Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕПИ МЕТОДОМ ОСТЕОСИНТЕЗУ НАКІСТНИМИ ПЛАСТИНАМИ

ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕПИ МЕТОДОМ ОСТЕОСИНТЕЗУ НАКІСТНИМИ ПЛАСТИНАМИ

Назва:
ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕПИ МЕТОДОМ ОСТЕОСИНТЕЗУ НАКІСТНИМИ ПЛАСТИНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,81 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Міністерство охорони здоров'я України
Українська медична стоматологічна академія
На правах рукопису
Марікуца Віктор Іванович
УДК 616. 716. 4-001. 5-089. 84: 615. 465/ .466
ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕПИ МЕТОДОМ ОСТЕОСИНТЕЗУ НАКІСТНИМИ ПЛАСТИНАМИ
14.01.22 - стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Полтава - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії
на кафедрі хірургічної стоматології
(ректор - академік АМН України, професор Г.В.Дзяк)
Науковий керівник - доктор медичних наук, професор
Малевич Олег Євгенович,
завідувач кафедри хірургічної стоматології
Дніпропетровської державної медичної академії
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Рузін Геннадій Пінхусович,
завідувач кафедри хірургічної стоматології
Харківського державного медичного університету
доктор медичних наук, доцент
Митченок Віктор Іванович,
завідувач кафедри пропедевтики хірургічної
стоматології та пластичної хірургії
Української медичної стоматологічної академії
Провідна установа – Львівський державний медичний університет
ім. Данила Галицького, кафедра хірургічної
та ортопедичної стоматології факультету
післядипломної освіти
 
Захист дисертації відбудеться “28”березня2000р. о13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41. 601.01 при Українській медичній стоматологічній академії (36024, м.Полтава, вул. Шевченко, 23).
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української медичної стоматологічної академії, за адресою м. Полтава, вул. Шевченко, 23.
Автореферат розісланий “_25 ” лютого 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 41. 601.01.
кандидат медичних наук, доцент Н.В.Головко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Лікування переломів нижньої щелепи є однією з найбільш актуальних задач хірургічної стоматології. За даними різноманітних дослідників серед ушкоджень кісток лицевого скелету переломи нижньої щелепи займають головне місце від 45% до 90,9% (Т.М.Лурье, 1969; П.З.Аржанцев, Г.М.Иващенко, 1975; M.A.Lamberg, 1978; S.R.Thaller, 1993 ).
За даними літератури (И.А.Прусаков, 1976; В.А.Сукачов, Б.А.Умбетьяров та співавт., 1978), має місце збільшення числа двосторонніх і множинних переломів нижньої щелепи, переломів осколкових і з частковим дефектом кісткової тканини, що безпосередньо позначається на виникненні різноманітного роду ускладнень у процесі консолідації кісткових фрагментів.
Збільшення числа хворих із травмами в щелепно - лицевій ділянці висуває на перший план питання надання своєчасної спеціалізованої допомоги, яка передбачає відновлення зрушеної форми і функції у можливо короткі терміни.
Оптимізація лікувального процесу і максимальне скорочення термінів лікування за рахунок упровадження нових методів, що дозволяють скоротити можливі ускладнення в процесі лікування переломів нижньої щелепи, є важливою метою як у клінічному, так і в економічному відношенні ( Лурье Т.М., 1984 ).
Для лікування хворих із переломами нижньої щелепи запропоновані різноманітні засоби фіксації відламків, що підрозділяються на ортопедичні, хірургічні і комбіновані.
У нашій країні довгий час перевагу надавали засобам назубної іммобілізації, що за даними різноманітних клінік сягає від 63,5 до 89,9% (Витришак В.Я., 1980; Уразалин Ш.Б. із співавт.,1981). Статистичні дослідження (Б.А.Умбетьяров, 1983) свідчать про те, що навіть при ранніх термінах іммобілізації і проведенні комплексу протизапальних заходів, наявність у зоні травми нижньої щелепи інтерпонірованих м'яких тканин, дрібних кісткових осколків, гематом, набряків веде до виникнення різноманітних ускладнень у період загоєння перелому, що спонукало авторів розширити показання до хірургічного лікування.
Проведений аналіз застосування остеосинтеза нижньої щелепи показує, що в оперативному лікуванні потребують 20- 26 % хворих із переломами нижньої щелепи ( В.А.Дунаевський із співавт., 1973 ). При хірургічному лікуванні переломів нижньої щелепи широке застосування одержав метод накісткового остеосинтезу з використанням мініпластин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕПИ МЕТОДОМ ОСТЕОСИНТЕЗУ НАКІСТНИМИ ПЛАСТИНАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок