Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНКУРЕНТНІ МОДЕЛІ РОЗВИТКУ ЕКСПОРТУ

КОНКУРЕНТНІ МОДЕЛІ РОЗВИТКУ ЕКСПОРТУ

Назва:
КОНКУРЕНТНІ МОДЕЛІ РОЗВИТКУ ЕКСПОРТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,70 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Солодковський Юрій Мечиславович
УДК 339.564:339.137.2:519.862
КОНКУРЕНТНІ МОДЕЛІ РОЗВИТКУ ЕКСПОРТУ
Спеціальність 08.05.01 – Світове господарство і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародного менеджменту Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м.Київ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, доцент
Циганкова Тетяна Михайлівна,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри міжнародного менеджменту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Новицький Валерій Євгенович,
Інститут світової економіки та міжнародних відносин НАН України, завідувач відділом зовнішньоекономічних досліджень
кандидат економічних наук, доцент
Каніщенко Олена Леонідівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри міжнародної економіки
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра міжнародної економіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться “07” квітня 2005 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.06 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “04” березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук,
доцент Л.Л. Антонюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зростання світової торгівлі випереджає загальну макродинаміку світогосподарського розвитку і супроводжується посиленням міжнародної конкуренції, якісної трансформації її умов, форм і методів. Це пов’язано, з одного боку, з глобальною лібералізацією торгівлі під егідою СОТ, а з другого – із дерегулюванням ринків товарів і послуг на національному рівні.
За таких умов загострюється проблема еквівалентної участі країни у міжнародному поділі праці, а ефективність її зовнішньоекономічної сфери дедалі більше залежить від експорту, актуалізуються нові підходи до стратегії його розвитку у контексті підвищення національної конкурентоспроможності, орієнтованої на усталений розвиток і зростання добробуту населення.
Міжнародні ринки є вкрай важливими для України як з позицій економічного зростання, так і створення належних передумов її інтеграції у сучасну світогосподарську систему. Це, зокрема, підтверджується і формально-статистичними ознаками, коли експортна квота країни в 2003 р. становила понад 57%, при кращих порівняльних показниках розвитку експортуючих галузей ніж тих, що орієнтуються переважно на внутрішній ринок, і більш глибокими причинно-наслідковими зв’язками: на сьогодні внутрішній платоспроможний попит об’єктивно не забезпечує реалізацію національного виробничого потенціалу багатьох галузей промисловості, які формувалися для задоволення потреб значно більшого ринку. До того ж лише конкурентоспроможний експорт здатен невілювати проблеми критичного імпорту, зовнішньої заборгованості, міжнародної валютної ліквідності держави тощо. Експортна стратегія України багато в чому визначатиме її інтеграційну політику та загалом міжнародну економічну позицію.
Зовнішньоторговельний досвід України показав, що за відсутності науково обґрунтованого підходу до розвитку експорту дискредитуються критерії безпечної відкритості економіки і вона не тільки не досягала бажаних тактичних результатів, але й втрачала стратегічні конкурентні позиції на традиційних та нових зовнішніх ринках.
Міжнародна конкуренція впливає на всі сфери людської діяльності і вимагає удосконалення існуючих та розробки нових стратегій розвитку всіх суб’єктів міжнародної економічної діяльності і насамперед торговельної. Останніми роками конкуренція і конкурентоспроможність стали предметом досліджень учених західних країн (А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОНКУРЕНТНІ МОДЕЛІ РОЗВИТКУ ЕКСПОРТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок