Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОСТОРОВО УСКЛАДНЕНІ ЦІАНІНИ ДЛЯ ФЛУОРЕСЦЕНТНОЇ ДЕТЕКЦІЇ НУКЛЕЇНОВИХ КИСЛОТ

ПРОСТОРОВО УСКЛАДНЕНІ ЦІАНІНИ ДЛЯ ФЛУОРЕСЦЕНТНОЇ ДЕТЕКЦІЇ НУКЛЕЇНОВИХ КИСЛОТ

Назва:
ПРОСТОРОВО УСКЛАДНЕНІ ЦІАНІНИ ДЛЯ ФЛУОРЕСЦЕНТНОЇ ДЕТЕКЦІЇ НУКЛЕЇНОВИХ КИСЛОТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,48 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ТА НАФТОХІМІЇ
ЛУКАШОВ Сергій Степанович
УДК 577.366+57.08.088.5+542.95
ПРОСТОРОВО УСКЛАДНЕНІ ЦІАНІНИ ДЛЯ ФЛУОРЕСЦЕНТНОЇ ДЕТЕКЦІЇ НУКЛЕЇНОВИХ КИСЛОТ
02.00.10 – біоорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі структури і функцій нуклеїнових кислот Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, м. Київ.
Наукові керівники: | академік НАН України, доктор біологічних наук, професор
МАЦУКА Геннадій Харлампійович,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
завідувач відділу структури і функцій
нуклеїнових кислот
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
ЯРМОЛЮК Сергій Миколайович,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
старший науковий співробітник відділу структури і функцій
нуклеїнових кислот
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, професор
ТОЛМАЧОВ Олексій Іванович,
Інститут органічної хімії НАН України,
завідувач відділу кольору та будови органічних сполук
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
ГОВОРУН Дмитро Миколайович,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
завідувач відділу молекулярної біофізики
Провідна установа: | Фізико-хімічний інститут ім. О. В. Богатського НАН України, відділ медичної хімії (м. Одеса)
Захист дисертації відбудеться 28 березня 2003 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (02660, Київ-94, вул. Мурманська, 1)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (02660, Київ-94, вул. Мурманська, 1)
Автореферат розіслано 25 лютого 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.М.Федоряк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останнє десятиліття флуоресцентні зонди на основі ціанінових барвників стали звичним засобом візуалізації нуклеїнових кислот (НК). Унікальна властивість ціанінів в сотні разів збільшувати квантовий вихід флуоресценції при взаємодії з НК дозволяє спрощувати процедури детекції і проводити кількісне визначення НК в присутності значного надлишку зонду. Відомі на сьогодні ціанінові флуоресцентні зонди для детекції НК базуються на обмеженому наборі флуорофорів, більшість з яких є монометинціанінами. Розширення набору флуорофорів за рахунок використання триметин- та пентаметинціанінів дозволить заповнити діапазон максимумів поглинання/випромінювання зондів в зручній для дослідження біологічних об’єктів області поза 600 нм та надасть нових можливостей для мультикольорової детекції НК.
Взаємодія ціаніну з НК спричинює значні зміни його спектрально-люмінесцентних властивостей. Це дає можливість вивчати комплекси ціанінів з НК простими методами електронної спектроскопії. Дотепер взаємодія з ДНК ретельно вивчена лише для монометинціанінів. Комплекси ціанінів з довшим поліметиновим ланцюгом а також процеси асоціації ціанінів в присутності НК систематично не досліджувались.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано у відповідності з планом науково-дослідних робіт ІМБіГ НАН України: державною бюджетною темою “Синтез та вивчення механізму взаємодії ціанінових флуоресцентних зондів з нуклеїновими кислотами” №2.2.4.16 за 1997-99 р. (№ держ. реєстрації: 0197U004292). Дослідження проводилися також згідно Угоди про матеріальну підтримку між Інститутом молекулярної біології і генетики НАН України, м. Київ та Ліверморською національною лабораторією Каліфорнійського університету (Lawrence Livermore National Laboratory, Livermore, CA, USA), № В507077, програма ІРР Міністерства Енергетики США.
Мета роботи полягала в розробці синтетичних підходів до отримання нових флуоресцентних барвників шляхом введення замісників до поліметинового ланцюга триметинціанінів, а також у вивченні впливу природи замісників на спектрально-люмінесцентні властивості модифікованих барвників у присутності НК.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОСТОРОВО УСКЛАДНЕНІ ЦІАНІНИ ДЛЯ ФЛУОРЕСЦЕНТНОЇ ДЕТЕКЦІЇ НУКЛЕЇНОВИХ КИСЛОТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок