Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВА БЕЗПЕКА В УКРАЇНІ (МЕТОДОЛОГІЯ ОЦІНКИ ТА МЕХАНІЗМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ)

ФІНАНСОВА БЕЗПЕКА В УКРАЇНІ (МЕТОДОЛОГІЯ ОЦІНКИ ТА МЕХАНІЗМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ)

Назва:
ФІНАНСОВА БЕЗПЕКА В УКРАЇНІ (МЕТОДОЛОГІЯ ОЦІНКИ ТА МЕХАНІЗМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
45,76 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
Барановський Олександр Іванович
УДК 336.02
ФІНАНСОВА БЕЗПЕКА В УКРАЇНІ
(МЕТОДОЛОГІЯ ОЦІНКИ ТА
МЕХАНІЗМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ)
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук

Київ-2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економічного прогнозування
НАН України.
Науковий консультант доктор економічних наук, професор, академік
НАН України Геєць Валерій Михайлович,
Інститут економічного прогнозування НАН
України, директор.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Василик Остап Дмитрович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
завідувач кафедри фінансів, грошового обігу та кредиту
доктор економічних наук, професор Гриценко Андрій Андрійович,
завідувач секретаріатом Комітету Верховної Ради України з питань
фінансів та банківської діяльності
доктор економічних наук, професор Даниленко Анатолій Іванович,
Інститут економіки НАН України, завідувач відділу фінансово-
кредитного регулювання
Провідна установа
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, відділ методології регулювання і прогнозування цін та відділ фінансово-бюджетної і податкової політики, м. Київ
Захист відбудеться 31 січня 2001 р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.239.01 в Інституті економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26
Автореферат розісланий 28 грудня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Якщо у плановій економіці фінансові відносини і взаємозв'язки традиційно відігравали підпорядковану роль щодо завдання формування натурально-речових пропорцій (що відбивалося і на пріоритетах економічної науки), то економічні реформи висунули фінансові питання функціонування народногосподарського комплексу на передній план. А відтак, почали вимагати нового осмислення залежності між економічною політикою і соціально-економічними процесами, зокрема, вплив грошово-кредитної, валютної, податкової, бюджетної, інвестиційної, боргової політики на макроекономічну ситуацію, з'ясування основ фінансової безпеки держави.
Актуальність теми. Фінансова безпека є однією з найважливіших складових економічної безпеки. Без забезпечення фінансової безпеки практично неможливо вирішити жодне із завдань, що стоять перед Україною. Проте на сьогодні в Україні не створено нормативно-правову основу (не розроблені і не прийняті відповідні концепція і стратегія) формування системи фінансової безпеки. В існуючих нормативно-правових актах відсутні механізми реалізації загальнодержавної політики забезпечення безпеки, не окреслені системоутворюючі компоненти її регулювання й контролю, не наводиться класифікація специфічних небезпек, загроз і викликів поряд з потребами, цінностями і інтересами, що ними утискаються, вкрай мало конкретних рекомендацій виконавцям. Нема в них також і кількісних показників безпеки, критеріїв оцінки якості і ефективності діяльності з її підтримання і підвищення. Дається взнаки слабкість експертизи і відсутність оцінки законодавства з точки зору критеріїв фінансової безпеки. Відсутні і чітко визначені національні економічні (не кажучи вже про фінансові) інтереси, не сформовано їх цілісну систему, що дозволяє урядовцям виправдовувати будь-які свої дії необхідністю дотримання національних інтересів у тій чи іншій сфері. Відсутнє навіть загальноприйняте визначення категорії “Фінансова безпека”.
Окрім того, відчувається брак чіткої оцінки наявних і потенційних загроз у фінансово-кредитній сфері України, усталеної системи індикаторів, які б сигналізували про негативний розвиток подій у сфері грошового обігу, бюджетній системі, формуванні інвестиційного клімату, сфері управління внутрішнім та зовнішнім боргом, на вітчизняних валютному, фондовому, банківському, страховому ринках і в галузі довірчого управління майном.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: ФІНАНСОВА БЕЗПЕКА В УКРАЇНІ (МЕТОДОЛОГІЯ ОЦІНКИ ТА МЕХАНІЗМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок