Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток творчих здібностей учнів 10 – 11 класів У процесі НАВЧАННЯ історії

Розвиток творчих здібностей учнів 10 – 11 класів У процесі НАВЧАННЯ історії

Назва:
Розвиток творчих здібностей учнів 10 – 11 класів У процесі НАВЧАННЯ історії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,79 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
РОГОВЕНКО марія Михайлівна
УДК 373.5.016:93
Розвиток творчих здібностей учнів 10 – 11 класів
У процесі НАВЧАННЯ історії
13.00.02 – теорія та методика навчання історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор педагогічних наук, професор
Булда Анатолій Андрійович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри методики викладання соціально-гуманітарних дисциплін.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Комаров Володимир Олексійович,
Криворізький державний педагогічний університет, завідувач кафедри історії України;
кандидат педагогічних наук, доцент
Сотниченко Володимир Миколайович,
Київський юридичний інститут МВС України,
завідувач кафедри історії держави і права.
Провідна установа | Прикарпатський університет імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України (м. Івано-Франківськ)
Захист відбудеться 10 травня 2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.03 Інституту педагогіки АПН України, 04053, м. Київ, вул. Артема, 52д.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України, 04053, м. Київ, вул. Артема, 52д.
Автореферат розісланий 7 квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мацейків Т.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Зміни, що відбуваються в економічній, політичній і духовній сферах українського суспільства, висувають нові вимоги до освіти, які полягають насамперед у вихованні соціально зрілої, працелюбної, творчої особистості. У Законі України “Про загальну середню освіту”, Національній програмі “Освіта. Україна ХХІ століття”, Концепції загальної середньої освіти наголошується, що система освіти має забезпечувати підтримку обдарованих дітей і молоді, формування навичок самоосвіти і самореалізації особистості, розвиток у дітей і молоді творчих здібностей.
Відповідно до вищезазначених вимог значною мірою змінюється місце і роль історії як базової шкільної дисципліни, на яку покладаються важливі освітні завдання: задоволення потреб суспільства у навчанні і вихованні творчих, діяльних громадян з розвиненою духовністю і національною свідомістю, значним інтелектуальним потенціалом. Сучасний оновлений зміст історичної освіти характеризується включенням нових фактів, вивченням різних версій інтерпретацій подій і явищ, що потребує від учнів уміння аналізувати інформацію, критично мислити, вибирати поміж різними тлумаченнями минулого кілька точок зору і давати їм оцінку, бачити та формулювати проблему, знаходити шляхи її раціонального вирішення, генерувати ідеї, робити аргументовані висновки.
Оскільки шкільні роки – це роки становлення особистості, то одне із основних завдань вчителя і полягає в тому, щоб виявити стрижневі якості учня і, враховуючи вікові особливості, створити умови для максимальної реалізації його творчих здібностей. Важлива роль у вирішенні цього завдання належить організації навчально-виховного процесу в школі, який повинен сприяти інтелектуальному й творчому розвитку кожного школяра.
Аналіз сучасної практики викладання історії свідчить про те, що вчитель не завжди використовує можливості навчальних занять для розвитку творчості, задоволення потреб кожного учня у самореалізації і повному використанні свого потенціалу. Традиційна система освіти повною мірою не забезпечує умови для розвитку творчих здібностей школярів. У процесі навчання увага та енергія учнів концентрується в основному на змісті засвоюваного матеріалу. Між тим, розвиток особистісного потенціалу учня, його самоактуалізація відбувається лише за умови постійного збагачення творчим досвідом у процесі активної пізнавальної діяльності.
Питання розвитку творчих здібностей учнів знаходяться в центрі уваги дидактів, психологів і істориків-методистів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Розвиток творчих здібностей учнів 10 – 11 класів У процесі НАВЧАННЯ історії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок