Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ПІДХОДИ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ЛІКАРСЬКОЇ ДОПОМОГИ НАСЕЛЕННЮ ПРИ ВИНИКНЕННІ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

НАУКОВІ ПІДХОДИ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ЛІКАРСЬКОЇ ДОПОМОГИ НАСЕЛЕННЮ ПРИ ВИНИКНЕННІ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Назва:
НАУКОВІ ПІДХОДИ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ЛІКАРСЬКОЇ ДОПОМОГИ НАСЕЛЕННЮ ПРИ ВИНИКНЕННІ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,45 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЮРЧЕНКО ГЕННАДІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК:614.27:615.9:616.001.1
 
НАУКОВІ ПІДХОДИ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ЛІКАРСЬКОЇ ДОПОМОГИ НАСЕЛЕННЮ ПРИ ВИНИКНЕННІ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
15.00.01 – технологія ліків та організація фармацевтичної справи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному фармацевтичному університеті Міністерства охорони здоров’я України
Науковий керівник: | доктор фармацевтичних наук, професор
Дмитрієвський Дмитро Іванович,
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри заводської технології ліків
Офіційні опоненти: |
доктор фармацевтичних наук, професор
Трохимчук Віктор Васильович,
Одеський медичний університет,
завідувач кафедри організації та економіки фармації
кандидат фармацевтичних наук, доцент
Гульпа Вадим Серафимович,
Департамент охорони здоров'я Міноборони України,
начальник відділу медичного менеджменту та розвитку закладів охорони здоров'я
Захист відбудеться "25" січня 2008 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.605.02 при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного фармацевтичного університету за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4.
Автореферат розісланий "22" грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, професор О.В. Посилкіна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна – одна з найбільших держав Європи за територією, чисельністю населення та економічним потенціалом. У структурі промисловості України на потенційно небезпечні виробництва припадає близько 40% вартості основних промислово-виробничих фондів та близько третини випуску обсягів виробництва. Криза в економіці, яка супроводжується збільшенням частки застарілих технологій та обладнання, зниженням рівня модернізації та оновлення виробництва, підвищує ризик техногенних катастроф. Надмірна індустріалізація України на фоні загальної технологічної відсталості та об’єктивні труднощі перехідного до ринкової економіки періоду призвели до поступового зростання кількості аварій, катастроф та інших надзвичайних ситуацій (НС). В умовах розв’язання проблем, що склалися, мінімізація втрат від катастроф та аварій має велике значення для суспільства.
Існуючі протиріччя між декларованими Конституцією гарантіями та фактичним станом надання лікарської допомоги у сфері охорони здоров’я (ОЗ) особливо небезпечні для потерпілих у НС, оскільки відсутність ліків для багатьох з них означає суттєве погіршення стану. Поряд із законодавчим забезпеченням відповідних служб та відомств необхідним майном існує необхідність у розробці організаційно-економічних підходів до надання медичної та лікарської допомоги, а також раціональні механізми використання державних коштів. Вирішенню цих проблем приділялась увага вітчизняних і зарубіжних фахівців, а саме: Грекова І.Д., Гришина В.В., Гудзенка О.П., Жирової І.В., Мнушко З.М., Немченко А.С., Панфілової Г.Л., Пономаренка В.М., Софронової І.В., Толочка В.М. та інших.
Успіх реалізації національних програм з надання населенню медичної та лікарської допомоги у НС залежить від вирішення комплексу проблем, серед яких питання раціонального використання лікарських препаратів (ЛП) є одним з пріоритетних. Наявність обмежених коштів, що відпускаються державним й місцевим бюджетами на ці потреби, потребує пошуку додаткових джерел фінансування та шляхів раціонального використання різноманітних витрат. Інструментом забезпечення раціонального призначення та використання ліків є формулярна система, яка останнім часом набуває все більшої актуальності як за кордоном, так і в національній системі охорони здоров’я. Одним із важливих етапів реалізації даної системи є фармакоекономічне обґрунтування визначення раціональних витрат на лікарську допомогу потерпілим у НС.
Стан і проблеми лікарського забезпечення постраждалих у НС та економічні аспекти надання невідкладної лікарської допомоги висвітлювалися в роботах Вартаняна О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НАУКОВІ ПІДХОДИ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ЛІКАРСЬКОЇ ДОПОМОГИ НАСЕЛЕННЮ ПРИ ВИНИКНЕННІ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок