Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> методи та алгоритми раціональної обробки даних при автоматизованому управлінні регіональними інженерними мережами

методи та алгоритми раціональної обробки даних при автоматизованому управлінні регіональними інженерними мережами

Назва:
методи та алгоритми раціональної обробки даних при автоматизованому управлінні регіональними інженерними мережами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,47 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Манакова Наталія Олегівна
УДК 004.06
методи та алгоритми раціональної обробки даних при автоматизованому управлінні регіональними інженерними мережами
05.13.06 – автоматизовані системи управління
і прогресивні інформаційні технології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії міського господарства, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Євдокімов Анатолій Гаврилович, Харківська державна академія міського господарства, завідувач кафедри прикладної математики та обчислювальної техніки.
Офіційні опоненти:

доктор технічних наук, професор Левикін Віктор Макарович, Харківський національний університет радіоелектроніки, директор Інституту комп’ютерних та інформаційних технологій, завідувач кафедри інформаційних управляючих систем;

кандидат технічних наук, доцент Криводубський Олег Олександрович, Донецький державний інститут штучного інтелекту, професор кафедри програмного забезпечення інтелектуальних систем.
Провідна установа:
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, кафедра автоматизованих систем управління, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 25.02.2004 p. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 в Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14, тел: (0572) – 7021 - 451.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки (61166, м. Харків, пр. Леніна, 14).
Автореферат розісланий 24.01.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І.Саєнко


Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Економічний стан і безперебійна робота регіональних підприємств життєзабезпечення населення, істотну частку яких складають регіональні інженерні мережі, є однією з актуальних проблем, що постають у даний час перед населенням України. Інженерні мережі постійно розвиваються у зв'язку із зростанням потреб населення і підприємств, появою нових споживачів, зміною родовищ цільового продукту або розділенням регіональних систем на більш дрібні, або, навпаки, об'єднанням декількох в одну, з метою підвищення надійності й ефективності їх функціонування.
Проблемам управління інженерними мережами присвячені роботи провідних вчених М.М.Абрамова, Ю.О.Ільіна, Д. Фокса, М. Сереса, Ф. Даффі, О.О.Іоніна, А.П. Меренкова, М.Г. Сухарева, А.Г.Євдокімова, А.Д.Тевяшева, М.І.Самойленка та ін.
Існуюча практика розвитку інженерних мереж пов'язана з покриттям дефіциту цільового продукту і, як правило, базується на освоєнні та введенні в експлуатацію нових джерел цільового продукту, що пов'язано з додатковими фінансовими, матеріальними і часовими витратами. Крім того, у даний час досить напружена ситуація складається і з надійністю інженерних мереж. Це обумовлено зростаючими обсягами і швидкістю зносу трубопроводів і устаткування комунальних систем постачання, обмеженістю фінансових ресурсів на відновлення мережі в умовах сучасної економічної ситуації. Але слід зазначити, що в самих інженерних мережах приховані великі внутрішні резерви, використання яких дозволяє домогтися істотної економії непродуктивних матеріальних та енергетичних витрат у багатьох галузях народного господарства, а також поліпшити забезпечення населення і промисловості цільовими продуктами і в результаті дати значний економічний ефект. Одним із шляхів виявлення таких резервів є раціональна обробка даних про об'єкт управління, з метою підвищення повноти, точності та своєчасності інформації, що дозволила б більш обґрунтовано приймати рішення на всіх етапах управління від поточної експлуатації до планування і реконструкції.
Але отримання такої інформації про регіональну інженерну мережу (РІМ) пов’язано з певними труднощами. З одного боку такими труднощами є неефективна організація інформаційних потоків та окремі сховища даних про об’єкт управління, що призводить до дублювання робіт та істотних затримок в аналізі ситуації на підприємстві, з другого — недостатня кількість і велика похибка вимірювачів, що призводить до невизначеності й помилковості моделювання потокорозподілу в інженерній мережі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: методи та алгоритми раціональної обробки даних при автоматизованому управлінні регіональними інженерними мережами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок