Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПІВВІДНОШЕННЯ ГЛІАЛЬНИХ ПУХЛИН ТА МАГІСТРАЛЬНИХ СУДИН ЛОБОВО-СКРОНЕВОЇ ДІЛЯНКИ МОЗКУ

СПІВВІДНОШЕННЯ ГЛІАЛЬНИХ ПУХЛИН ТА МАГІСТРАЛЬНИХ СУДИН ЛОБОВО-СКРОНЕВОЇ ДІЛЯНКИ МОЗКУ

Назва:
СПІВВІДНОШЕННЯ ГЛІАЛЬНИХ ПУХЛИН ТА МАГІСТРАЛЬНИХ СУДИН ЛОБОВО-СКРОНЕВОЇ ДІЛЯНКИ МОЗКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,56 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ НЕЙРОХІРУРГІЇ
імені академіка А.П.Ромоданова
МАЛИШЕВА ТЕТЯНА АНДРІЇВНА
УДК 616.831-006.484:616.13:616.831.311.313
СПІВВІДНОШЕННЯ ГЛІАЛЬНИХ ПУХЛИН ТА МАГІСТРАЛЬНИХ СУДИН ЛОБОВО-СКРОНЕВОЇ ДІЛЯНКИ МОЗКУ
14.01.05 - Нейрохірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ-1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті нейрохірургії імені академіка А. П. Ромоданова АМН України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор, академік АМН України,
Зозуля Юрій Панасович,
Інститут нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова АМН України,
директор
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор
Розуменко Володимир Давидович,
Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова АМН України,
Завідувач відділенням внутрішньомозкових пухлин.
Доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки
і техніки Сіпітий Віталій Іванович,
Харківський Державний медичний Університет МОЗ України,
Завідувач кафедри нейрохірургії
Провідна установа - Одеський Державний медичний Університет МОЗ України, кафедра анестезіології, реаніматології, нейрохірургії і післядипломної підготовки.
Захист відбудеться 07 вересня 1999 р. о 12. 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.557.01 при Інституті нейрохірургії АМН України за адресою: 252050, м.Київ, вул. Мануїльського, 32.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту нейрохірургії імені акад. А.П. Ромоданова АМН України (252050, м.Київ, вул. Мануїльського, 32).
Автореферат розіслано “ 07” липня 1999р.
Вчений секретар Спеціалізованої Вченої ради,
доктор медичних наук, професор Орлов Ю.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми:
Показники захворюваності та причин смертності за останні роки в Україні змінилась. Одне з значних місць займають онкологічні хвороби. Серед загальної кількості онкологічних хворих відзначається поступове збільшення захворюваності на пухлини центральної нервової системи (Ю.А. Зозуля та соавт.,1998). Гліоми супратенторіальної локалізації по відношенню до усіх внутрішньочерепних утворень складають 45,6% (А.Ю.Улитин,1997), з них злоякісні гліоми становлять 26-30% (Б.І.Роздільський,І.С.Зозуля,1992). Особливу, з анатомічно-хірургічного погляду, групу складають хворі з гліомами лобово-скроневої ділянки мозку, що потребують під час оперативного втручання окремої уваги, через підвищений ризик розвитку вітальних ускладнень. Серед новоутворень півкуль головного мозку гліоми лобово-скроневої ділянки складають 9,7-11% (Н.Я.Васин,1976; А.Г. Земская,1982). За даними Інституту нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України серед оперованих хворих - гліоми лобово-скроневої ділянки головного мозку мали місце в 12,6%. Вік таких хворих знаходиться у межах 19-59 років, тобто, страждають молоді та середнього віку люди (згідно класифікації Інституту геронтології АМНУ (1969), саме працездатна частина населення. Очевидна актуальність та соціальне-економічне значення проблеми лікування цієї категорії хворих, потребує подальшого поглибленого теоретичного вивчення та розробок. Необхідність збереження функціонально-важливих зон і утворень при оперативному видаленні цих пухлин головного мозку створює півні складнощі і обмеження, подолання яких потребує нейропатоморфологічного обгрунтування. В звязку з цим особливого значення набуває визначення топографічних співвідношень пухлинної тканини з суміжними утвореннями та вивчення переважної поширеності патологічного процесу. Пріоритетним напрямком сучасної нейрохірургії, поряд з поновленням втрачених, або порушених функцій, є також збереження якості життя в післяопераційному періоді та забезпечення оптимальної соціальної реабілітації.
Запити клініки вимагають досконалої орієнтації у розташуванні гліальних пухлин у лобово-скроневій ділянці мозку і переважних напрямків їх поширення у суміжні структури. Топографія пухлинного вогнища впливає на клінічний перебіг захворювання не менше, ніж його гістологічні характеристики.
Найбільш характерною особливістю росту та поширення гліом лобово-скроневої ділянки є проростання їх у суміжні структури головного мозку, по позаклітинним просторам провідних шляхів, судин мозку та його оболонок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СПІВВІДНОШЕННЯ ГЛІАЛЬНИХ ПУХЛИН ТА МАГІСТРАЛЬНИХ СУДИН ЛОБОВО-СКРОНЕВОЇ ДІЛЯНКИ МОЗКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок