Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПАТОГЕНЕЗУ, КЛІНІКИ ТА ЛІКУВАННЯ МЕТАБОЛІЧНОЇ ФОРМИ ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ

Загрузка...

ОСОБЛИВОСТІ ПАТОГЕНЕЗУ, КЛІНІКИ ТА ЛІКУВАННЯ МЕТАБОЛІЧНОЇ ФОРМИ ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ / сторінка 11

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПАТОГЕНЕЗУ, КЛІНІКИ ТА ЛІКУВАННЯ МЕТАБОЛІЧНОЇ ФОРМИ ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,86 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Розрахунок обумовлених нами речовин показав, що у вагітних з анемією наявне зниження екскреції фосфатів і дворазове збільшення виділення нітритів і кальцію та мінливі показники екскреції креатиніну, білка й осмотично активних речовин. Слід зазначити, що виявлені особливості функції нирок, і в першу чергу осморегулюючої, відбувалися на фоні стабільного складу позаклітинної рідини: осмоляльність і концентрація креатиніну в сироватці крові залишалися в межах норми та спостерігалося зменшення концентрування сечі в умовах водно-сольового навантаження.
Таким чином, отримані дані дозволяють висловити низку суджень про можливі причини зміни осморегулюючої функції нирок у вагітних в умовах анемії. По-перше, слід зазначити, що виявлення особливості функції нирок вже в умовах спонтанного діурезу є відображенням закономірностей їхнього функціонування, що особливо чітко виявляється при проведенні водно-сольового навантаження. Це дозволяє розглядати навантаження 0,25 %-м розчином хлориду натрію як ефективну методику діагностики стану осморегулюючої функції нирок у вагітних. По-друге, провідним порушенням є зниження концентруючої здатності нирок, про що свідчить майже дворазове збільшення обєму діурезу і супутнє зменшення осмоляльності і креатиніну сечі та зниження їхніх концентраційних градієнтів. Дійсно, як показують данні літератури (Запорожан В.М. та співавт., 2001), збільшення діурезу та зменшення осмоляльності сечі є однією з найбільш ранніх ознак зміни функції нирок при анеміях різного генезу. Виявлені нами особливості діяльності нирок не зумовлені зменшенням маси функціонуючої паренхіми канальців, про що свідчить постійний рівень екскреції креатиніну, а також не зв'язані з ушкодженням проксимального відділу нефрону, зниження протеїнурії і фосфатурії та відсутності альбумінурії. Отже, зміни функції нирок можуть бути зумовлені лише станом кінцевих відділів нефрону, й особливо збірних трубок. На наш погляд, провідним механізмом є зниження реабсорбції води. З урахуванням можливих причин такої зміни канальцевого транспорту варто вказати на зменшення концентраційного градієнта осмотично активних речовин у нирках, характерне для зниження гематокрита. Іншою причиною може бути дія оксиду азоту на системи циклічних нуклеотидів збірних трубочок, що призводить до зниження чутливості до антидіуретичного гормону (АДГ). Про це свідчить виявлене нами збільшення екскреції нітритів, основного метаболіту оксиду азоту. Причому походження останнього, швидше за все, не пов'язане з судинами клубочків. Можливо, поліурія та зниження концентруючої здатності нирок пов'язані з нирковою втратою кальцію, зменшенням кисневого постачання петлі Генле в умовах гіпоксії при анемії вагітних. Ослаблення ефектів АДГ при зменшенні внутрішньоклітинного кальцію є відомим фактом. Однак, отримані нами результати не дозволяють зробити остаточний висновок про те, яке з ланок регуляції осмотичного гомеостазу є провідною: зміна нейрогуморального рівня регуляції функції нирок або прямі ефекти анемії на структурні елементи протиточно-множної системи.
Проведені дослідження свідчать про те, що мозкова речовина нирок виявляє найбільш високий ступінь чутливості до зрушень показників червоної крові у вагітних. Зміни осморегулюючої функції нирок є найбільш ранньою ознакою їхнього порушення при анемії вагітних. Екскреція антипірину у групі здорових протягом трьох триместрів поступово зростає. Тим же часом динаміка екскреції антипірину у вагітних із ФПН на фоні анемії має протилежний характер – вона максимальна у І триместрі та мінімальна у ІІІ триместрі. Крім того, ці зміни особливо різко виражені у вагітних із ФПН, які палять; тобто паління сприяє розвитку ФПН на фоні анемії, що пов’язано із змінами мікросомального окислення чужорідних сполук.
Наведені результати дозволяють зробити певні висновки про можливі причини, що впливають на кліренс антипірину у вагітних в нормі та під час патологічного перебігу вагітності. Доцільно зауважити, що застосування водно-сольового навантаження дозволяє отримувати стандартизовані результати таких важливих функцій нирок, як осморегулювальна й екскреторна, від яких залежить кліренс кінцевих продуктів метаболізму та ксенобіотиків.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПАТОГЕНЕЗУ, КЛІНІКИ ТА ЛІКУВАННЯ МЕТАБОЛІЧНОЇ ФОРМИ ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок