Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДВЕРБІАЛЬНА ДИСТРИБУЦІЯ ЛЕКСИКО-СЕМАНТИЧНИХ ГРУП УКРАЇНСЬКИХ ДІЄСЛІВ

АДВЕРБІАЛЬНА ДИСТРИБУЦІЯ ЛЕКСИКО-СЕМАНТИЧНИХ ГРУП УКРАЇНСЬКИХ ДІЄСЛІВ

Назва:
АДВЕРБІАЛЬНА ДИСТРИБУЦІЯ ЛЕКСИКО-СЕМАНТИЧНИХ ГРУП УКРАЇНСЬКИХ ДІЄСЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,98 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
Дишлева Світлана Миколаївна
УДК 811.161.2:81’367.625]81’37
АДВЕРБІАЛЬНА ДИСТРИБУЦІЯ
ЛЕКСИКО-СЕМАНТИЧНИХ ГРУП УКРАЇНСЬКИХ ДІЄСЛІВ
10.02.01 – українська мова
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному педагогічному
університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України
Науковий консультант – кандидат філологічних наук, доцент
Леута Олександр Іванович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, кафедра української мови,
професор.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор, академік АПН України, Мацько Любов Іванівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, кафедра стилістики української мови,
завідувач;
кандидат філологічних наук,
Доценко Олена Леонідівна
Академія управління Міністерства внутрішніх справ,
кафедра мовної підготовки та юридичної лінгвістики, доцент.
Захист дисертації відбудеться на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.04 18 березня о –––– годині в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова за адресою: 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розіслано “ –––––– “ лютого 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В. Висоцький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Одне із основних положень сучасного мовознавства полягає у тому, що мова являє собою не просту сукупність слів, форм та категорій, а систему, в якій усі її елементи (ланки), хоч і з певною мірою свободи, взаємодіють, і будь-яка мовна одиниця має своє місце в ній. Оскільки головним у слові, тим, що визначає його сутність і місце у загальній системі мови, є його значення, то до завдань дослідника лексики належить пізнання внутрішніх зв’язків і відношень цього рівня мови. До найскладніших проблем семантичної типології лексики дослідники відносять створення типології дієслівних значень, бо цей лексико-граматичний клас слів відзначається складністю своєї структури, різноманітністю граматичних категорій і форм, багатством парадигматичних і синтагматичних зв’язків. Своєрідність і складність лексичного значення дієслова зумовлюють численні підходи і погляди представників різних шкіл, які часто заперечують один одного.
Своєрідність дієслів як класу ознакових слів найвиразніше виявляється у високому ступені ієрархічності їх семантичної структури, у багатьох аспектах зумовленої не тільки парадигматичними, але й синтагматичними компонентами смислу. У цьому зв’язку аналіз лексичної семантики дієслів передбачає обов’язкову характеристику їхніх поєднувальних властивостей. Зокрема, важливим аспектом комплексного аналізу є характеристика функцій дієслівних предикатів та встановлення їх дистрибуції. Однак, незважаючи на перспективність такого підходу і достатньо давню його історію, до сьогодні наявні значні розбіжності в поглядах на типологію дієслів з урахуванням адвербіальної дистрибуції, хоча окремих питань цієї проблеми в українському та зарубіжному мовознавстві торкалися такі вчені як: З.Харріс, Ч. Хоккетт, Н. Арутюнова, М. Степанова, С. Кацнельсон, Й. Андерш, І.Вихованець, В. Русанівський, Т. Масицька, А. Загнітко, М. Степаненко та інші.
Для з’ясування конструктивних можливостей дієслова у синтаксичних побудовах важливим є дослідження несубстанціальних компонентів, вичерпний опис яких можливий на основі глибокого осмислення дієслівних значень різних лексико- семантичних груп.
Актуальність дослідження визначається потребою комплексного вивчення принципів організації речення, його вербальної структури з погляду адвербіальної дистрибуції різних лексико-семантичних груп дієслів. Необхідність такого вивчення зумовлена тим, що породжувальна, або реченнєвотвірна, здатність дієслівних предикатів досі не була об’єктом спеціального дослідження у східнослов’янському мовознавстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: АДВЕРБІАЛЬНА ДИСТРИБУЦІЯ ЛЕКСИКО-СЕМАНТИЧНИХ ГРУП УКРАЇНСЬКИХ ДІЄСЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок