУ ДЛЯ МЕДИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,54 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В.Н. КАРАЗІНА
МАМІЛОВ СЕРГІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 577.395; 535.362
МОДУЛЯЦІЙНА СПЕКТРОСКОПІЯ БЛИЖНЬОГО ІНФРАЧЕРВОНОГО ДІАПАЗОНУ ДЛЯ МЕДИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ
03.00.02 – біофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук.
Харків –2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті прикладних проблем фізики і біофізики НАН України (м. Київ).
Наукові керівники: доктор фізико-математичних наук, професор
Кравченко Вілен Йосипович,
Інститут прикладних проблем фізики і біофізики НАН України, головний науковий співробітник (м. Київ)
кандидат медичних наук
Бакай Едуард Аполлінарійович,
Інститут прикладних проблем фізики і біофізики НАН України, директор (м. Київ)
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Осецький Олександр Іванович,
Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, провідний науковий співробітник (м. Харків)
кандидат фізико-математичних наук
Довбешко Галина Іванівна,
Інституту фізики НАН України, старший науковий співробітник (м. Київ)
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра біофізики (м. Київ).
Захист відбудеться "25" жовтня 2002 р. о 1500 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.051.13 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4. ауд. 7-4.
З дисертацією можна ознайомитись в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий "6" вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаташ С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасній медицині однією з найважливіших є проблема лікування та діагностики серцево - судинних захворювань. Особливу важливість набуває задача ранньої діагностики, оскільки саме на ранніх етапах лікування найбільш просте і імовірність успіху максимальна.
Якою повинна бути сучасна діагностика? По-перше, неінвазивною. Ряд параметрів життєдіяльності організму можна визначати тільки такими засобами, що не порушують цілісності шкіряного або слизового покрову. А для діагностики регуляторної і нервової систем людини необхідно спостерігати динаміку процесів функціонування організму в нормальних фізіологічних умовах або в умовах, максимально близьких до таких. По-друге, експресною. В анестезіології, реаніматології, кардіо і нейрохірургії чим скоріше лікар дізнається про зміну стану пацієнта, тим більша ймовірність успішного результату. По-третє, чутливою. Методики повинні надавати лікарю такий набір характеристик організму, щоб по можливості виключити імовірність неоднозначного діагнозу.
Для діагностичних цілей вже створено багато різноманітних засобів серед яких оптичні засоби посідають одне з провідних місць, в першу чергу завдяки неінвазивності. Відзначимо пульсоксиметрію, яка добре зарекомендувала себе при моніторингу насичення крові киснем. В розвинених країнах пульсоксиметри включені до списку обов'язкових приладів при операціях. Розвиток оптичних методів відкриває нові можливості це визначення гемодинаміки тканин за допомогою спектроскопії ближнього інфрачервоного діапазону, (вже застосовується в дослідженнях мозку, нейро - і кардіохірургії), оптична томографія, що допомагає локалізовувати новоутворення в тканинах і вже незабаром перетвориться на інтрабачення.
Складність використання оптичних засобів діагностики пов'язана з сильним розсіюванням світла в біологічній тканині, що призводить до зростання похибки при вимірах. З іншого боку, самі характеристики розсіювання тканини є важливими діагностичними параметрами, наприклад, при визначенні новоутворень. Сьогодні оптичні характеристики тканини визначають in vitro. В роботі зроблена спроба використати розсіяне світло для визначення оптичних параметрів тканини in vivo.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основна частина результатів, що склали дану дисертаційну роботу, була отримана в рамках проектів, які виконувалися в відділі квантової електроніки Інституту прикладних проблем фізики і біофізики НАН України: “Проведення фундаментальних і прикладних досліджень в галузі гіпербаричної фізіології та водолазної медицини в інтересах дослідження і освоєння Світового океану”, “Створення апаратури, методів та моделей для прикладних медично-біологічних досліджень за програмою “Біорегуляція'”, “Розробка нових методів лазерної спектроскопії ближнього інфрачервоного діапазону біологічних тканин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДУЛЯЦІЙНА СПЕКТРОСКОПІЯ БЛИЖНЬОГО ІНФРАЧЕРВОНОГО ДІАПАЗОНУ ДЛЯ МЕДИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок