Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОСТИЧНІ КРИТЕРІЇ РИЗИКУ РЕЦИДИВІВ бронхообструктивного синдрому У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ

ПРОГНОСТИЧНІ КРИТЕРІЇ РИЗИКУ РЕЦИДИВІВ бронхообструктивного синдрому У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ

Назва:
ПРОГНОСТИЧНІ КРИТЕРІЇ РИЗИКУ РЕЦИДИВІВ бронхообструктивного синдрому У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,59 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
Нацiональний медичний унiверситет
iменi О.О. Богомольця
БЕЗРУКОВА ТЕТЯНА ЛЕОНІДІВНА
УДК: 616.248-053.2-03665-07
ПРОГНОСТИЧНІ КРИТЕРІЇ РИЗИКУ
РЕЦИДИВІВ бронхообструктивного синдрому
У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ
14.01.10 – педіатрія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Буковинському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Волосовець Олександр Петрович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії №2 з курсом медичної генетики та неонатології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Андрущук Аліса Опанасiвна, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, професор кафедри педіатрії №1.
доктор медичних наук, професор Ласиця Ольга Iларiонiвна, Київська медична академiя пiслядипломної освiти iм. П.Л. Шупика МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії №1.
Провідна установа:
Iнститут педіатрії, акушерства та гiнекології АМН України, м. Київ
Захист вiдбудеться “_16_” ______березня_________ 2006 р. о _16.00_ год. на засiданні спецiалiзованої вченої ради Д.26.003.04 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спецiальнiстю “Педiатрiя” при Національному медичному університетi ім. О.О. Богомольця МОЗ України (01004, м.Київ, вул. Терещенкiвська 23-25/10)
З дисертацією можна ознайомитись у бiблiотецi Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця МОЗ України (01057, м.Київ, вул. Зоологiчна, 3).
Автореферат розiсланий “__13__” ___лютого___ 2006 року.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради Д.26.003.04
доктор медичних наук, професор А.Я. Кузьменко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Як в Україні, так і у світі, бронхіальна астма є однією з актуальних проблем сучасної клінічної педіатрії, а значне зростання захворюваності, інвалідизація та можливість летальних наслідків підкреслюють важливість цієї хвороби як у медичному, так і соціальному аспекті (Ласиця О.І., Охотнікова О.М., 2004; Волосовець О.П., Прохорова М.П., 2003).
Проведені впродовж останніх десятиліть рандомізовані клінічні дослідження не лише підтвердили вже загальновизнану тезу, що бронхіальна астма (БА) в дітей є значною та важливою медико-соціальною проблемою, але й висунули припущення відносно того, що вирішення питань по її лікуванню та профілактиці багато в чому залежить від можливостей виявлення та прогнозування цього захворювання вже в ранньому дитинстві (Martinez F.D., 2003; Robertson C.F., 2002).
Дослідження останніх років показали, що під маскою бронхообструктивного синдрому (БОС) у дитячому віці можуть перебігати не тільки епізодичні випадки, зумовлені минущими особливостями дихальних шляхів, але й власне бронхіальна астма (Огородова Л.М., Петровская Ю.А., Петровский Ф.И., 2003; Landau L.I., 2002) Згідно цих спостережень, уже в ранньому віці можна виділити декілька фенотипів даного захворювання, котрі проявляються транзиторним або персистуючим характером перебігу (Rusconi F., Galassi C., Corboet al, 1999; Stein R.T., Martinez F.D., 2004).
Виявлення цих фенотипів або ж констеляції особливостей хворих на бронхіальну астму, що є надзвичайно важливим з практичної точки зору, мабуть, найбільш перспективне з позиції концепції системного впливу факторів ризику (Быкова Е., Котлуков В., 2003; Senent M.C., 2000).
В той же час проблема індивідуального прогнозування синдрому бронхіальної обструкції в дітей раннього віку з урахуванням взаємодії факторів ризику залишається невирішеною, особливо при популяційних дослідженнях. Виявлення таких факторів ризику рецидивів бронхіальної астми в дітей раннього віку з бронхообструктивним синдромом при гострих респіраторних захворюваннях слід вважати актуальним і перспективним як з позиції практичної, так і наукової педіатрії. Це дозволить не лише виділяти групу дітей високого ризику персистуючого перебігу бронхіальної астми, котрі потребують активного тривалого профілактичного лікування, але й поглибити наші знання стосовно цього багатоликого та небезпечного захворювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОГНОСТИЧНІ КРИТЕРІЇ РИЗИКУ РЕЦИДИВІВ бронхообструктивного синдрому У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок