Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОЦЕСІВ ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ТЕПЛОВОЇ ОБРОБКИ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ІЧ-ВИПРОМІНЮВАННЯМ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОЦЕСІВ ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ТЕПЛОВОЇ ОБРОБКИ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ІЧ-ВИПРОМІНЮВАННЯМ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОЦЕСІВ ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ТЕПЛОВОЇ ОБРОБКИ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ІЧ-ВИПРОМІНЮВАННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,32 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧУВАННЯ ТА ТОРГІВЛІ
ЛЕБЕДИНЕЦЬ ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 641.521:641.53.92.004.15
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОЦЕСІВ ТА
ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ТЕПЛОВОЇ ОБРОБКИ ХАРЧОВИХ
ПРОДУКТІВ ІЧ-ВИПРОМІНЮВАННЯМ
Спеціальність 05.18.12 – процеси та обладнання харчових, мікробіологічних
та фармацевтичних виробництв
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному університеті харчування та торгівлі Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Михайлов Валерій Михайлович,
Харківський державний університет харчування та
торгівлі, доцент кафедри процесів, апаратів та
автоматизації харчових виробництв
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Пахомов Павло Леонідович,
Харківський державний університет харчування та
торгівлі, професор кафедри холодильної та торговельної
техніки
кандидат технічних наук, доцент
Дорощук Володимир Петрович,
Національний університет харчових технологій,
доцент кафедри машин та апаратів харчових виробництв
Провідна установа: Донецький державний університет економіки і торгівлі
ім. М.Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк, кафедра обладнання харчових виробництв
Захист відбудеться “18“ квітня 2003 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.088.01 Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: вул. Клочківська, 333, 61051, м. Харків-51.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: вул. Клочківська, 333, 61051, м. Харків-51.
Автореферат розісланий 18 березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Синєкоп М.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Внаслідок відсутності власних дешевих джерел теплоти досить суттєвою для України є енергетична проблема, тому важливим завданням у всіх галузях виробництва, зокрема харчовій, є енерго- та ресурсозбереження, вирішення якого можливо на основі вдосконалення технологічних процесів та обладнання з урахуванням передових науково-технічних досягнень.
Серед основних технологічних процесів виробництва продуктів харчування одне з найголовніших місць займає теплова обробка харчових продуктів, яка відрізняється великою енергоємністю. Традиційним способам теплової обробки властива низка недоліків, головними з яких є великі тривалість та трудоємність процесу, енерго- та ресурсомісткість, недостатньо висока якість готових виробів.
Використання електрофізичних способів нагрівання, зокрема ІЧ-випромінювання для теплової обробки харчової продукції, дає можливість істотно інтенсифікувати процес, зменшити енерговитрати, підвищити якість виробів та поліпшити санітарно-гігієнічні умови праці. Однак цьому виду нагрівання також притаманні деякі суттєві недоліки, зокрема відбивання значної частки променистої енергії та її розсіювання в робочому та навколишньому середовищі, що суттєво знижує ефективність використання ІЧ-випромінювання.
У зв’язку з цим актуальним науковим завданням є розробка більш ефективних енерго- і ресурсозберігаючих процесів та обладнання для теплової обробки харчових продуктів, що можливо за рахунок створення умов для більш раціонального використання променистої енергії на основі нагрівання ІЧ-випромінюванням.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота пов’язана із заходами по виконанню “Національної енергетичної програми України до 2010 року” та виконувалася у відповідності з тематичними планами наукових досліджень кафедри процесів, апаратів та автоматизації харчових виробництв ХДУХТ у межах держбюджетних тем № 5-97-2000Б “Розробка та дослідження процесів та апаратів для переробки сільськогосподарської сировини”, № 7-01-05В “Інтенсифікація процесів переробки харчової сировини”.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є розробка та реалізація напрямків проектування високоефективних енерго- та ресурсозберігаючих процесів та обладнання для теплової обробки харчових продуктів ІЧ-випромінюванням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОЦЕСІВ ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ТЕПЛОВОЇ ОБРОБКИ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ІЧ-ВИПРОМІНЮВАННЯМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок