Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕЛЕКТРОПРИВОДА ПОБУТОВИХ ЗАНУРЮВАЛЬНИХ ПОМП ШЛЯХОМ ВИКОРИСТАННЯ ВЕНТИЛЬНИХ ІНДУКТОРНИХ ДВИГУНІВ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕЛЕКТРОПРИВОДА ПОБУТОВИХ ЗАНУРЮВАЛЬНИХ ПОМП ШЛЯХОМ ВИКОРИСТАННЯ ВЕНТИЛЬНИХ ІНДУКТОРНИХ ДВИГУНІВ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕЛЕКТРОПРИВОДА ПОБУТОВИХ ЗАНУРЮВАЛЬНИХ ПОМП ШЛЯХОМ ВИКОРИСТАННЯ ВЕНТИЛЬНИХ ІНДУКТОРНИХ ДВИГУНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,80 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Запорізький національний технічний університет
Лучко Андрій Романович
УДК 621.313.33:62-83
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕЛЕКТРОПРИВОДА
ПОБУТОВИХ ЗАНУРЮВАЛЬНИХ ПОМП ШЛЯХОМ ВИКОРИСТАННЯ
ВЕНТИЛЬНИХ ІНДУКТОРНИХ ДВИГУНІВ
05.09.03-Електротехнічні комплекси та системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Запоріжжя – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому національному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Метельський Володимир Петрович,
декан електротехнічного факультету,
професор кафедри електричних машин
Запорізького національного технічного університету,
м. Запоріжжя.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Ткачук Василь Іванович,
завідувач кафедри „Електричні машини та апарати”
Національного університету „Львівська політехніка”,
м. Львів;
кандидат технічних наук
Галько Сергій Віталійович,
декан факультету заочного навчання
Таврійської державної агротехнічної академії,
м. Мелітополь.
Провідна установа: Одеський національний політехнічний університет, інститут електромеханіки і енергоменеджменту, кафедра електромеханічних систем з комп’ютерним управлінням, м. Одеса
Захист відбудеться 10 червня 2005г. о “___” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К17.052.02 в Запорізькому національному технічному університеті за адресою: 69063, Запоріжжя, вул. Жуковського 64, тел. 64-25-06.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Запорізького національного технічного університету: 69063, Запоріжжя, вул. Жуковського 64, тел. 64-25-06.
Автореферат розісланий “___” __________2005г.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І. Бондаренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Побутові занурювальні помпи – це механізми, які короткочасно або постійно знаходяться в рідині що перекачується. У наш час вони є виробами серійного або масового виробництва і використовуються в галузі водопостачання. Враховуючи, що в багатьох регіонах світу в останні роки гостро відчувається дефіцит прісної води для побутових потреб, і, маючи на увазі, що на глибинах до 30 м. чистої води стає все менше, для господарського водопостачання необхідні побутові електропомпи, які можуть підняти воду зі свердловини глибиною 50 м. і більше.
У наш час в Україні для привода побутових занурювальних помп використовуються однофазні асинхронні двигуни (АД). За кордоном для приводів побутових занурювальних помп набули розповсюдження регульовані синхронні двигуни (СД) з постійними магнітами (ПМ) та регульовані АД. Для глибоких свердловин використовуються труби діаметром 3-4 дюйми, тому радіальний розмір ротора двигуна невеликий, при цьому для отримання необхідного момента на валу для забезпечення заданої продуктивності необхідно збільшувати осьовий розмір двигуна, що ускладнює вирішення задачі відведення тепла, яке виділяється в обмотці ротора АД. Сьогодні ця задача вирішується шляхом зниження лінійного струмового навантаження, що призводить до ще більшого зростання осьового розміру двигуна і відповідно до збільшення вартості та маси занурювальної частини. Для СД використовуються ПМ, які також мають обмеження за температурою і значну вартість.
Значний вклад у дослідження приводів з вентильно-індукторними двигунами (ВІД) для занурювальних помп внесли наукові колективи ЦНТУ “Електромеханіка” і кафедра ЕМ Новосибірського електротехнічного інституту, доктора наук Андрієнко П.Д., Жулов’ян В.В.
Актуальність теми. Виходом з ситуації, яка склалась, є використання у електроприводі помпи ВІД, який вигідно відрізняється від традиційних двигунів технічними характеристиками і простотою конструкції. ВІД відрізняються технологічністю виготовлення, в них відсутні дефіцитні ПМ та додаткові обмотки збудження, відсутня обмотка ротора.
У поєднанні з напівпровідниковими комутаторами ВІД використовують у швидкісних електроприводах, які мають високі регулювальні властивості, близькі до двигунів постійного струму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕЛЕКТРОПРИВОДА ПОБУТОВИХ ЗАНУРЮВАЛЬНИХ ПОМП ШЛЯХОМ ВИКОРИСТАННЯ ВЕНТИЛЬНИХ ІНДУКТОРНИХ ДВИГУНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок