Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фізико-хімічні закономірності електрохімічно активованого введення діоксиду вуглецю в галогенангідриди аліфатичних і ароматичних карбонових кислот

Фізико-хімічні закономірності електрохімічно активованого введення діоксиду вуглецю в галогенангідриди аліфатичних і ароматичних карбонових кислот

Назва:
Фізико-хімічні закономірності електрохімічно активованого введення діоксиду вуглецю в галогенангідриди аліфатичних і ароматичних карбонових кислот
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,18 KB
Завантажень:
3
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут фізичної хімії ім.Л.В.Писаржевського
Лопушанська Вікторія Анатоліївна
УДК 541.138.3 + 542.951 + 547.484
Фізико-хімічні закономірності електрохімічно
активованого введення діоксиду вуглецю в
галогенангідриди аліфатичних і ароматичних
карбонових кислот
02.00.04 – фізична хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана
в Інституті фізичної хімії імені Л.В.Писаржевського Національної Академії наук України, м.Київ
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, професор, член-кореспондент НАН України
Кошечко Вячеслав Григорович
Інститут фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України,
заступник директора Інституту
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор
Шаповал Галина Сергіївна
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач відділу
доктор хімічних наук, професор
Лампека Ярослав Дмитрович
Інститут фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України,
провідний науковий співробітник
Провідна
установа: Національний технічний університет України “Київський
політехнічний інститут”, хіміко-технологічний факультет, м.Київ
Захист відбудеться 20.04.2004р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.190.01 в Інституті фізичної хімії ім.Л.В.Писаржевського НАН України за адресою: 03039, Київ –39, проспект Науки, 31.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту фізичної хімії ім.Л.В.Писаржевського НАН України, Київ, проспект Науки, 31.
Автореферат розісланий 11.03.2004р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Ф.М.Бобонич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки увагу багатьох дослідників привертає проблема активації “малих” молекул (CO, CO2, SO2, NO та ін.), що пов’язано як з пошуком нових альтернативних способів одержання різних сполук, так і з вирішенням проблеми сировинної бази, екології тощо. Одним з перспективних шляхів синтезів на основі “малих” молекул може бути пряме введення їх в якості функціональних груп в органічні субстрати, що відкриває можливості в одну стадію одержувати різні похідні. Одначе, як відомо, головною перепоною для широкого залучення “малих” молекул в синтез цінних органічних продуктів в м’яких умовах є характерна для них інертність до багатьох органічних та неорганічних субстратів, що потребує жорстких умов проведення процесу або використання коштовних каталізаторів. Перспективним підходом до вирішення цієї проблеми може стати індукована переносом електрона активація взаємодії органічний субстрат - “мала” молекула шляхом переведення або “малої” молекули, або субстрату в іон-радикальний стан, який має набагато більшу реакційну здатність. Така активація може бути реалізована електрохімічно. Електрохімічно індукована функціоналізація органічних сполук “малими” молекулами є одним із нових наукових напрямків, що набуває останнім часом інтенсивного розвитку.
Серед перетворень за участю “малих” молекул особливо швидкими темпами розвивається напрямок з електрохімічно індукованої конверсії діоксиду вуглецю в цінні органічні продукти, оскільки запаси його в природі практично невичерпні та постійно поповнюються в результаті життєдіяльності людини (спалення палива, виробничі процеси та ін.).
В даній роботі вивчена можливість електрохімічно активованого введення діоксиду вуглецю в галогенангідриди різних аліфатичних та ароматичних карбонових кислот, що відкриває принципово нові підходи до одержання -оксокарбонових кислот, які широко використовуються в синтетичній практиці в якості напівпродуктів для синтезу -амінокислот, лікарських препаратів, сільськогосподарських хімікатів, запашних речовин та ін.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота проводилась в рамках відомчої тематики Інституту фізичної хімії ім.Л.В.Писаржевського НАН України за пріоритетними напрямками “Фундаментальні основи створення нових процесів одержання сполук та матеріалів на основі органічних іон-радикалів” (№ Держреєстрації 0101U000017), та проектів “Розробка наукових основ нових електрохімічних та каталітичних процесів активації зв’язку С-Hal за допомогою зовнішньосферних та внутрішньосферних переносчиків електрону та створення на цій основі нетрадиційних методів алкілування, карбоксилювання, сульфонілювання органічних субстратів” (№ Держреєстрації 0201U001900), що фінансувався Державним фондом фундаментальних досліджень України, “Розробка та освоєння прогресивних техно-логій електрохімічного виробництва малотоннажних хімічних продуктів” (№ Держреєстрації 0197U019574), який фінансувався Міністерством освіти та науки України, a також проекту “Selective activation of “small” molecules with the help of electrochemical methods” (контракт № ERBCHRXCT 930147, CIPDCT 940617), що виконувався в рамках Європейської програми РЕСО.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Фізико-хімічні закономірності електрохімічно активованого введення діоксиду вуглецю в галогенангідриди аліфатичних і ароматичних карбонових кислот

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок