Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХАРКІВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ НАПРИКІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.

ХАРКІВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ НАПРИКІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.

Назва:
ХАРКІВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ НАПРИКІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,80 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
УДК 93: 378, 4 (477. 54) “18” / “19”
 
Косінова Ганна Олександрівна
ХАРКІВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НАПРИКІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.
07. 00. 01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Калініченко Володимир Вікторович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедри історії України.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Білоцерківський Василь Якович,
Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, кафедра історії України;
кандидат історичних наук, професор
Посохов Сергій Іванович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,декан історичного факультету, завідувач кафедри історіографії, джерелознавства та археології.
Провідна установа: Донецький національний університет
(кафедра історії України),
Міністерство освіти і науки, м. Донецьк.
Захист відбудеться 27 лютого 2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.10 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, пл. Свободи, 4, ауд. 4-65.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 26 січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є. П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. 2004 року Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, один з найстаріших університетів у нашій країні, відзначає 200-річчя свого існування. Вивчення його історії періоду кінця ХІХ – початку ХХ ст. необхідне для комплексного дослідження внеску університету в розвиток науки та освіти в Україні.
В умовах становлення української державності важливою складовою розвитку країни є питання розбудови й реформування системи вищої освіти. Важливо, щоб університетська освіта України не стала еклектичним поєднанням різних елементів, частина з яких не має підґрунтя в історії нашої вищої школи, а інша ще сто років тому показала свою неефективність на практиці. Вивчення історії університетів дасть можливість уникнути прорахунків, допущених у минулому, оцінити нереалізовані ідеї того часу, знайти можливі шляхи підвищення рівня університетської освіти.
Хронологічні межі дослідження - 1884 - 1917 рр., тобто період між прийняттям останнього за часи існування Російської імперії університетського статуту і подіями жовтня 1917 р., унаслідок яких у країні встановилася зовсім інша суспільно-політична ситуація і, зокрема, почався новий етап в історії університету.
Предметом дослідження є історія Харківського університету наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст., зокрема вивчення складу колективу, його діяльність, вплив рішень уряду та міністерства освіти, колегії університету на організацію і хід навчальної та наукової роботи.
Об’єктом дослідження є професорсько-викладацький корпус, склад студентів, організація навчального процесу, розвиток наукових досліджень, громадська діяльність колективу.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є вивчення історії Харківського університету наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. Виходячи з цього, ставилися конкретні дослідницькі завдання: провести аналіз наявної літератури та джерел для отримання сукупності наукових фактів, необхідних для дослідження теми; вивчити систему управління університетом й участь у ньому професорсько-викладацької колегії; схарактеризувати колектив, організацію навчального процесу; окреслити наукові досягнення вчених університету. Ставимо також мету дослідити участь викладачів та студентів у громадському житті.
Методологія і методи дослідження. Розкриття обраної теми потребує застосування принципів історизму, наукової об’єктивності, логіки, орієнтації на загальнолюдські цивілізаційні цінності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ХАРКІВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ НАПРИКІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок