Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Депортація українців з Польщі в УРСР у 1944 – 1946 рр. та їх соціально-економічна адаптація

Депортація українців з Польщі в УРСР у 1944 – 1946 рр. та їх соціально-економічна адаптація

Назва:
Депортація українців з Польщі в УРСР у 1944 – 1946 рр. та їх соціально-економічна адаптація
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,64 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
Кіцак Володимир Миронович
УДК 94 (477)
Депортація українців з Польщі в УРСР
у 1944 – 1946 рр.
та їх соціально-економічна адаптація
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ЧЕРНІВЦІ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі нової і новітньої історії та методики викладання історії Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор
Алексієвець Микола Миронович,
Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка,
декан історичного факультету,
завідувач кафедри нової і новітньої історії та методики викладання історії
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Брицький Петро Павлович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
професор кафедри історії України
кандидат історичних наук, професор
Кучерепа Микола Михайлович,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки,
професор кафедри історії України.
Провідна установа: | Інститут історії України НАН України,
відділ історії ІІ світової війни.
Захист відбудеться “10” жовтня 2003 року о “13.00” годині на засіданні вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м.Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м.Чернівці, вул. Л.Українки, 23).
Автореферат розісланий 08.09. 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ротар Н.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Історія українсько-польських стосунків у ХХ столітті насичена подіями, що мають неоднозначне трактування у працях вітчизняних і зарубіжних істориків. Особливо це стосується українсько-польських взаємин у сорокових роках минулого століття. Недоступність джерел, наявність ідеологічних штампів в історіографії як України, так і Польщі, що пов’язано з їх колишнім комуністичним режимом, не дозволяли дослідити питання депортації українців і поляків, дати йому оцінку з об’єктивно-критичного погляду. Відсутність цілісного наукового дослідження зумовлює постійні політичні зловживання як в українському, так і в польському середовищах. Географічне розташування двох народів, їх славна і трагічна історія змушує шукати взаємоприйнятні шляхи співробітництва, спільними зусиллями налагоджувати діалог в науковій сфері. У цьому контексті вивчення теми депортацій має першочергове значення для українсько-польських стосунків.
Актуальність дослідження зумовлена необхідністю перегляду проблеми депортацій в сучасності. В радянській історіографії депортація українців Польщі була забороненою темою, а джерельні матеріали зберігались у закритих архівах. У новітніх підручниках з історії України згаданій проблемі присвячується невиправдано мало уваги. Поверхово та дещо тенденційно досліджено це питання і в працях польських істориків.
Актуальність даного наукового дослідження полягає також у необхідності вивчення проблем розселення та адаптації 482 тисяч українців. Необізнаність вчених у згаданих питаннях не дозволяє побачити цілісну картину післявоєнного життя й відбудови республіки, у якій депортовані взяли найактивнішу участь.
Питання депортації українського населення є невід’ємною, проте досі не вивченою ланкою новітньої світової історії. Запропоноване дослідження забезпечує послідовні й цілісні зв’язки між подіями, що мали місце під час і після Другої світової війни на теренах України та Польщі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в рамках програми наукової роботи історичного факультету Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка у світлі комплексної проблеми “Україна в контексті європейської історії”.
Метою дослідження є об’єктивне висвітлення основних особливостей процесу депортації, розселення та соціально-економічної адаптації українців Польщі в УРСР впродовж 1944 – 1947 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Депортація українців з Польщі в УРСР у 1944 – 1946 рр. та їх соціально-економічна адаптація

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок