Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА СТАНУ ГІРНИЧОГО МАСИВУ З МЕТОЮ ПРОГНОЗУ МАЛОАМПЛІТУДНИХ РОЗРИВНИХ ПОРУШЕНЬ ТА ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНОСТІ

ОЦІНКА СТАНУ ГІРНИЧОГО МАСИВУ З МЕТОЮ ПРОГНОЗУ МАЛОАМПЛІТУДНИХ РОЗРИВНИХ ПОРУШЕНЬ ТА ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНОСТІ

Назва:
ОЦІНКА СТАНУ ГІРНИЧОГО МАСИВУ З МЕТОЮ ПРОГНОЗУ МАЛОАМПЛІТУДНИХ РОЗРИВНИХ ПОРУШЕНЬ ТА ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,55 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ ГІРНИЧИХ ПРОЦЕСІВ
Гладка Олена Вікторівна
УДК 539.2:622.831:552.1
ОЦІНКА СТАНУ ГІРНИЧОГО МАСИВУ З МЕТОЮ ПРОГНОЗУ
МАЛОАМПЛІТУДНИХ РОЗРИВНИХ ПОРУШЕНЬ ТА
ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНОСТІ
Спеціальність 05.15.11 – Фізичні процеси гірничого виробництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк-2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики гірничих процесів НАН України
(м. Донецьк)
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Алєксєєв Анатолій Дмитрович,
директор Інституту фізики гірничих процесів НАН України
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Гончаренко Вячеслав Олександрович, провідний науковий співробітник Інституту геотехнічної механіки НАН України (м. Дніпропетровськ)
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Дрібан Віктор Олександрович, завідувач лабораторії гірничого тиску Українського державного науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту гірничої геології, геомеханіки і маркшейдерської справи НАН України (м. Донецьк)
Провідна установа:
Державне підприємство “Комплексний науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут з проблем центрального району Донбасу” (Дон НДІ) Міністерства палива та енергетики України (м. Горлівка)
Захист відбудеться "05" червня 2003 р. о 12 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.184.02 при Інституті фізики гірничих процесів НАН України за адресою: 83114, Донецьк, вул. Р.Люксембург, 72.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізики гірничих процесів НАН України за адресою: 83114, Донецьк, вул. Р.Люксембург, 72.
Автореферат розісланий "03" травня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, канд. техн. наук
В.М. Ревва


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зараз із збільшенням глибини розробки вугільних родовищ гірничо-геологічні умови добування вугілля безперервно погіршуються. Через це виникає гостра необхідність більш поглибленого вивчення гірничо-геологічних факторів, впливаючих на стійкість та обрушуваність покрівель гірничих виробок, а також прогнозування властивостей і стану гірничого масиву, у зв’язку з проявленням викидонебезпечності вугілля і порід. Вирішення даних питань здебільш визначає ефективність і безпеку експлуатації вугільних родовищ.
Одним з основних геологічних факторів, ускладнюючих проведення гірничих робіт, являється тектонічне порушення вугільних пластів, а саме розривні порушення. Розриви суцільності гірничих порід здійснюють досить суттєвий вплив на продуктивність, економічну ефективність і безпеку праці при проведенні гірничих робіт, а також на можливість застосування сучасних способів розробки вугільних пластів. Великі та середньоамплітудні розривні порушення сьогодні досить достовірно виявляються і простежуються геологорозвідувальними роботами через те, що часто являються природними межами шахтних полів і виїмочних дільниць і значного впливу на добування вугілля не чинять. Особливу зацікавленість викликають малоамплітудні тектонічні порушення, котрі при раптовому проявленні суттєво ускладнюють проведення гірничих робіт і негативно впливають на усі ланцюги циклу.
Не менш важливими із ускладнюючих факторів, які впливають на проведення гірничих робіт на великих глибинах, є викиди породи та газу. Проведення виробок по викидонебезпечним породам потребує застосування різних противикидних заходів, що призводить до зниження темпів проходки, подорожчання робіт і погіршення стану безпеки праці. Існуючі нині способи прогнозування оцінюють в основному потенційну викидонебезпечність порід і лише з певним ступенем надійності місцезнаходження викидонебезпечних зон і осередків викиду.
Тому актуальним залишається пошук нових, більш надійних способів і методів прогнозування основних геологічних факторів і явищ, які чинять значний вплив на стан масиву при експлуатації вугледобувних підприємств.
Прогноз малоамплітудних розривних порушень і оцінка стану гірничого масиву при проведенні гірничих робіт по викидонебезпечним породам – важлива наукова і практична задача.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОЦІНКА СТАНУ ГІРНИЧОГО МАСИВУ З МЕТОЮ ПРОГНОЗУ МАЛОАМПЛІТУДНИХ РОЗРИВНИХ ПОРУШЕНЬ ТА ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок