Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ КОМПОНЕТИКИ АГРЕГАТОВАНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ СИСТЕМ

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ КОМПОНЕТИКИ АГРЕГАТОВАНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ СИСТЕМ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ КОМПОНЕТИКИ АГРЕГАТОВАНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,82 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
Пермяков Олександр Анатолійович
УДК 621.9.06
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ КОМПОНЕТИКИ
АГРЕГАТОВАНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ СИСТЕМ
Спеціальність 05.02.08 – технологія машинобудування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі “Технологія машинобудування і металорізальні верстати” Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти та науки України, м.Харків
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
Тимофієв Юрій Вікторович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, завідувач кафедри “Технологія машинобудування і металорізальних верстатів”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Арпентьєв Борис Михайлович,
Українська інженерно-педагогічна академія (м.Харків), завідувач кафедри “Технологія машинобудування”;
доктор технічних наук, професор
Михайлов Олександр Миколайович,
Донецький Національний технічний університет, завідувач кафедри “Технологія машинобудування”;
доктор технічних наук, професор
Петраков Юрій Володимирович,
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, завідувач кафедри “Технологія машинобудування”
Провідна установа: Харківський науково-дослідний інститут технології
машинобудування, Міністерство промислової політики України, м.Харків
Захист відбудеться 13 червня 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.12 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою:
61002, м.Харків, вул.Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”
Автореферат розісланий 11 травня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Узунян М.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Удосконалення машинобудівного комплексу України, його технічне переозброєння потребує підвищення якісних показників технологічного устаткування, що знову створюється і модернізується. Сучасні верстати і системи повинні бути високопродуктивними, володіти технологічною гнучкістю за рахунок автоматизації, забезпечувати можливо низьку собівартість обробки деталей, мати малий строк окупності капітальних вкладень.
Найбільш перспективним видом технологічного устаткування, що задовольняє більшості вимог, є агрегатні верстати і технологічні системи, які створюються за агрегатно-модульним принципом. Агрегатовані технологічні системи механообробки (АТСМ) і агрегатні верстати (АВ) широко поширені в українському машинобудуванні й машинобудуванні найбільш розвинених промислових країн, складаючи основу високоорганізованих і найбільш ефективних виробництв.
За тривалий період розвитку агрегатованого устаткування розроблені загальні принципи проектування технологічних процесів обробки деталей у таких системах, створені параметричні ряди конструкцій уніфікованих вузлів і агрегатів, сформовані основні компоновочні схеми. Однак потенційні можливості, закладені в агрегатно-модульному принципі побудови верстатів і систем, розкриті ще не повністю. Так, проблема розробки найбільш раціональних компоновок багатопозиційних багатоінструментних АТСМ досліджена в найменшій мірі, оскільки задача вибору варіанту взаємного просторового розташування вузлів і елементів є багатофакторною різноманітною задачею, що найтіснішим образом пов'язано із технологічною задачею синтезу маршруту обробки деталі. Це веде до різноманіття компоновок АТСМ. З одного боку, це обумовлено різноманіттям геометричних форм деталей, що оброблюються, габаритними розмірами, точністю і шорсткістю формотворених поверхонь, точністю координатних розмірів, необхідною продуктивністю, а з іншого боку, відсутністю загальної теорії компонування багатопозиційних технологічних систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ КОМПОНЕТИКИ АГРЕГАТОВАНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок