Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВА ХАРАКТЕРИСТИКА КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ІНСТИТУТУ НЕДОПУЩЕННЯ ПОВОРОТУ ДО ГІРШОГО

ПРАВОВА ХАРАКТЕРИСТИКА КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ІНСТИТУТУ НЕДОПУЩЕННЯ ПОВОРОТУ ДО ГІРШОГО

Назва:
ПРАВОВА ХАРАКТЕРИСТИКА КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ІНСТИТУТУ НЕДОПУЩЕННЯ ПОВОРОТУ ДО ГІРШОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,18 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені Ярослава Мудрого
КОВБАСА ЮРІЙ ПЕТРОВИЧ
УДК 343.133 (477)
ПРАВОВА ХАРАКТЕРИСТИКА
КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ІНСТИТУТУ
НЕДОПУЩЕННЯ ПОВОРОТУ ДО ГІРШОГО
спеціальність:12.00.09 - кримінальний процес та криміналістика;
судова експертиза
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків - 2008
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі кримінального процесу Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор Грошевий Юрій Михайлович, завідувач кафедри кримінального процесу Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, академік Академії правових наук України.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Алєнін Юрій Павлович, Одеська національна юридична академія, завідувач кафедри кримінального процесу;
кандидат юридичних наук, доцент Янович Юрій Павлович, Харківський національний університет внутрішніх справ, професор кафедри кримінального процесу.
Захист відбудеться 22 квітня 2008 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.01 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розісланий 21 березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шепітько В.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження.В сучасних умовах розвитку кримінально-процесуального законодавства, розробки проекту нового Кримінально-процесуального кодексу України (далі – проекту КПК), що має на меті створення в Україні судочинства охоронного типу, особливого значення набувають питання розширення і зміцнення процесуальних гарантій охорони прав та законних інтересів осіб, які беруть участь в кримінальному судочинстві. При цьому чіткої визначеності та правової регламентації і захисту вимагають, перш за все, права тих суб'єктів кримінально-процесуальної діяльності, щодо яких у встановленому законом порядку висунуто обвинувачення у вчиненні злочину і які є потерпілими від злочину. Рівень правової захищеності цих осіб характеризує сутність та спрямованість кримінально-процесуальної діяльності, орієнтування її виключно на розслідування злочину та встановлення особи, винної у його вчиненні, і на пріоритетний захист прав та законних інтересів осіб, які приймають в ній участь.
В цьому плані дослідження окремих інститутів кримінально-процесуального права, що входять до правових механізмів захисту прав людини, має не тільки доктринальне, а й важливе практичне значення. Одним з таких інститутів в системі процесуальних гарантій захисту прав та законних інтересів обвинуваченого і, насамперед, реалізації його права на захист, є інститут недопустимості повороту до гіршого. Він виступає важливою гарантією одного з найбільш ґрунтовних, основоположних прав обвинуваченого - його права на захист і, водночас, гарантією правосуддя, забезпечуючи своєчасне виявлення і виправлення слідчих та судових помилок та успішне виконання завдань кримінального судочинства України в цілому.
Значний внесок у дослідження зазначених проблем зробив М.І.Бажанов. Його роботи, в яких закладені ідеї щодо поняття та структури обвинувачення, порядку його зміни, стали теоретичним підгрунтям даної праці. Різні аспекти вказаної проблематики були об'єктом наукових досліджень Ю.П.Алєніна, С.А.Альперта, В.П.Бойка, І.В. Вернидубова, В.Г.Гончаренка, П.М.Давидова, О.Я.Дубинського, В.С. Зеленецького, З.З.Зінатулліна, Л.М.Карнєєвої, О.М.Ларіна, Л.М.Лобойка, П.А. Лупинської, В.Т.Маляренка, О.Р.Михайленка, М.М.Михеєнка, В.В.Молдована, Я.О. Мотовиловкера, В.Т.Нора, Г.М.Омельяненко, П.Ф. Пашкевича, І.Л.Петрухіна, І.Д. Перлова, Д.А.Постового, Р.Д. Рахунова, А.Л. Рівліна, В.М.Савицького, В.О.Середи, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРАВОВА ХАРАКТЕРИСТИКА КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ІНСТИТУТУ НЕДОПУЩЕННЯ ПОВОРОТУ ДО ГІРШОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок