Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оцінка впливу податкової політики на економічні процеси

Оцінка впливу податкової політики на економічні процеси

Назва:
Оцінка впливу податкової політики на економічні процеси
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,24 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Дніпропетровський національний університет
Красніков Дмитро Анатолійович
УДК 338.24:336.22

Оцінка впливу податкової політики
на економічні процеси
08.02.03 - Організація управління, планування і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ - 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор, Бойцун Наталія Євгенівна, завідувач кафедри міжнародних фінансів Дніпропетровського національного університету.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Биков Георгій Михайлович, професор Українського державного хіміко-технологічного університету Міністерства освіти і науки України
кандидат економічних наук, доцент Рязанова Надія Сергіївна, доцент кафедри фінансів Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України
Провідна установа: Сумський державний університет Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “14” січня 2003 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.03 в Дніпропетровському національному університеті за адресою:
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою:
Автореферат розісланий 13 грудня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук,
професор Василевський А.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах сучасних соціально-економічних перетворень та переходу української економіки до ринкових відносин особливої актуальності набуває дослідження впливу податкової політики, як одного з головних елементів державної економічної політики в цілому, на економічні процеси в державі. Податкова політика впливає на усі етапи відтворювального процесу та процесу розподілу доходів між членами суспільства. Цей вплив може проявитися як в стримуванні відтворювання та уповільненні темпів економічного розвитку країни, так і в стимулюванні підприємницької активності, забезпеченні умов для стійкого і швидкого економічного зростання та підвищенні рівня суспільного добробуту в Україні.
В останні роки в Україні відзначається зростання внутрішнього валового продукту, обсягів промислового виробництва та реальних доходів населення. Водночас вітчизняні та закордонні вчені в галузі економіки відзначають уповільнення темпів ринкових перетворень в Україні та вважають за необхідне активізацію державної системи стимулювання розвитку підприємницької діяльності. Збереження позитивних економічних тенденцій можливе лише за умови проведення зваженої економічної, в тому числі податкової, політики, що потребує розробки відповідного наукового забезпечення, зокрема, поглиблення досліджень впливу податкової політики на економічні процеси.
Актуальність дослідження обумовлена необхідністю розвитку та удосконалення податкової політики з метою підтримки економічного зростання шляхом впровадження нових принципів побудови податкової системи країни.
Найбільш значний внесок у розвиток теорії і практики оподаткування внесли А. Сміт, Д. Рікардо, Дж. Кейнс, А.Лаффер, Е.Долан, Р. Солоу, Дж. Стігліц, Д. Львів, В.Рогозин, Н. Гензель, В.Лебедєв, Д. Черник, С. Пєляев. Велику увагу розвитку системи оподаткування приділяють вітчизняні економісти, вчені і практики М. Азаров, Л. Бабич, Д. Бендерська, В. Буряковский, О. Василик, А. Горський, А. Гриценко, В. Глущенко, Л. Дикань, С.Єсипов, В. Ільїн, М. Кучерявенко, І. Лунина, П. Мельник, В. Онегіна, А.Соколовська, Л. Тимошенко, В. Федосов, І.Чугунов та інші.
Разом з цим ще потребують теоретичного дослідження базові принципи побудови та розвитку системи оподаткування, розробка основних засад податкової політики, спрямованої на забезпечення економічного зростання та підвищення рівня добробуту населення.
Нагальність вирішення цих завдань обумовлює актуальність оцінки впливу податкової політики на економічні процеси з урахуванням впливу системи оподаткування на діяльність економічних суб’єктів в трансформаційному періоді, що визначає тему дисертації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Оцінка впливу податкової політики на економічні процеси

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок