Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соціально-економічний механізм розвитку господарської діяльності промислових підприємств

Соціально-економічний механізм розвитку господарської діяльності промислових підприємств

Назва:
Соціально-економічний механізм розвитку господарської діяльності промислових підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,59 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ПРИАЗОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Вецепура НаталІя Володимирівна
УДК 338.2:65.016+331.101
Соціально-економічний механізм розвитку
господарської діяльності промислових підприємств
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація
і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Маріуполь – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому університеті економіки та права.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Берсуцький Яків Григорович,
Донецький університет економіки та права, ректор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Ткаченко Володимир Андрійович,
Дніпропетровський університет економіки та права,
проректор з наукової роботи
кандидат економічних наук, доцент
Мельникова Марина Віталіївна,
Інститут економіки промисловості НАН України
(м. Донецьк), старший науковий співробітник відділу
економіки підприємств
Провідна установа – Донецький державний університет економіки і
торгівлі ім. М. Туган-Барановського Міністерства
освіти і науки України (м. Донецьк),
кафедра економіки підприємства
Захист відбудеться “28” квітня 2005 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .052.02 у Приазовському державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 87500, м. Маріуполь, вул. Університетська, 7.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Приазовського державного технічного університету за адресою: 87500, м. Маріуполь, вул. Університетська, .
Автореферат розісланий “25” березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Меліхов А.А.


загальна ХАРАКТЕРИСТИКА РоБОТи
Актуальність теми. Перехід України до якісно нового етапу розвитку економіки – економіки зростання – обумовив і нові вимоги до господарської діяльності підприємств. Їхня практична реалізація пов'язана з необхідністю створення методологічних і організаційних передумов для соціально-економічного розвитку господарської діяльності з метою підвищення її ефективності та забезпечення конкурентоспроможності підприємств на внутрішньому і зовнішньому ринках, формування внутрішньофірмових умов, що мотивують працівників на творчу ефективну працю. Про необхідність соціально-економічного розвитку господарської діяльності свідчать як наявні законодавчі акти, що відбивають вимоги ринкових відносин, так і не до кінця стабільна економічна ситуація на більшій частині промислових підприємств. За період 1999-2003 рр. обсяг виробництва промислової продукції в Україні зріс в 2,5 рази. В той же час рентабельність операційної діяльності вітчизняних підприємств в Україні знизилася майже на 23
Не вирішено багато соціальних проблем. За останні 2 роки на промислових підприємствах Донецької області майже на 10зросла плинність робочої сили. А це – наочне свідчення незадоволеності працівників умовами трудового життя.
Слід відзначити, що багато вітчизняних промислових підприємств не підготовлено до роботи в сучасних умовах господарювання, тому що не мають відповідних концепцій соціально-економічного розвитку, методичних матеріалів, розроблених з урахуванням світового досвіду і специфіки сучасного етапу трансформації економіки.
Різні аспекти організації ефективної господарської діяльності підприємств та її соціально-економічного розвитку були і залишаються предметом дослідження багатьох провідних зарубіжних і вітчизняних учених: Альберта М., Ансоффа І., Амоші О.І., Бєлопольського М.Г., Берсуцького Я.Г., Булєєва І.П., Лепи М.М., Мамутова В.К., Мельникової М.В., Поклонського Ф.Ю., Портера М., Синка Д.С., Скударя Г.М., Ткаченка В.А., Чумаченка М.Г. та ін.
Незважаючи на високий рівень професіоналізму названих авторів, залишаються ще недостатньо вирішеними багато теоретичних і науково-прикладних питань соціально-економічного розвитку господарської діяльності підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Соціально-економічний механізм розвитку господарської діяльності промислових підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок