Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Монаший Чин Отців Василіян у суспільно-культурному житті України

Монаший Чин Отців Василіян у суспільно-культурному житті України

Назва:
Монаший Чин Отців Василіян у суспільно-культурному житті України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,74 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Національна академія наук України
Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича
Інститут народознавства
Шкраб’юк Петро Васильович
УДК 94(477) “16/20”
Монаший Чин Отців Василіян
у суспільно-культурному житті України
Спеціальність: 07.00.01 Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі нової історії України Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України.
Науковий консультант: доктор історичних наук, професор
Литвин Микола Романович,
Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України, керівник Центру досліджень українсько-польських відносин.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук
Любащенко Вікторія Іванівна,
Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України, старший науковий співробітник відділу середніх віків;
доктор історичних наук, професор
Марчук Василь Васильович,
Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника, завідувач кафедри політології
доктор історичних наук
Рубльов Олександр Сергійович,
Інститут історії України НАН України, вчений секретар
Захист відбудеться 25 грудня 2007 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.222.01 в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України (79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України (79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4).
Автореферат розісланий 24 листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізований вченої ради
кандидат історичних наук Середа О.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Процеси національно-духовного відродження в Україні спричиняють зріст інтересу до суспільної та культурної ролі Церкви, взаємозв’язку національного та культурно-релігійного чинників життя соціуму. Націотворча місія Української греко-католицької церкви (УГКЦ) в історії є прикладом такого взаємозв’язку. І хоча цій проблемі останнім часом присвячені окремі дослідження, практично поза увагою українських істориків залишається соціально-політичне та культурне значення діяльності найдавнішого монашого Чину УГКЦ – св. Василія Великого (ЧСВВ).
З 1617 р. і протягом майже трьох століть (до 1906 р.) Василіянський Чин був єдиним українським чернечим Орденом східного обряду, який, незважаючи на державно-політичні трансформації, а навіть переслідування, залишався важливим осередком духовного та культурного життя, намагався захищати соціальні та політичні інтереси українського народу. Свою консолідуючу функцію Чин виконував і у ХХ ст. коли в Україні, переважно Східній Галичині, вже діяли інші чернечі згромадження: студити, редемптористи, салезіяни, що сприяло національно-духовному самоутвердженню української спільноти. Проблема вивчення історії ЧСВВ тим більше актуальна тепер, коли Чин, маючи шість провінцій і дві віце-провінції за кордоном, поширив свою місійну діяльність і на центральні, східні та південні терени України. Обрана тема важлива ще й тому, що національно-просвітницьку та суспільно-культурну місію Василіянського Чину і досі нерідко трактують однобоко, упереджено, здебільшого під впливом застарілих конфесійних стереотипів та недовіри. До того ж складні проблеми церковно-релігійного життя висвітлюються спрощено. Недостатньо використовується джерельна база, зокрема церковні архіви, спогади репресованих у 40–60-і роки ХХ ст. священиків, інші автентичні матеріали.
У незалежній Україні з’явилися поодинокі дисертаційні праці, в яких у вузьких часових рамках досліджувалися окремі аспекти діяльності ЧСВВ (шкільництво, книговидання). Тому комплексний аналіз багатогранної діяльності Василіянського Чину в різні періоди його історії і в різних формах та виявах заповнює істотну прогалину в українській історіографії.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження пов’язане з плановими науково-дослідними темами відділу нової історії України Інституту українознавства ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Монаший Чин Отців Василіян у суспільно-культурному житті України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок