Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ТЕПЛОТЕХНІЧНИХ І ЕКОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ СПАЛЮВАННЯ БІОГАЗУ В ТЕПЛОГЕНЕРУЮЧОМУ ОБЛАДНАННІ

ПІДВИЩЕННЯ ТЕПЛОТЕХНІЧНИХ І ЕКОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ СПАЛЮВАННЯ БІОГАЗУ В ТЕПЛОГЕНЕРУЮЧОМУ ОБЛАДНАННІ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ТЕПЛОТЕХНІЧНИХ І ЕКОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ СПАЛЮВАННЯ БІОГАЗУ В ТЕПЛОГЕНЕРУЮЧОМУ ОБЛАДНАННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,63 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний університет
харчових технологій
УДК 621.181.7
Куріс Юрій Володимирович
ПІДВИЩЕННЯ ТЕПЛОТЕХНІЧНИХ І ЕКОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ СПАЛЮВАННЯ БІОГАЗУ В ТЕПЛОГЕНЕРУЮЧОМУ ОБЛАДНАННІ
05.14.06 – Технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Запорізький державній інженерній академії
Науковий керівник | кандидат технічних наук, доцент
Крючков Євген Миколайович,
Запорізька державна інженерна академія,
м. Запоріжжя.
Офіційні опоненти | доктор технічних наук, професор
Губінський Михайло Володимирович,
Національна металургійна академія України,
Завідуючий кафедрою промислової теплоенергетики,
м. Дніпропетровськ;
доктор технічних наук, професор
Кравцов Владлен Васильович,
Донецький національно технічний університет,
Завідуючий кафедрою технічної теплофізики,
м. Донецьк.
Провідна установа | НТЦ вугільних технологій НАНУ
м. Київ
Захист відбудеться 03.10.2007 р., о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.058.05 при Українському державному університеті харчових технологій за адресою:
01033, м. Київ, вул.. Володимирська, 68, аудиторія А-311
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці УДУХТ за адресою:
01033, м. Київ, вул.. Володимирська, 68.
Автореферат розіслано 03.07. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. М. Філоненко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Біоконверсія органічних відходів є одним із найпрогресивніших, економічно ефективних та екологічно прийнятних рішень для запобігання забруднення навколишнього середовища. При цьому є змога раціонально використовувати органічні речовини та звільнювати акумульовану в них енергію. Для подальшого сталого розвитку України потрібна система побудови екологічно чистих енерго- та ресурсозберігаючих технологічних процесів біоконверсії органічних відходів для попередження забруднення навколишнього середовища, отримання високоякісних добрив, та газоподібного енергоносія – біогаза. Ефективність та надійність процесу біоконверсії в значній мірі залежить від організації використання біогазу при видобутку теплової енергії у водогрійних котлах.
Під час створення ефективних, екологічно чистих систем біоконверсії повинна враховуватись і енергоємність, яка напряму впливає на кількість шкідливих викидів під час виробництва необхідної для експлуатації системи енергії.
При цьому відмінність біомаси від інших видів поновлюваних джерел енергії при заміні викопного палива полягає в наступному. При спалюванні біомаси виділяється відповідна кількість парникових газів, однак, при її відтворенні, аналогічна кількість CO2 поглинається з атмосфери й, таким чином, росту концентрації парникових газів в атмосфері не відбувається. У зв'язку із цим, біомаса вважається CO2 – нейтральним паливом.
Тому проведення аналізу процесу біоконверсії, формування функціональних та структурних її схем, а також виявлення шляхів зменшення шкідливих викидів під час експлуатації цих систем та використанні біогазу є актуальним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисерта-ційна робота відповідає положенням Указу Президента України від 26.09.2003р. та директиви 2003/30/ЄС Європарламенту і Ради Європи від 08.05.2003р. щодо сприяння використанню біогазу в країні та є подальшим розвитком наробок держбюджетної теми 82-Г-101 “Экологически чистые процессы утилизации отходов” (№ держ. реєстр. 0194У016748) у відповідності з програмою “Ноосфера” Міносвіти України №12-03/38 від 04.11.92. Підґрунтям та джерелом вхідної інформації для роботи є держбюджетна тема № 82 Г-165 “Исследование многофакторного влияния органических отходов на экологическое состояние окружающей среды и разработка его улучшения при помощи биоконверсии” (№ держ. реєстр. 0197У012876). Дисертаційна робота виконана у відповідності до держбюджетної теми № 82 Д-276 “Зменшення шкідливих викидів в навколишнє середовище в підсистемах енергозабезпечення систем біоконверсії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ТЕПЛОТЕХНІЧНИХ І ЕКОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ СПАЛЮВАННЯ БІОГАЗУ В ТЕПЛОГЕНЕРУЮЧОМУ ОБЛАДНАННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок