Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОСТМОДЕРНІСТСЬКА ТРАНСФОРМАЦІЯ КОМУНІКАТИВНОЇ КУЛЬТУРИ В УКРАЇНІ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ (1992-2003 рр.)

ПОСТМОДЕРНІСТСЬКА ТРАНСФОРМАЦІЯ КОМУНІКАТИВНОЇ КУЛЬТУРИ В УКРАЇНІ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ (1992-2003 рр.)

Назва:
ПОСТМОДЕРНІСТСЬКА ТРАНСФОРМАЦІЯ КОМУНІКАТИВНОЇ КУЛЬТУРИ В УКРАЇНІ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ (1992-2003 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,01 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
МУСІЄНКО ДЕНИС ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 7.038.6 (477)
ПОСТМОДЕРНІСТСЬКА ТРАНСФОРМАЦІЯ КОМУНІКАТИВНОЇ КУЛЬТУРИ В УКРАЇНІ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ (1992-2003 рр.)
17.00.01 – теорія та історія культури.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
КИЇВ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії культури Київського національного університету культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м. Київ
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Танчер Віктор Володимирович,
професор кафедри соціології Київського
національного університету культури
і мистецтв
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук,
Костенко Наталія Вікторівна,
Інститут соціології НАН України, головний
науковий співробітник відділу соціології
культури та масової комунікації
кандидат історичних наук,
Любовець Олена Миколаївна,
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України,
науковий співробітник відділу
етноісторичних досліджень
Провідна установа: Національний педагогічний університет
ім. М.П. Драгоманова.
Захист відбудеться 1 липня 2006р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 в Київському національному університеті культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розіслано 1 червня 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В.Загуменна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Українське суспільство, що стрімко змінюється за останні півтора десятиріччя, ставить перед гуманітарними науками багато питань, відповідь на які неможлива без розв’язання проблеми відповідності понятійного апарату та наукової методології специфіці нової соціокультурної реальності, що характеризується радикальними трансформаційними процесами в усіх сферах життєдіяльності, системі суспільних відносин, ціннісних орієнтирів.
Кардинальні зміни, що відбуваються за період незалежності України, мають парадигмальний характер не тільки у політичному чи економічному житті, але й в культурі, яка відповідно до нових соціально-економічних реалій трансформується в усіх своїх складових, набуваючи принципово нових рис. Цей період української історії корелюється з періодом, який в Західному Світі на сьогодні позначається як доба постмодерну або постмодернізму.
Складовою культури, в якій яскраво проявляється специфіка постмодернізму, є комунікативна культура, що формується на основі конкретно-історичних імперативів спілкування і відображає суспільні цінності та їх ієрархію. Одним з видів історичної практики, в якому особливості трансформації комунікативної культури проявляють себе найбільш яскраво, є туризм, котрий набув поширення за певних економічних, політичних і соціальних умов, що склалися у другій половині ХХ століття: підвищення матеріально-економічного рівня, вивільнення часу для рекреації і відпочинку, розвиток транспортної і готельної інфраструктури тощо.
Зазнаючи на собі вплив комунікативної культури, туризм в свою чергу впливає на неї в тих зонах, де відбувається зустріч культур, міжкультурна комунікація. Чим більш інтенсивними стають контакти суб’єктів – носіїв певних культурних ідентифікацій, тим більш поширеним стає усвідомлення специфіки постмодерністського світу – його мультикультурності, плюральності, і тим більше утверджуються притаманні останньому принципи культурної відкритості і толерантності.
Наукова рефлексія цієї – постмодерністської за своїм характером – трансформації ще потребує свого дослідження, оскільки комунікативна культура України, в тому числі останнього історичного етапу її розвитку – пострадянського, як самостійний предмет наукового – історико-культурного – дослідження, ще не виступала.
Актуальність теми дисертаційного дослідження, таким чином, визначається недослідженістю проблеми трансформації комунікативної культури в Україні пострадянського періоду у вітчизняній історичній науці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПОСТМОДЕРНІСТСЬКА ТРАНСФОРМАЦІЯ КОМУНІКАТИВНОЇ КУЛЬТУРИ В УКРАЇНІ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ (1992-2003 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок