Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> "ВПЛИВ сполук ЙОДУ НА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МІКРООРГАНІЗМІВ, ПРОДУКУЮЧИХ ВОДЕНЬ ПЕРОКСИД"

"ВПЛИВ сполук ЙОДУ НА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МІКРООРГАНІЗМІВ, ПРОДУКУЮЧИХ ВОДЕНЬ ПЕРОКСИД"

Назва:
"ВПЛИВ сполук ЙОДУ НА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МІКРООРГАНІЗМІВ, ПРОДУКУЮЧИХ ВОДЕНЬ ПЕРОКСИД"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,61 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Академія медичних наук України
Інститут мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова
ВАЛЬЧУК СЕРГІЙ ІВАНОВИЧ
УДК 578.651.63:576.8.095.38
"ВПЛИВ сполук ЙОДУ НА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
МІКРООРГАНІЗМІВ, ПРОДУКУЮЧИХ ВОДЕНЬ ПЕРОКСИД"
03.00.07 - мікробіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі мікробіології, вірусології та імунології Дніпропетровської державної медичної академії МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України Кременчуцький Геннадій Миколайович, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ Україні, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, старший науковий співробітник Бабич Євген Михайлович, Інститут мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України, завідувач лабораторії специфічної профілактики краплинних інфекцій;
доктор медичних наук, професор Сидорчук Ігор Йосипович, Буковинська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри імунології, алергології та ендокринології
Провідна установа: Інститут епідеміології та інфекційних захворювань
ім. Л.В.Громашевського АМН України
Захист відбудеться "19" лютого 2004 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 64.618.01 при Інституті мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України за адресою: 61057: м. Харків, вул. Пушкінська, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 14.
Автореферат розісланий " 3 січня " 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради
к.мед.н., пров.н.с. Бруснік С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Макроорганізм сумісно з його мікробіоценозами (бактеріями, вірусами, бактеріофагами, тощо) являє собою саморегулюючу біоасоціативну систему (Г.М. Кременчуцький та співавт., 2003). Мікроорганізми беруть участь майже у всіх біохімічних та фізіологічних процесах, що протікають на слизових оболонках і шкірному покрові (С.І.Климнюк, 2002). Достатньо вивчена також роль мікробів в регуляції і підтримці імунного статусу та фізіологічної рівноваги (гомеостазу) організму людини (А.А. Журило, 1999). Дещо гірше вивчено інформаційний статус мікроорганізмів (А.В.Алескин, 1999).
Біопрепарати з мікроорганізмів (пробіотики) сьогодні вже достатньо широко застосовуються в медичній практиці (В.В. Смирнов, В.С. Подгорський, Н.К. Коваленко, 2003). Однак, терапевтичний і профілактичний ефект пробіотиків опосереджується вельми складною системою ензимів, біологічно активних речовин, мікро- і макроелементів, рецепторних взаємодій з елементами імунної системи (А.Н. Бондаренко, 1996). Вплив мікро- і макроелементів на біологічні властивості пробіотиків (антагонізм, біохімічні, антигенні властивості, здатність щодо синтезу біологічно активних речовин, трансформації молекул макроорганізму) вивчено недостатньо.
Одним з найважливіших мікроелементів, що відіграють суттєву роль у біохімічних процесах макро- і мікроорганізмів, є йод і його сполуки (R.K. Мurray et al., 1999). Препарати йоду володіють дезинфікуючими властивостями із широким спектром антимікробної дії. Спиртові розчини йоду, окрім бактерицидної дії, проявляють також виражений спороцидний ефект, однак вони мають ряд недоліків, дещо знецінюючі їх практичне застосування. Основним з них є подразнююча дія на шкіру і слизові оболонки, здатність викликати опіки і алергійні реакції. Крім того, йод має обмежену розчинність у воді, він летючий і вельми токсичний.
В останні роки усе більш широке застосування знаходять так звані йодоформ - комплексні сполуки йоду з розчинними у воді полімерами. Йодофори, зберігаючи високі антисептичні властивості йоду, позбавлені більшості перерахованих вище недоліків. Вони володіють також миючими властивостями, що значно прискорює процес знезаражування. Однією з позитивних властивостей йодофорів є збереження ними високої бактерицидної активності в присутності органічних речовин - білку, крові, гною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: "ВПЛИВ сполук ЙОДУ НА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МІКРООРГАНІЗМІВ, ПРОДУКУЮЧИХ ВОДЕНЬ ПЕРОКСИД"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок