Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ВІРОГІДНОСТІ ТЕЛЕВІЗІЙНИХ ЗАСОБІВ КОНТРОЛЮ М'ЯСОПРОДУКТІВ НА ТРИХІНЕЛЬОЗ

ПІДВИЩЕННЯ ВІРОГІДНОСТІ ТЕЛЕВІЗІЙНИХ ЗАСОБІВ КОНТРОЛЮ М'ЯСОПРОДУКТІВ НА ТРИХІНЕЛЬОЗ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ВІРОГІДНОСТІ ТЕЛЕВІЗІЙНИХ ЗАСОБІВ КОНТРОЛЮ М'ЯСОПРОДУКТІВ НА ТРИХІНЕЛЬОЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,81 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
Сергєєв Олексій Олександрович
УДК 621.528
ПІДВИЩЕННЯ ВІРОГІДНОСТІ ТЕЛЕВІЗІЙНИХ ЗАСОБІВ КОНТРОЛЮ М'ЯСОПРОДУКТІВ НА ТРИХІНЕЛЬОЗ
05.11.13 – прилади і методи контролю та визначення складу речовин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ- 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в НДІ прикладної електроніки Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | Доктор технічних наук, доцент Порєв Володимир Андрійович,
Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", професор кафедри виробництва приладів
Офіційні опоненти | Доктор технічних наук, професор Петрук Василь Григорович,
Вінницький національний технічний університет, завідуючий кафедрою хімії та екологічної безпеки, (м. Вінниця)
Кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Кукоба Анатолій Васильович, Харківський національний університет радіоелектроніки, доцент кафедри біомедичних електронних пристроїв та систем,
(м. Харків)
Провідна установа | Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", кафедра приладів та методів неруйнівного контролю, Міністерство освіти і науки України, (м.Харків)
Захист відбудеться 05 грудня 2003 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.102.01 при Київському національному університеті технологій та дизайну за адресою: 01011, м. Київ, вул.. Немировича-Данченка,2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного університету технологій та дизайну.
Автореферат розісланий 03.11. 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент Хімічева Г.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Не викликає сумніву необхідність жорсткого додержання вимог щодо якості продуктів харчування, особливо для тих, які виробляються в фермерському та індивідуальному тваринництві. Оскільки через велику децентралізацію та стихійність цього виробництва практично неможливо проводити поточний контроль якості, єдиним шляхом забезпечення безпеки продуктів тваринництва є контроль їх якості в кінцевій точці реалізації.
Значною мірою це стосується контролю продуктів на наявність трихінельозу. Україна, як і багато країн Східної та Центральної Європи, відноситься до регіонів з підвищеною трихінельозною небезпекою. Трихінельоз – небезпечне для людини захворювання, яке викликають нематоди Trichinellidae. Людина заражується при вживанні м’яса, найчастіше свинини, та виробів з нього, в якому є личинки трихінел. Трихінельоз викликає важкі ускладнення, можливі міокардит, пневмонія, захворювання зору. Велика ймовірність летальних випадків та довічної інвалідності.
Єдиним засобом зупинити розповсюдження трихінельозу є обов’язковий контроль м’яса. На цей час існують три основних метода контролю наявності трихінельозу: імуносорбентний (ELISA–метод), штучне перетравлювання та трихінелоскопія. При цьому офіційно затвердженим методом досі залишається трихінелоскопія. А в умовах розгалуженої мережі збуту з великою кількістю учасників при малих об’ємах, що притаманно роздрібним ринкам в Україні, вона є практично єдиним придатним методом.
При наявності гельмінтів у тварини їх присутність в пробі гарантована. Але технічні засоби контролю з моменту впровадження методу трихінелоскопії майже не розвивались. На сьогодні контроль виконується оператором лише за допомогою оптичного мікроскопу. При проведенні контролю оператору доводиться перенапружувати зір, що з часом викликає не тільки професійні захворювання зору, а і зниження вірогідності контролю, яке призводить до пропуску зараженого м’яса. Спроби вдосконалити цей процес шляхом застосування проекційних трихінелоскопів не дали позитивного результату через недосконалість оптичної системи цих приладів.
Усе вищевказане дозволяє зробити висновок про актуальність постановки та проведення наукових досліджень спрямованих на підвищення вірогідності контролю продуктів тваринництва, зокрема на наявність трихінельозу, з використанням телевізійних засобів контролю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ВІРОГІДНОСТІ ТЕЛЕВІЗІЙНИХ ЗАСОБІВ КОНТРОЛЮ М'ЯСОПРОДУКТІВ НА ТРИХІНЕЛЬОЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок