Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРУДОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ СХІДНОГО ПОДІЛЛЯ ТА ЦЕНТРАЛЬНОГО ПРИДНІПРОВ’Я: ДЕМОГРАФІЧНИЙ ТА ПРАЦЕРЕСУРСНИЙ ВИМІР

ТРУДОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ СХІДНОГО ПОДІЛЛЯ ТА ЦЕНТРАЛЬНОГО ПРИДНІПРОВ’Я: ДЕМОГРАФІЧНИЙ ТА ПРАЦЕРЕСУРСНИЙ ВИМІР

Назва:
ТРУДОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ СХІДНОГО ПОДІЛЛЯ ТА ЦЕНТРАЛЬНОГО ПРИДНІПРОВ’Я: ДЕМОГРАФІЧНИЙ ТА ПРАЦЕРЕСУРСНИЙ ВИМІР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,97 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕМОГРАФІЇ ТА СОЦІАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ЧВЕРТКО Людмила Андріївна
УДК 314.143 : 331.5 (477)
ТРУДОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ СХІДНОГО ПОДІЛЛЯ ТА ЦЕНТРАЛЬНОГО ПРИДНІПРОВ’Я: ДЕМОГРАФІЧНИЙ ТА ПРАЦЕРЕСУРСНИЙ ВИМІР
Спеціальність 08.09.01 – Демографія, економіка праці, соціальна економіка та політика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини (м. Умань) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор географічних наук
Хомра Олександр Улянович,
Національний інститут проблем міжнародної безпеки,
завідувач відділу соціально-економічної та демографічної
безпеки.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук,
головний науковий співробітник
Якуба Катерина Іллівна,
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки”
Української академії аграрних наук;
кандидат економічних наук,
провідний науковий співробітник
Анішина Неллі Василівна,
Науково-дослідний інститут праці і
зайнятості населення Міністерства праці та
соціальної політики України і НАН України.
Провідна установа: Інститут економіки промисловості НАН України.
відділ економічних проблем НТП в промисловості,
м. Донецьк.
Захист дисертації відбудеться “12”травня 2005 р. о 1630 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 247. 01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті демографії та соціальних досліджень НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України за адресою: м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “7” квітня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук Л. М. Черенько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У дослідженнях, присвячених системі потенціалів економічного зростання, трудовому потенціалу приділялося порівняно небагато уваги. Лише на завершальних етапах індустріального розвитку, коли перехід до інноваційних технологій став неодмінною умовою, були поглиблені методологічні основи вивчення трудового потенціалу, здійснені розрахунки його обсягів і структур, пізнані тенденції їх змін у динаміці. Глибока всебічна криза в Україні, що з повною силою проявилася на початку 90-х років минулого століття, призвела до того, що дослідники змушені були зосередитися на розв’язанні оперативних завдань управління економікою; вирішення проблем трудового потенціалу, які апріорі не належать до оперативних, відсунулося на другий план. Теоретичні напрацювання з проблем трудового потенціалу, що були здійснені до початку 90-х років минулого століття, в нових економічних умовах без глибокої модифікації сьогодні не можуть бути використані: відтворення трудового потенціалу в ринковій економіці відбувається за іншими законами, ніж у плановій економіці. Хоч у 1999 р. і були розроблені та затверджені Указом Президента України “Основні напрямки розвитку трудового потенціалу України до 2010 р.”, у подальшому ними практично не послуговувалися.
Дослідження трудового потенціалу регіонів України не були системними. Практично не проводилися дослідження з проблем трудового потенціалу Східного Поділля та Центрального Придніпров’я (Вінницька, Кіровоградська, Черкаська області). Специфіка цього регіону (розміщення в центрі України, велика частка сільського населення і, відповідно, зайнятих у сільському господарстві, відносно низький рівень економічного розвитку тощо) має суттєвий вплив на тенденції змін відтворення трудового потенціалу, які іноді протилежні до тих, що склалися в країні в цілому.
Широке коло загальних і регіональних проблем відтворення трудового потенціалу було і залишається об’єктом теоретичних досліджень та прикладних розробок і рекомендацій. Важливі аспекти проблем ринкового механізму, соціального захисту громадян, зайнятості населення, формування і використання трудового потенціалу, функціонування ринку праці, управління трудовими ресурсами знайшли висвітлення та набули розвитку в наукових працях таких відомих вітчизняних вчених, як Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ТРУДОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ СХІДНОГО ПОДІЛЛЯ ТА ЦЕНТРАЛЬНОГО ПРИДНІПРОВ’Я: ДЕМОГРАФІЧНИЙ ТА ПРАЦЕРЕСУРСНИЙ ВИМІР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок