Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕНЕРГОВИКОРИСТАННЯ В ОВОЧІВНИЦТВІ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕНЕРГОВИКОРИСТАННЯ В ОВОЧІВНИЦТВІ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕНЕРГОВИКОРИСТАННЯ В ОВОЧІВНИЦТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,35 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.В. ДОКУЧАЄВА
ЛЕВКІНА Руслана Володимирівна
УДК 635: 631.1:631.171
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕНЕРГОВИКОРИСТАННЯ
В ОВОЧІВНИЦТВІ
Спеціальність 08.07.02.- Економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана в Інституті овочівництва і баштанництва Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, член-кореспондент УААН,
Амбросов Володимир Якович,
завідувач Харківського відділу науково-виробничих формувань
Інституту аграрної економіки УААН
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Бакай Станіслав Степанович,
завідувач кафедри організації виробництва і підприємництва
Полтавської державної аграрної академії;
кандидат економічних наук, доцент
Муковоз Володимир Олександрович,
кафедра економіки сільського господарства
Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва
Провідна установа: Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України,
кафедра аграрної економіки, м. Київ
Захист відбудеться “2”_липня_ 2003 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, м. Харків, п/в “Комуніст-1, учбове містечко ХНАУ.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, м. Харків, п/в “Комуніст-1, учбове містечко ХНАУ
Автореферат розісланий “ 31” травня 2003 р.-.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В. Македонський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід аграрного виробництва до ринкової економіки й необхідність формування ринку овочевої продукції потребує визначення напрямку розвитку галузі в нових умовах, організаційно-економічних і технологічних проблем її функціонування, обґрунтування заходів виходу з кризи. Для цього велике значення має оцінка використання та скорочення матеріально-грошових і енергетичних витрат на виробництво продукції.
Енергетичний аналіз вперше був застосований у розвинутих країнах на початку 80-х рр. Тепер тут проводяться розробки енергетичних моделей агропромислових комплексів у масштабах країн. В країнах СНД перші спроби енергетичного аналізу у рослинництві здійснювалися на окремих технологічних процесах: механізація праці, внесення добрив та пестицидів, зрошення і т.д. Кількість розробок, присвячених енергетичній оцінці цілісних технологій виробництва продукції незначна. Методики, які були використані, не повністю відповідають вимогам овочівництва в силу особливостей галузі. Тому виникла необхідність розробки та вдосконалення окремих методичних принципів.
Внаслідок високої трудоємкості і енергоємкості овочівництва оцінка технологій проводилась за кількістю натуральних витрат. В роботі передбачається оцінити технологічні витрати в одиницях енергії (ккал та Джоулях) і виявити поелементну структуру за такими складовими: експлуатація тракторів та сільськогосподарських машин, використання добрив, пестицидів, води, пального та трудові ресурси. Використання показників у сукупних та поелементних витратах коштів та енергетичних одиницях дозволили встановити резерви їх скорочення, розробити економічно обгрунтовані моделі перспективних ресурсо- та енергозберігаючих технологій.
В перехідний період до ринкових відносин, коли ціни на продукцію промисловості і сільського господарства змінюються непропорційно, особливої актуальності набуває питання про еквівалентний обмін. Розробок по даному питанню в Україні у галузі товарного овочівництва ще не було. Все це зумовило актуальність обраної теми дисертаційної роботи та визначило коло питань для дослідження.
Вивченню енергетичної проблеми в сільському господарстві присвячені роботи Є.І. Базарова, С.С. Бакая, Г.С. Бокова, В.К. Буги, Є.А. Бузовського, П.І. Іваненка, В.С.Краснова, В.П. Мартьянова, О.К. Медведовського, О.В. Мороза, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕНЕРГОВИКОРИСТАННЯ В ОВОЧІВНИЦТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок