Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> норми адміністративного права (проблеми теорІЇ та практики нормотвореннЯ)

норми адміністративного права (проблеми теорІЇ та практики нормотвореннЯ)

Назва:
норми адміністративного права (проблеми теорІЇ та практики нормотвореннЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,93 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
національна юридиЧа академіЯ УКРАЇНИ
імені Ярослава мудрого
Горьова Світлана ЛеонідІвна
УДК: 342.922.343.353
норми адміністративного права
(проблеми теорІЇ та практики нормотвореннЯ)
Спеціальність 12.00.07 - теорія управління; адміністративне право і процес;
фінансове право
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
ХАРКІВ - 2000


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження
Реалізація положень Конституції України, в якій сфокусовано весь спектр принципово нових суспільних відносин, вимагає прийняття низки нових законів, особливо в сфері функціонування владних структур, гарантування всіх форм власності, прав і свобод людини. Розвиток і зміна законодавства України неможливі без наукової обгрунтованості нормотворчих рішень, теоретичного доведення нових підходів до правових актів, оцінки джерел права, до яких вже прилучаються акти Конституційного Суду України.
У загальному руслі здійснення державно-правової реформи, потреби адміністративного нормотворення мають свою особливість і специфіку, оскільки суб'єкти адміністративної юрисдикції застосовують їх у всіх сферах суспільних відносин. Враховуючи своєчасність розробки процедури і методів правового регулювання державно-управлінських відносин, кодифікації правових норм в галузі адміністративного права для створення Адміністративного та адміністративного процесуального кодексів України, – постає необхідність вирішення питань адміністративного нормотворення. Нагальною є також проблема реформування та кодифікації адміністративно-деліктного законодавства та прийняття нового Кодексу України про адміністративну відповідальність. Проблеми практичного характеру вимагають невідкладного вирішення і це зумовлено в першу чергу завданнями адміністративно-правової реформи, концепція якої схвалена Президентом України. Ось чому теоретична розробка питань щодо природи виникнення та функціонування адміністративно-правових норм є об'єктивно необхідною, своєчасно корисною, а тому – особливо актуальною.
Актуальність дисертаційного дослідження підтверджується ще й тим, що проект Закону України "Про нормативно-правові акти України", який розглядається у Верховній раді України і має за мету забезпечення створення системи внутрішньо узгоджених нормативно-правових актів для реалізації всіх властивих правовій державі принципів та підвищення ефективності регулювання суспільних відносин, відображає одну з найважливіших умов нормотворчості. Вона полягає в науковій обгрунтованості нормотворчих рішень.
Враховуючи найближчу перспективу розробки нових Адміністративного, Адміністративного процесуального та Адміністративно-процедурального кодексів України, дисертант визнав за необхідне саме з науково-практичних потреб обрати предметом дослідження норми адміністративного права.
Теорія адміністративного права потребує досконалого наукового дослідження і грунтовних висновків, які повинні спрямовуватись на досягнення гармонійного співвідношення з іншими галузевими правовими науками та забезпечення ефективної реалізації нормативного регулювання у сфері публічних відносин.
Для створення повноцінної теорії нормативних актів в сфері діяльності центральних органів виконавчої влади нагальною проблемою є з'ясування правової природи адміністративно-правових норм. Це підтверджується довготривалим процесом розгляду у Верховній Раді України проекту Закону "Про нормативно-правові акти України", а також Закону "Про закони та законодавчу діяльність". Адміністративно-правове регулювання повинно відповідати сучасним суспільним відносинам та процесам, оскільки функціонування органів виконавчої (державної) влади безпосередньо пов'язано з реалізацією прав і свобод людини і громадянина в Україні.
Звичайно, форми та методи адміністративної юрисдикції можуть змінюватись, але при вирішенні практичних питань законодавець не може обминути розв'язання теоретичних та методологічних проблем. Отже, першочерговим завданням дисертаційного дослідження є комплексний науковий аналіз теоретичних і практичних проблем адміністративного нормотворення та розробка висновків і рекомендацій щодо вдосконалення системи норм адміністративного права.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: норми адміністративного права (проблеми теорІЇ та практики нормотвореннЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок