Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНТРОЛЬ ПИЛОВИБУХОБЕЗПЕКИ ГІРНИЧИХ ВИРОБОК ВУГІЛЬНИХ ШАХТ ЗА ПОКАЗАННЯМИ ДАТЧИКІВ КОНЦЕНТРАЦІЇ ПИЛУ

КОНТРОЛЬ ПИЛОВИБУХОБЕЗПЕКИ ГІРНИЧИХ ВИРОБОК ВУГІЛЬНИХ ШАХТ ЗА ПОКАЗАННЯМИ ДАТЧИКІВ КОНЦЕНТРАЦІЇ ПИЛУ

Назва:
КОНТРОЛЬ ПИЛОВИБУХОБЕЗПЕКИ ГІРНИЧИХ ВИРОБОК ВУГІЛЬНИХ ШАХТ ЗА ПОКАЗАННЯМИ ДАТЧИКІВ КОНЦЕНТРАЦІЇ ПИЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,29 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКАРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Ткаченко Сергій Миколайович
УДК 622.411.51
КОНТРОЛЬ ПИЛОВИБУХОБЕЗПЕКИ ГІРНИЧИХ ВИРОБОК ВУГІЛЬНИХ ШАХТ ЗА ПОКАЗАННЯМИ ДАТЧИКІВ КОНЦЕНТРАЦІЇ ПИЛУ
Спеціальність 05.26.01 – Охорона праці
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аерології та охорони праці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор ГОЛІНЬКО Василь Іванович
Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), завідувач кафедри аерології та охорони праці.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, старший науковий співробітник, КАШУБА Олег Іванович, Макіївський науково-дослідний інституту з безпеки робіт у гірничій промисловості Міністерства палива та енергетики України (м. Макіївка), завідувач інформаційно-аналітичного сектору з безпеки робіт в галузі;
- кандидат технічних наук, старший викладач КУЗЬМІНОВ Костянтин Володимирович, Марганецький гірничий коледж при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (м. Марганець).
Провідна установа – Науково-дослідний інститут гірничорятувальної справи та пожежної безпеки “Респіратор”, відділ засобів захисту дихання (м. Донецьк)
Захист дисертації відбудеться “10” 06 2004 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.08.080.07 при Національному гірничому університеті за адресою: 49027, м.Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету за адресою: 49027, м.Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, 19.
Автореферат розісланий “7” 05 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент А.А. Колб


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вибухи вугільного пилу становлять близько 25% від загальної кількості вибухів на вугільних шахтах України. За своєю потужністю та вагою наслідків вони значно перевищують більш часті вибухи та спалахи метану. За останні 10 років, незважаючи на комплекс заходів, спрямованих на зниження запиленості гірничих виробок, кількість великих аварій на вугільних підприємствах за участю вибухів пилу зросло. Як наслідок, рівень травматизму від вибухів значно перевищив відповідні показники в індустріально розвинутих країнах.
Небезпеку вибуху зумовлює вугільний пил, що відклався на поверхні підземої виробки. В осілому стані він вибухнути не може, але через різке збурення повітря, викликане, наприклад, відносно слабким вибухом метану, осіла пилова маса здіймається і створює вибухонебезпечну ситуацію. Таким чином, запобігти вибухам вугільного пилу можливо шляхом своєчасного проведення заходів, спрямованих на боротьбу з осілим пилом.
Розроблені та апробовані протипилові заходи здатні підвищити стан безпеки на вугільних підприємствах, але практична відсутність ефективного контролю пилового фактору у виробках призводить до несвоєчасності проведення та недостатньої обґрунтованості цих заходів. Таким чином, задача контролю пиловибухобезпеки гірничих виробок є актуальною.
Застосування портативних вимірювачів для контролю пиловибухобезпеки не може бути достатньо ефективним, оскільки може проводитись лише періодично. Для постійного контролю необхідно застосовувати стаціонарну апаратуру. Зважаючи на існування стаціонарних датчиків пиловідкладення і запиленості повітря, а також розвиток ЕОМ і мікропроцесорної техніки, вирішення задачі контролю можливе шляхом розробки на їх базі системи контролю пиловибухобезпеки гірничих виробок шахт (СКПГВ). Застосування вказаної системи дає можливість підвищити безпеку виробок за пиловим фактором, за рахунок безперервного контролю, оперативного прогнозуваняя стану пиловибухобезпеки гірничих виробок і своєчасного планування протипилових заходів. З іншого боку, СКПГВ дозволить знизити витрати на знепилення і більш повно використовувати еффект від проведення протипилових заходів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОНТРОЛЬ ПИЛОВИБУХОБЕЗПЕКИ ГІРНИЧИХ ВИРОБОК ВУГІЛЬНИХ ШАХТ ЗА ПОКАЗАННЯМИ ДАТЧИКІВ КОНЦЕНТРАЦІЇ ПИЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок