Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАРАТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ХУДОЖНЬО-БІОГРАФІЧНОЇ ПРОЗИ: АВТОР І ЧИТАЧ

НАРАТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ХУДОЖНЬО-БІОГРАФІЧНОЇ ПРОЗИ: АВТОР І ЧИТАЧ

Назва:
НАРАТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ХУДОЖНЬО-БІОГРАФІЧНОЇ ПРОЗИ: АВТОР І ЧИТАЧ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,03 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка
ЧЕРКАШИНА ТЕТЯНА ЮРІЇВНА
УДК 82 – 94.09
НАРАТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ХУДОЖНЬО-БІОГРАФІЧНОЇ ПРОЗИ: АВТОР І ЧИТАЧ
10.01.06. – теорія літератури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Тернопіль – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України (м. Луганськ).
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Галич Олександр Андрійович,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри української літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Зимомря Микола Іванович,
Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри теорії і практики перекладу;
кандидат філологічних наук, доцент
Ігнатів Надія Євгенівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
доцент кафедри російської філології.
Провідна установа: Одеський національний університет
імені І. І. Мечникова, кафедра теорії літератури та компаративістики,
Міністерство освіти і науки, м. Одеса.
Захист відбудеться “17” березня 2007 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К58.053.02 при Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2).
Автореферат розіслано “10 ” лютого 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Л.Гижий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Художньо-біографічна проза відома ще з часів античності, проте не втрачає вона своєї актуальності й на порозі ХХІ століття. З кожним роком з’являється все більше яскравих зразків цього виду документалістики. Все частіше автори починають відходити від загальноприйнятих норм і канонів побудови художньо-біографічного твору, основними серед яких є правдивість зображення образу видатної особи, високохудожність оповіді, опора на справжні документи та факти, безпристрасність біографа, глибоке занурення в психологію головного героя й таке інше; та звертати свою увагу на альтернативні й фіктивні життєписи, в яких органічно переплелися правда та вимисел. Усе активніше йде гра формою художнього життєпису, який може поставати не лише у вигляді логічно-послідовного тексту з дотриманням чіткої хронології подій, а й у вигляді мозаїчного набору текстових блоків, що взаємодоповнюють та взаємоуточнюють один одного. Типовим для художніх біографій останніх років стає переплетення життєпису реальної історичної особи з життям вигаданих персонажів. При цьому справжній або альтернативний життєпис реальної особи стає ключем до розуміння мотивації дій та вчинків вигаданих персонажів. Поява різнопланових художніх життєписів (канонічних і неканонічних), у свою чергу, не може не привертати увагу численних дослідників цього виду документалістики. Як наслідок – йде активне вивчення різних аспектів художньо-біографічної прози, як-от: дослідження специфіки художньої біографії, її жанрово-стильових особливостей, аналізується творча спадщина видатних українських та зарубіжних біографів і таке інше. Проте сучасні літературознавці та критики все ще не встигають всебічно вивчити художньо-біографічні твори, що з’являються останнім часом. Досі поза увагою науковців залишаються певні аспекти дослідження художньо-біографічної прози.
Актуальність теми дисертації полягає в потребі уточнення термінологічного апарату та теоретичної класифікації художньо-біографічної прози, дослідження наративних особливостей художніх життєписів, вивчення характеру взаємодії автора й читача на всіх текстових рівнях у художніх біографіях різних типів, розгляду паратекстуальних, інтертекстуальних, метатекстуальних і гіпертекстуальних особливостей згаданого виду документалістики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: НАРАТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ХУДОЖНЬО-БІОГРАФІЧНОЇ ПРОЗИ: АВТОР І ЧИТАЧ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок