Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Геометричне моделювання УЗАГАЛЬНЕНИХ паралельних множин

Геометричне моделювання УЗАГАЛЬНЕНИХ паралельних множин

Назва:
Геометричне моделювання УЗАГАЛЬНЕНИХ паралельних множин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,23 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
ШОМАН Ольга Вікторівна
УДК 514.18
 
Геометричне моделювання
УЗАГАЛЬНЕНИХ паралельних множин
Спеціальність 05.01.01 –
Прикладна геометрія, інженерна графіка
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
Куценко Леонід Миколайович,
професор кафедри інженерної та аварійно-рятувальної техніки, Університет цивільного захисту
України (м. Харків);
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор
Корчинський Володимир Михайлович,
завідувач кафедри електронних засобів
телекомунікацій, Дніпропетровський національний
університет (м. Дніпропетровськ);–
доктор технічних наук, професор
Ванін Володимир Володимирович,
декан фізико-математичного факультету,
Національний технічний університет України
"Київський політехнічний інститут" (м. Київ);–
доктор технічних наук, професор
Бадаєв Юрій Іванович,
завідувач кафедри інформаційних технологій,
Київська державна академія водного транспорту
імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного
(м. Київ)
Захист відбудеться 19 грудня 2007 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .056.06 у Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою:
03680, м. Київ, Повітрофлотський просп., 31, ауд. 466.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою:
03680, м. Київ, Повітрофлотський просп., 31.
Автореферат розісланий 14 листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. О. Плоский
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сутність наукової проблеми. Тенденція підвищення якості науково-технічного забезпечення будь-якої галузі виробництва в Україні набуває все більшого розвитку. Таке забезпечення, по-перше, має розроблятися швидкими темпами, по-друге, повинно мати гнучку структуру і, по-третє, – відповідати рівню інформаційних технологій, що стрімко розвиваються. Останнім часом проводяться дослідження щодо створення нових підходів до вирішення проблем моделювання об’єктів різних галузей виробництва. В сучасних умовах важливою є проблема моделювання об’єктів, які пов’язані з використанням енергії. Йдеться про явища і процеси різної фізичної природи, поля яких є носіями енергетичних параметрів. Другою важливою проблемою є прогнозування тенденцій розвитку явищ і процесів, що характеризуються хвильовими фронтами. До таких об’єктів відносяться лісові пожежі, гетерогенні хімічні реакції, збурення в різних середовищах, автохвильові процеси тощо. Значний внесок у вирішення зазначених проблем можуть зробити дослідження з позицій прикладної геометрії, тому що саме вона дозволяє вибудовувати загальні підходи до вивчення, на перший погляд, різнорідних явищ.
Задачі моделювання фронтів поширення збурень у середовищі, поверхонь розділу фаз протікання фізико-хімічних явищ і процесів та створення геометричних моделей картин силових ліній полів різної природи (електричних, теплових, гідродинамічних та ін.) доцільно розв’язувати за допомогою методів геометричного моделювання складних за формою об’єктів як елементів параметричних сімей ліній та поверхонь. При цьому кожний елемент (наприклад, лінія або поверхня) відповідає певним миттєвим станам явища або процесу, що моделюється, тобто є графічним проявом в часі певного фізико-хімічного процесу. Зазначені сім’ї геометричних об’єктів є узагальненими паралельними множинами. Для наведеного терміну синонімами в науці й техніці можуть бути: паралельні множини, еквідистанти, еквіфазні границі, ізотерми, ізобари, еквіпотенціальні лінії, границі розділу фаз фізико-хімічних процесів, хвильові фронти тощо. Оскільки проблеми опису граничних ліній і поверхонь тісно пов’язані з проблемами визначення кількісно-якісних характеристик передачі енергії у просторі, то можна стверджувати про актуальність обраного напрямку досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: Геометричне моделювання УЗАГАЛЬНЕНИХ паралельних множин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок