Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНІСТЬ ЛІРИЧНОГО ЦИКЛУ М. ВОЛОШИНА

ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНІСТЬ ЛІРИЧНОГО ЦИКЛУ М. ВОЛОШИНА

Назва:
ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНІСТЬ ЛІРИЧНОГО ЦИКЛУ М. ВОЛОШИНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,56 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ Г. С. СКОВОРОДИ
Шаповалова Ірина Володимирівна
УДК 811.161.1 – 1.08 Волошин
ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНІСТЬ ЛІРИЧНОГО ЦИКЛУ
М. ВОЛОШИНА
10.02.02 – російська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – доктор філологічних наук (РФ), доцент
Зайцева Ірина Павлівна, Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри російського мовознавства та комунікативних технологій.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Космеда Тетяна Анатоліївна,
Львівський державний університет внутрішніх справ МВС України,
завідувач кафедри педагогіки та словесних технологій;
кандидат філологічних наук, доцент
Петріченко Марія Андріївна,
Криворізький інститут імені П. Калнишевського Міжрегіональної академії управління персоналом,
кафедра українознавства, фундаментальних та суспільно-гуманітарних наук.
Провідна установа     – Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, кафедра загального та російського мовознавства, Міністерство освіти і науки України, м. Черкаси.
Захист відбудеться “ 9 ” лютого 2007 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.05 в Харківському національному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2.
Автореферат розіслано “ 5 ” січня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О. П. Карпенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Мова поезії початку ХХ ст. у наш час вивчена нерівномірно. До числа малодосліджених можна віднести й поетичну мову Максиміліана Волошина, який належить до найбільш яскравих представників культури Срібного століття.
Інтертекстуальний підхід до вивчення художнього твору, що набув широкого розповсюдження з 70-х рр. минулого століття, дозволяє досліджувати міжтекстові зв’язки, які включають як несвідому цитацію, так і навмисне відсилання до попередніх текстів і культурно-історичних фактів. Явище інтертекстуальності, що розуміється як співвіднесеність одного тексту з іншими, багато в чому визначає повноту й семантичну множинність словесно-художнього твору. Дослідження феномена інтертекстуальності в якості однієї з основних властивостей художнього тексту (хоча й іноді позначуваного іншими термінами) пов’язане з іменами І. Арнольд, М. Бахтіна, О. Жолковського, Н. Кузьміної, Ю. Лотмана, Б. Томашевського, Н. Фатєєвої, Р. Якобсона, М. Ямпольського та ін.). Актуальним завданням сучасної лінгвістики є розгляд інтертекстуальних елементів і міжтекстових зв’язків, що виникають під час їхньої реалізації, у художніх текстах різних жанрів. Водночас актуальним є розуміння філології як галузі інтегративного знання, яка щільно співвідноситься з культурологічною проблематикою: інтертекстуальність може здійснювати в тексті перетворення всіх включених у нього культурних мов, розширюючи й збагачуючи як сферу мовної діяльності, так і арсенал художньо-мовних засобів.
Сучасна філологічна наука активно досліджує проблеми організації художнього тексту. Циклізація (як прозаїчних, так і ліричних текстів) як самостійна проблема була осмислена тільки у ХХ ст., будучи спочатку розглянутою переважно з літературознавчих позицій (роботи І. Мюллера, В. Виноградова, В. Сапогова, М. Дарвіна, І. Фоменка та ін.). Трохи пізніше з’явилася низка лінгвопоетичних досліджень (присвячених мові поезії Срібного століття), у яких більш детально розроблявся лінгвістичний аспект вивчення циклічних ліричних структур.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНІСТЬ ЛІРИЧНОГО ЦИКЛУ М. ВОЛОШИНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок