Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ФОРМУВАННЯ ГРАМАТИЧНО ПРАВИЛЬНОГО МОВЛЕННЯ В ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ (на матеріалі морфології і словотворення)

ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ФОРМУВАННЯ ГРАМАТИЧНО ПРАВИЛЬНОГО МОВЛЕННЯ В ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ (на матеріалі морфології і словотворення)

Назва:
ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ФОРМУВАННЯ ГРАМАТИЧНО ПРАВИЛЬНОГО МОВЛЕННЯ В ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ (на матеріалі морфології і словотворення)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,32 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
КРУТІЙ Катерина Леонідівна
УДК 372.461(043.3)
ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ФОРМУВАННЯ
ГРАМАТИЧНО ПРАВИЛЬНОГО МОВЛЕННЯ
В ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ
(на матеріалі морфології і словотворення)
13.00.02 – теорія і методика навчання української мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського (м. Одеса), Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант: - доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Богуш Алла Михайлівна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського (м. Одеса), завідувач кафедри теорії і методики дошкільної освіти.
Офіційні опоненти: - доктор педагогічних наук, професор
Караман Станіслав Олександрович,
Київський міський педагогічний університет імені Б.Д.Грінченка, завідувач кафедри теорії і методики української мови і літератури;
- доктор філологічних наук, професор
Олексенко Володимир Павлович,
Херсонський державний університет, завідувач кафедри української мови та соціолінгвістики;
- доктор педагогічних наук, професор
Хом’як Іван Миколайович,
Рівненський державний гуманітарний університет, завідувач кафедри методики викладання і культури української мови.
Провідна установа: Луганський державний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, кафедра дошкільної та початкової освіти, Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ.
Захист відбудеться “8” вересня 2005 р. о 14.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.053.07 при Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601,
м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова за адресою: 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “4” липня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В. Кравець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми та ступінь дослідження проблеми. Серед багатьох аспектів дошкільної лінгводидактики проблема формування граматично правильного мовлення в дітей дошкільного віку завжди привертала увагу як теоретиків, так і практиків. Актуальність проблеми зумовлюється пріоритетними напрямами Національної доктрини розвитку освіти України у ХХ? столітті та “Діти України”, Законів України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту” щодо модернізації дошкільної освіти, використання етнопедагогічного і сучасного вітчизняного і зарубіжного досвіду навчання мови з урахуванням провідної ролі усного мовлення в психічному розвитку дітей, необхідності невідкладного виконання соціального замовлення на формування національно свідомої, активної, духовно багатої мовної особистості. Своєчасне і якісне засвоєння граматичної будови рідної мови – важлива умова повноцінного мовленнєвого розвитку дитини. Оскільки мова стає предметом вивчення з початку шкільного навчання, то в дошкільному віці необхідно формувати в дітей усвідомлене ставлення до усного мовлення як мовної дійсності.
У класичній і сучасній лінгводидактичній науці рівень мовлення вважається одним з основних показників розумового розвитку дитини, проте в сучасній методиці особливості усвідомлення дошкільниками мовної дійсності, зокрема потенційні можливості їхнього мовленнєвого розвитку на кожному віковому етапі, вивчено недостатньо. Дослідження зазначеної проблеми, без сумніву, важливе як для загального мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку, так і для їхньої підготовки до систематичного навчання в школі. Важливим вихідним положенням процесу формування граматично правильного мовлення дітей дошкільного віку є твердження, що мовленнєвий досвід охоплює, по-перше, практичне володіння рідною мовою, по-друге, “емпіричне узагальнення спостережень над мовою, одержаних її носієм незалежно від спеціальних знань про мову”, що відповідає феномена “чуття мови” (Л.Й.Айдарова, А.М.Богуш, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ФОРМУВАННЯ ГРАМАТИЧНО ПРАВИЛЬНОГО МОВЛЕННЯ В ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ (на матеріалі морфології і словотворення)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок