Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЗОНАНСНІ СТАНИ ТА ЇХ СПЕКТРАЛЬНІ ГУСТИНИ В КРИСТАЛАХ ІЗ ПЛОСКИМИ ДЕФЕКТАМИ

РЕЗОНАНСНІ СТАНИ ТА ЇХ СПЕКТРАЛЬНІ ГУСТИНИ В КРИСТАЛАХ ІЗ ПЛОСКИМИ ДЕФЕКТАМИ

Назва:
РЕЗОНАНСНІ СТАНИ ТА ЇХ СПЕКТРАЛЬНІ ГУСТИНИ В КРИСТАЛАХ ІЗ ПЛОСКИМИ ДЕФЕКТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,08 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
ім. Б.І. ВЄРКІНА
Мацокін Дмитро Вадимович
УДК 539.2
РЕЗОНАНСНІ СТАНИ ТА ЇХ СПЕКТРАЛЬНІ ГУСТИНИ В КРИСТАЛАХ ІЗ ПЛОСКИМИ ДЕФЕКТАМИ
01.04.02 – теоретична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України
Науковий керівник: член-кор. НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Косевич Арнольд Маркович, ФТІНТ ім. Б.І.Вєркіна НАН України, головний науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Єрмолаєв Олександр Михайлович, Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, зав. кафедри теоретичної фізики
доктор фізико-математичних наук, професор
Іванов Михайло Олексійович, Інститут металофізики
ім. Г.В.Курдюмова, зав. відділу
Провідна установа: Національний науковий центр “Харківський фізико-технічний інститут”, Інститут теоретичної фізики
Захист відбудеться “28” вересня 2004 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.175.02 при Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України за адресою: 61103, м. Харків, проспект Леніна, 47.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН України (61103, м. Харків, проспект Леніна, 47)
Автореферат розіслано “19” серпня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук Ковальов О.С.


Актуальність теми
Останнім часом в теорії розсіяння виявилися особливості резонансного розсіяння частинок або хвиль на дефектах у випадку, коли закон дисперсії стаціонарних станів має більш ніж одну гілку, або, іншими словами, функція Гріна відповідних рівнянь є, принаймні, двохкомпонентною. Мова може йти, наприклад, про резонансну взаємодію поперечної і повздовжньої компонент акустичної хвилі на плоскому дефекті в рамках теорії пружності, про розсіяння хвиль, що описуються скалярним рівнянням з урахуванням вищої дисперсії (тобто рівнянням, яке включає просторові похідні четвертого порядку), про двоканальне розсіяння на точковому дефекті. У всіх перерахованих прикладах одній енергії частинки (або частоті хвилі) можуть відповідати два стаціонарних стани різної природи: один – вигляду хвилі, що розповсюджується у всьому просторі (або тільки в одному півпросторі), а інший – локалізований поблизу дефекту. В разі наявності дефекту незалежні моди ідеальної системи вступають у взаємодію, і хвиля, що біжить, може піддаватись резонансному розсіюванню на локалізованому коливанні, причому дефект може і не мати власних ступенів свободи. Виявилося, що за певних умов хвиля може як повністю пройти через такий дефект, так і повністю відбитися від нього. Стосовно атомних спектрів ці ефекти досліджені теоретично і спостерігалися експериментально. У динаміці кристалічної ґратки такі ефекти доки не отримали стійкого експериментального підтвердження. Крім того, не була з'ясована статистична вага станів, які зазнають повного проходження і відбиття. Необхідність такого аналізу пов'язана з тим, що якщо такі стани нічим не виділені (їх число , N – число ступенів свободи) то можливість їх експериментального виявлення, а тим більше, практичного використання буде надто малою. Це, однак, не виключає можливості створення пристроїв, які б працювали у вузькому інтервалі енергій (частот) і використовували, наприклад, ефект резонансного відбиття, коли він не супроводжується максимумом густини станів. Якщо ж поблизу резонансної енергії знаходиться максимум густини станів (іншими словами, таких станів в певному значенні “багато”), то можливість їх експериментального виявлення істотно підвищується. Необхідність вивчення вищезазначених питань і визначає актуальність цього дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Дисертаційна робота виконана в Фізико-технічному інституті низьких температур ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РЕЗОНАНСНІ СТАНИ ТА ЇХ СПЕКТРАЛЬНІ ГУСТИНИ В КРИСТАЛАХ ІЗ ПЛОСКИМИ ДЕФЕКТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок