Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБЛІГАТНІ ПОРОЖНИННІ І ТКАНИННІ МІАЗИ ОВЕЦЬ ЛІВОБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ (ЕПІЗООТОЛОГІЯ, ЛІКУВАННЯ ТА ЗАХОДИ ПРОФІЛАКТИКИ)

ОБЛІГАТНІ ПОРОЖНИННІ І ТКАНИННІ МІАЗИ ОВЕЦЬ ЛІВОБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ (ЕПІЗООТОЛОГІЯ, ЛІКУВАННЯ ТА ЗАХОДИ ПРОФІЛАКТИКИ)

Назва:
ОБЛІГАТНІ ПОРОЖНИННІ І ТКАНИННІ МІАЗИ ОВЕЦЬ ЛІВОБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ (ЕПІЗООТОЛОГІЯ, ЛІКУВАННЯ ТА ЗАХОДИ ПРОФІЛАКТИКИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,18 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ І КЛІНІЧНОЇ
ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ
СКИБА
Олена Вячеславівна
УДК 619:616.995.773.4:636.32/38
ОБЛІГАТНІ ПОРОЖНИННІ І ТКАНИННІ МІАЗИ
ОВЕЦЬ ЛІВОБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ
(ЕПІЗООТОЛОГІЯ, ЛІКУВАННЯ ТА ЗАХОДИ ПРОФІЛАКТИКИ)
16.00.11 – паразитологія, гельмінтологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Харків - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини Української академії аграрних наук.
Наукові керівники:
доктор ветеринарних наук, старший науковий співробітник Машкей Ігор Анатолійович, Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, завідувач відділу паразитології; |
доктор ветеринарних наук, Заслужений працівник ветеринарної медицини України Березовський Андрій Володимирович, науково-виробнича фірма “Бровафарма”, головний науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор Корнюшин Вадим Васильович, Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена, завідувач відділу паразитології;
доктор ветеринарних наук, професор Дахно Іван Степанович, Полтавська державна аграрна академія, завідувач кафедри паразитології, патанатомії і ветсанекспертизи.
Провідна установа
Одеський державний аграрний університет, кафедра епізоотології та паразитології, Міністерство аграрної політики України, м. Одеса.
Захист відбудеться “9“ листопада 2004 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.359.01 в Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
Автореферат розісланий “5“ жовтня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор ветеринарних наук Бабкін А.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з важливих галузей тваринництва України є вівчарство, яке постачає продукти харчування та сировину для харчової і переробної промисловості. За останні 15 років поголів’я овець в Україні скоротилося майже в 10 разів, і на початок 2003 р. загальна кількість вівцематок та ярок старше одного року по країні становила всього 564,7 тис. гол. Поряд з економічними та соціальними причинами, що гальмують розвиток вівчарства, значний вплив на стан галузі мають паразитарні хвороби, у тому числі личинкові ентомози: естроз та вольфартіоз. Ці міази є надзвичайно поширеними інвазійними хворобами овець та кіз і реєструються на всіх континентах земної кулі. Є повідомлення, що естрозом хворіють собаки та люди (Tanwani S.K., Jain1986; Riscoet al., 1995), а личинки вольфартової мухи паразитують на всіх видах свійських і диких тварин та людині (Порчинський І.А., 1884; HallWall R., 1995; Rosen S. et al., 1998).
Внаслідок механічної та токсичної дії збудників естрозу та вольфартіозу в організмі овець суттєво порушується гомеостаз, у місцях розвитку личинок виникають запальні процеси з подальшою контамінацією патогенною мікрофлорою. Все це істотно порушує імунний статус організму тварин та знижує його резистентність. За цих захворювань порушуються також окисно-відновні процеси в організмі, погіршується стан здоров’я тварин і оплата кормів (Шеховцов В.С. з співавт., 1980; Пушкарьов А.С., 1986; Толоконніков В.П., Мозуляка Н.С., 1995). Зазначені ентомози є вагомою причиною економічних втрат у вівчарстві, і тому в країнах, де ця галузь достатньо розвинена, регулярно проводять профілактичні заходи, яким зокрема надають загальнодержавного значення (Reinecke R.K., Wyk1990; Toure S., Uilenberg G., 1994).
За останні 10 років в умовах зміни форм власності рівень захворюваності овець естрозом та вольфартіозом не досліджувався, майже не проводились і профілактичні обробки тварин. До того ж, після заборони використання хлорорганічних (гексалін, гексахлоран, дилор) та фосфорорганічних (хлорофос, рицифон, гіподермін-хлорофос, естрозоль, сульфідофос) речовин, нових ефективних вітчизняних форм інсектицидів не було запропоновано.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОБЛІГАТНІ ПОРОЖНИННІ І ТКАНИННІ МІАЗИ ОВЕЦЬ ЛІВОБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ (ЕПІЗООТОЛОГІЯ, ЛІКУВАННЯ ТА ЗАХОДИ ПРОФІЛАКТИКИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок