Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фізичні основи високотемпературної надпластичності

Фізичні основи високотемпературної надпластичності

Назва:
Фізичні основи високотемпературної надпластичності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,24 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОФІЗИКИ І РАДІАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
На правах рукопису
Брюховецький Василь Володимирович
УДК 539.374:539.52
Фізичні основи високотемпературної надпластичності
Спеціальність 01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Інституті електрофізики і радіаційних технологій Національної академії наук України.
Науковий консультант: | доктор фізико-математичних наук, професор Кузнецова Раїса Іванівна, Інститут електрофізики і радіаційних технологій НАН України, провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: | 1. Академік НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Неклюдов Іван Матвійович, Національний науковий центр „Харківський фізико-технічний інститут” НАН України, генеральний директор.
2. Доктор фізико-математичних наук, професор Мамалуй Андрій Олександрович, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, завідувач кафедри загальної та експериментальної фізики.
3. Доктор фізико-математичних наук, професор Петченко Олександр Матвійович, Харківська національна академія міського господарства, завідувач кафедри фізики.
Провідна установа: | Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, секція Вченої ради з фізики міцності та пластичності матеріалів.
Захист відбудеться “27”лютого 2006 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.245.01 у Інституті електрофізики і радіаційних технологій НАН України за адресою: 61003, м. Харків, вул. Гамарника, 2, корпус У-3, НТУ “ХПІ”, ауд. 204.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту електрофізики і радіаційних технологій НАН України за адресою: 61024, м. Харків, вул. Гуданова, . Відзив на автореферат дисертації надсилати на адресу: 61002, м. Харків, вул. Чернишевського, 28, а/с 8812.
Автореферат розісланий “24”січня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 64.245.01 |
В.В. Литвиненко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема надпластичності була і залишається однією з найбільш складних проблем фізики міцності і пластичності твердих тіл. Фізична природа надпластичності поки ще є до кінця не розкритою. Це пов’язано з високою чутливістю цього ефекту до цілої низки зовнішніх та внутрішніх умов його проявлення ? температури і швидкості деформації, структурного стану на різних структурних рівнях, можливості протікання фазових і структурних перетворень під час деформації ? і взаємозв’язком цих умов.
Приймаючи до уваги те, що ефект надпластичності все більш широко починають застосовувати в технологічних процесах обробки матеріалів, які базуються на використанні їх надпластичних властивостей, актуальним є проведення комплексних експериментальних і теоретичних досліджень фізики надпластичної деформації. Це важливо як для розробки фізичної теорії надпластичності, так і цілеспрямованого створення нових надпластичних матеріалів і керуванням їх механічними та іншими експлуатаційними властивостями в широких температурно-швидкісних інтервалах.
Ще на початку 90-х років минулого сторіччя вважалося, що ефект надпластичності матеріали проявляють хоч і при підвищених температурах Т  ,5Тпл (Тпл температура плавлення), однак тільки лише тоді, коли вони знаходяться у твердому стані. Такі уявлення були пов’язані з проявленням рідкометалічного окрихчування, схильності матеріалів до крихкого їх руйнування за наявності рідкої фази на межах зерен. Однак до моменту початку виконання цієї дисертаційної роботи з’явились відомості про те, що наявність рідкої фази на межах зерен може викликати не тільки рідкометалічне окрихчування різке падіння пластичності матеріалу, але і надпластичність здатність матеріалів деформуватися без руйнування на сотні і тисячі відсотків. У зв’язку з цим виникла проблема системного вивчення особливостей проявлення матеріалами надпластичності за наявності в їх структурі вкраплень рідкої фази, а також структурних змін и фазових перетворень, які приводять до виникнення в матеріалах, які надпластично деформуються при високих гомологічних температурах, локальних включень рідкої фази.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: Фізичні основи високотемпературної надпластичності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок