Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТАФОРИЧНІСТЬ КАЗКИ ЯК ЗАСІБ АКТИВНОГО СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО НАВЧАННЯ

МЕТАФОРИЧНІСТЬ КАЗКИ ЯК ЗАСІБ АКТИВНОГО СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО НАВЧАННЯ

Назва:
МЕТАФОРИЧНІСТЬ КАЗКИ ЯК ЗАСІБ АКТИВНОГО СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,00 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
солодухов Василь Леонідович
УДК 159.964
МЕТАФОРИЧНІСТЬ КАЗКИ ЯК ЗАСІБ АКТИВНОГО
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО НАВЧАННЯ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Івано-Франківськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Слов’янському державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Яценко Тамара Семенівна,
Кримський гуманітарний університет, м. Ялта,
професор кафедри психології
Офіційні опоненти - доктор психологічних наук, професор
Вірна Жанна Петрівна,
Волинський педагогічний університет
ім. Л. Українки,
декан факультету психології
- кандидат психологічних наук, доцент
Євтушенко Ірина Володимирівна,
Черкаський національний університет
ім. Б. Хмельницького,
декан факультету практичної психології
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра психології, МОН України
Захист відбудеться “30” січня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.04 Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано- Франківськ, вул. Т. Шевченка, 57.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Т. Шевченка, 57.
Автореферат розіслано 29” грудня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.Д. Белей
загальна характеристика роботи
Актуальність та доцільність дослідження. На сучасному етапі становлення України як незалежної демократичної держави з орієнтацією на збереження загальнолюдських і моральних цінностей пріоритетним напрямком є забезпечення можливостей всебічного особистісного розвитку кожної людини, що покладається на працівників освіти та психологів.
Сучасні завдання, поставлені перед освітою у зв’язку з її реформуванням, сприяють посиленню уваги до підготовки психологів-фахівців. Зрозуміло, що реформування освіти неможливо успішно здійснювати без посилення уваги до глибинного аспекту психіки людини, що дозволяє розвивати її потенціал як суб’єкта, здатного до самореалізації.
Актуальність розв’язання обраної проблеми „Метафоричність казки як засіб активного соціально-психологічного навчання” зумовлена необхідністю подальшого розвитку практичної психології і психологічної служби, пошуку нових методик, які сприяли б психокорекції суб’єкта.
Піклування про психічне здоров’я нації та її високий освітній рівень передбачає створення необхідних передумов для оптимізації психічного розвитку кожного громадянина. Психологічні труднощі конкретної людини повинні перебувати у сфері суспільних інтересів, чого вимагає Закон України „Про освіту”, де вказується на необхідність створення державної психологічної служби, здатної забезпечувати розвивальний і психокорекційний ефекти.
Розробка ефективних методів психологічної допомоги та їх наукове обґрунтування є досить актуальним для вітчизняної психології. Дослідження Г.О. Балла, О.Ф. Бондаренко, Ж.П. Вірної, П.П. Горностая, С.Д. Максименка, В.Г. Панка, В.Д. Потапової, Н.В. Чепелєвої, Т.С. Яценко та ін. присвячені проблемам практичної психології, яка переживає сьогодні період становлення і розвитку. Зокрема, зосереджується увага на тому, що підготовка психологів-практиків характеризується розривом між психологічним пізнанням і самопізнанням. Здобуваючи академічні знання, майбутні практичні психологи мало розвивають свій рефлексивний потенціал, що унеможливлює оволодівання навичками самоаналізу у ситуації спілкування й цілісного аналізу психіки інших людей.
Необхідною передумовою професійного становлення психологів-практиків є їх власна психокорекція, зорієнтована на виявлення глибиннопсихологічних передумов особистісних проблем, що деструктують процес спілкування з іншими людьми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТАФОРИЧНІСТЬ КАЗКИ ЯК ЗАСІБ АКТИВНОГО СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок