Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соціально-культурного простору середнього навчально-виховного закладу

Соціально-культурного простору середнього навчально-виховного закладу

Назва:
Соціально-культурного простору середнього навчально-виховного закладу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,55 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Коміссаров Вадим Олексійович
УДК 37.018.46
формування
Соціально-культурного простору
середнього навчально-виховного закладу
13.00.01 – загальна педагогіка
та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті експериментальних систем освіти Тернопільської академії народного господарства
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Фурман Анатолій Васильович,
Тернопільська академія народного господарства, директор Інституту експериментальних систем освіти.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Дем’яненко Наталія Миколаївна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри педагогіки.
кандидат педагогічних наук, доцент
Гранюк Людмила Олексіївна,
Верховна Рада України, головний консультант Секретаріату депутатської фракції.
Провідна установа: Волинський державний університет імені Лесі Українки, кафедра педагогіки, м. Луцьк.
Захист відбудеться 30 січня 2004 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.16 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, поверх 3, ауд. 314.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка, 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, ауд.9
Автореферат розісланий 23 грудня 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої ради Безносюк О.О.


Загальна характеристика роботи
Дисертаційна робота присвячена обґрунтуванню малодослідженої проблематики наукового осмислення, проектування та експериментального впровадження соціально-культурного простору загальноосвітніх навчальних закладів, педагогічні колективи яких системно займаються інноваційною діяльністю.
Актуальність теми дослідження. Сучасне суспільне і, щонайперше, шкільне життя не робить запиту на численні здібності дітей і молоді, обмежуючи їх соціальний досвід вербально-теоретичним навчанням. Тому питання розвитку спроможності школярів активно впливати на навколишній світ і максимально широко реалізувати природний потенціал щодо власного культурного зростання нівелюється формальним виконанням замовлення середньої загальноосвітньої школи на підготовку молоді до життя. У результаті потенційно широкий простір потреб, здібностей та інтересів учня не заповнюється оптимально можливим спектром міжсуб’єктної розвивальної взаємодії, не актуалізує найрізноманітніші форми поведінки, діяльності, спілкування, які мають непересічне значення у прискоренні формування соціально-духовної зрілості підростаючої особи.
Актуальна суспільна проблема полягає в тому, щоб система шкільного навчання забезпечувала багатосферний гармонійний розвиток нахилів, здібностей і обдарувань у контексті формування такого освітнього простору, котрий дає змогу кожній особистості досягти високих меж соціальної взаємореалізації і духовного самовдосконалення. Крім того, є нагальна потреба підняти соціально-культурний статус середніх загальноосвітніх закладів й у такий спосіб розширити межі їхнього гуманно-демократичного впливу на сучасне суспільство. Зокрема, вони покликані давати не лише наукові знання, а й формувати соціально прийнятні норми життя громадян (взаємодопомога, національна свідомість, відповідальність, міжетнічна повага та ін.) і сприяти духовній зрілості молоді.
Серед низки нормативних актів у системі національної освіти, пропоноване дослідження керується і змістовно наповнює два важливих положення з реформування загальної середньої освіти: Про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності, затвердженого наказом МОН України від 07.11.2000 р. №522 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.12.2000 р. за №946/5167, і Про експериментальний загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого МОН України від 20.02.2002р. №114.
Водночас лонгітюдне психодидактичне дослідження здійснювалося за окремою науковою програмою, що була названа “Школа здібностей” та одержала науково-практичну апробацію в окремому спецвипуску журналу “Рідна школа” (1996.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Соціально-культурного простору середнього навчально-виховного закладу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок