Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування мотивації навчальної діяльності студентів коледжу економіки та права

Формування мотивації навчальної діяльності студентів коледжу економіки та права

Назва:
Формування мотивації навчальної діяльності студентів коледжу економіки та права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,55 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка
Борківська Руслана Валеріївна
УДК 378.147
Формування мотивації навчальної діяльності студентів коледжу економіки та права
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
 
Тернопіль – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Галузяк Василь Михайлович,
Вінницький державний педагогічний
університет імені Михайла Коцюбин-ського, доцент кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України
Сидоренко Віктор Костянтинович,
Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова, завідувач кафедри трудового навчання та креслення;
кандидат педагогічних наук, доцент
Зарубінська Ірина Борисівна,
Київський національний економічний
університет, доцент кафедри іноземних мов.
Провідна установа: Житомирський державний педагогічний
університет імені Івана Франка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Житомир.
Захист відбудеться 25 лютого 2005 року о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.053.01 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2.
Автореферат розіслано 24 січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В.М.


загальна ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність і доцільність дослідження. Розв’язання важливих завдань, що постають на сучасному етапі соціально-економічного розвитку України, потребує якісного вдосконалення системи професійної підготовки фахівців з економіки та права у вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації. В умовах досить жорсткої ринкової конкуренції, динамічної зміни технологій, оновлення юридично-правової бази діяльності підприємств від сучасних фахівців у галузі економіки та права вимагається готовність до постійного самовдосконалення, підвищення рівня фахової культури, освоєння нових методів і прийомів професійної діяльності. У зв’язку з цим особливої актуальності набуває розвиток внутрішніх, особистісних резервів професійної підготовки майбутніх фахівців з економіки та права. Такими внутрішніми джерелами активності особистості в процесі набуття знань, умінь і навичок, необхідних для подальшого навчання, самоосвіти та майбутньої професійної діяльності є насамперед мотиви, потреби, інтереси, ставлення до навчання. У зв'язку з цим однією з центральних проблем теорії та методики професійної освіти є пошук шляхів формування мотивації навчальної діяльності студентів.
Підготовка фахівців економічного та правового профілю характеризується специфічними особливостями, зумовленими якісною своєрідністю майбутньої професійної діяльності, яка вимагає підприємливості, ініціативності, самостійності, гнучкості, аналітичних умінь, здатності комплексно оцінювати економіко-правову ситуацію та оперативно приймати рішення, готовності розумно ризикувати, уміння працювати в команді, вести ділові переговори і знаходити вихід із кризових ситуацій, налагоджувати конструктивну взаємодію з діловими партнерами та клієнтами, готовності постійно працювати над удосконаленням фахової компетентності тощо. У зв’язку з цим організація навчального процесу у вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації економіко-правового профілю вимагає розробки і застосування дидактичних технологій, які б не лише забезпечували високий рівень пізнавальної активності студентів, але й формували у них структуру мотивів, адекватну специфіці майбутньої професійної діяльності.
Комплексність, теоретична і практична значущість проблеми формування мотивації навчальної діяльності студентів визначили широту та інтенсивність її дослідження у педагогіці та психології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Формування мотивації навчальної діяльності студентів коледжу економіки та права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок