Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОЛЕКТИВНІ ЕФЕКТИ ПРИ РОЗСІЯННІ СВІТЛА ВИПАДКОВИМИ СИСТЕМАМИ РОЗСІЮВАЧІВ

КОЛЕКТИВНІ ЕФЕКТИ ПРИ РОЗСІЯННІ СВІТЛА ВИПАДКОВИМИ СИСТЕМАМИ РОЗСІЮВАЧІВ

Назва:
КОЛЕКТИВНІ ЕФЕКТИ ПРИ РОЗСІЯННІ СВІТЛА ВИПАДКОВИМИ СИСТЕМАМИ РОЗСІЮВАЧІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,92 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Литвинов Павло Васильович
УДК 535.36
КОЛЕКТИВНІ ЕФЕКТИ ПРИ РОЗСІЯННІ СВІТЛА
ВИПАДКОВИМИ СИСТЕМАМИ РОЗСІЮВАЧІВ
01.04.05 - оптика, лазерна фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 1999


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Харківському державному університеті
Міністерство освіти України
Науковий керівник: кандидат фізико - математичних наук, старший науковий
співробітник Тишковець Віктор Павлович
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Милославський Володимир Костянтинович, завідувач
кафедри фізичної оптики Харківського державного університету;
доктор фізико-математичних наук, професор
Яновицький Едгард Григорович, завідувач лабораторії
Головної астрономічної обсерваторії НАН України;
Провідна установа: Фізико-технічний інститут низьких температур
ім. Б.І. Вєркіна НАН України; відділ оптичних та
магнітних властивостей твердих тіл, м. Харків.
Захист відбудеться “11“ лютого   2000 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.03 у Харківському державному університеті (310077, м. Харків-77, майдан Свободи, 4, ауд. ім. К.Д. Синельникова).
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського державного університету за адресою: 310077, м. Харків-77, майдан Свободи, 4.
Автореферат розісланий “10“ січня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пойда В. П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасна теорія розсіяння світла дискретними випадковими середовищами дозволяє розрахувати характеристики некогерентної складової розсіяного світла. При цьому використовують добре розроблену теорію переносу випромінювання. Однак, при розсіянні в зворотному (кут розсіяння ) та прямому (кут розсіяння ) напрямках можлива інтерференція хвиль, що не описується теорією переносу випромінювання.
Для багатьох задач дистанційного зондування розсіюючих середовищ, таких як оптичні дослідження колоїдних розчинів, атмосфер, а також порошкоподібних поверхонь, особливо важливим є коректний опис розсіяння світла в межах зворотного розсіяння. Тут можлива інтерференція багаторазово розсіяних хвиль, що пройшли один і той же шлях в прямому та оберненому напрямку. Ця інтерференція проявляє себе у вигляді нелінійного зростання яскравості середовища при наближенні до опозиційного напрямку. Таке зростання яскравості має назву ефекту слабкої локалізації фотонів (інші назви - опозиційний ефект (ОЕ) та ефект когерентного підсилення зворотного розсіяння).
З інтерференцією зворотно розсіяних хвиль пов’язана і специфічна поведінка ступеня лінійної поляризації розсіяного в зворотному напрямку світла (ефект від’ємної поляризації світла (ВПС)). Обидва ефекти (ОЕ та ВПС) часто називають колективними ефектами, оскільки вони обумовлені електромагнітною взаємодією розсіювачів середовища.
У існуючих моделях розсіяння світла дискретними випадковими середовищами (Шкуратов Ю.Г., ; Ісімару А., Тсанг Л., ) когерентна складова розсіяного світла, обумовлена колективними ефектами, описується в рамках точкових розсіювачів навіть для розріджених середовищ, а для розсіювачів кінцевих розмірів індикатриса розсіяння замінюється деякою наближеною, що призводить до необхідності введення вільних модельних параметрів. Ці параметри не пов’язані безпосередньо з характеристиками середовища. Тому існує потреба у подальшому розвитку існуючих моделей колективних ефектів з метою отримання такої моделі, яка б безпосередньо пов’язувала характеристики розсіяного світла, що визначаються експериментально (крутизна кутової залежності інтенсивності, мінімум ступеня лінійної поляризації та ін.), з характеристиками середовища (розмірами розсіювачів середовища, їх концентрацією та ін.). Це дозволило б більш адекватно інтерпретувати виміряні кутові залежності параметрів Стокса світла, розсіяного розрідженими середовищами.
Використання існуючих моделей для опису колективних ефектів в щільноупакованих системах розсіювачів викликає деякі заперечення, оскільки в них не враховується неоднорідність поля поблизу розсіювачів, яка може, як це було показано недавно, суттєво впливати на характеристики розсіяного світла (Тишковець В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КОЛЕКТИВНІ ЕФЕКТИ ПРИ РОЗСІЯННІ СВІТЛА ВИПАДКОВИМИ СИСТЕМАМИ РОЗСІЮВАЧІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок