Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗУВАННЯ ЗНОСУ ТА ЗАЛИШКОВОГО РЕСУРСУ ЕЛЕМЕНТІВ БУРИЛЬНОЇ КОЛОНИ

ПРОГНОЗУВАННЯ ЗНОСУ ТА ЗАЛИШКОВОГО РЕСУРСУ ЕЛЕМЕНТІВ БУРИЛЬНОЇ КОЛОНИ

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ ЗНОСУ ТА ЗАЛИШКОВОГО РЕСУРСУ ЕЛЕМЕНТІВ БУРИЛЬНОЇ КОЛОНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,65 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІВАНО_ФРАНКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ НАФТИ І ГАЗУ
ЯНИШЕВСЬКИЙ АНДРІЙ ЯРОСЛАВОВИЧ
УДК 622.24.053
ПРОГНОЗУВАННЯ ЗНОСУ ТА ЗАЛИШКОВОГО РЕСУРСУ ЕЛЕМЕНТІВ БУРИЛЬНОЇ КОЛОНИ
Спеціальність 05.05.12 – машини нафтової і газової промисловості
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано_Франківськ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Івано_Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і наукиУкраїни
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Крижанівський Євстахій Іванович, Івано_Франківський національний технічний університет нафти і газу, ректор
Офіційні опоненти:
1. Доктор технічних наук, професор Копей Богдан Володимирович, Івано_Франківський національний технічний університет нафти і газу, професор кафедри нафтогазового обладнання;
2. Кандидат технічних наук Дубленич Юрій Васильович, ЗАТ „Науково_дослідне і конструкторське бюро бурового інструменту” (м. Київ), директор.
Захист відбудеться “19” лютого  р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.04 Івано_Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою: 76019, Україна, м. Івано_Франківськ, вул. Карпатська, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Івано_Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою: 76019, Україна, м. Івано_Франківськ, вул. Карпатська, .
Автореферат розісланий “15” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | О.В. Корнута


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із шляхів підвищення техніко_економічних показників буріння свердловин є зменшення кількості відмов колон бурильних труб, на ліквідацію яких витрачаються значні кошти. У зв’язку з цим зростає актуальність проблеми зменшення абразивного зношування зовнішньої поверхні сталевих бурильних труб як визначального фактора їх довговічності.
Існуючі та інноваційні способи підвищення зносостійкості бурильних труб допомагають збільшити їх ресурс. Але незважаючи на це проблема виникнення непрогнозованих аварій залишається актуальною.
Існуюча методика нарахування зносу комплектів бурильних труб допомагає передбачати та попереджувати відмови колон бурильних труб. Застосовуючи цю методику використовують значення пробуреного інтервалу та усереднений коефіцієнт зношування елементів бурильних труб на цій ділянці, але не беруть до уваги механічні та абразивні властивості контактуючих поверхонь та інші умови тертя. Тому розрахунки за цією методикою не дають чітких результатів.
Отже, залишається актуальною необхідність розробити нову методику прогнозування довговічності колон бурильних труб, яка би враховувала їхнє зношування. Така наукова розробка допоможе передбачити знос та залишковий ресурс елементів бурильної колони і попередити їхні відмови.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційні дослідження зносостійкості бурильних труб пов’язані з виконанням окремих етапів держбюджетної теми Д_ – „Наукові основи створення та раціональної експлуатації нафтогазового обладнання й інструменту” (номер держреєстрації – № 0198U0055778).
Мета роботи. Розробити методику прогнозування довговічності колон бурильних труб для попередження їх відмов, використовуючи результати досліджень закономірностей зношування зовнішньої поверхні бурильних труб в умовах роторного буріння свердловин.
Основні завдання наукового дослідження:
1. Проаналізувати існуючі методики прогнозування довговічності колон бурильних труб та способи попередження їх відмов.
2. Створити установку для досліджень зношування сталевих бурильних труб при роторному бурінні в необсаджених стовбурах свердловин.
3. Дослідити сумісний вплив основних чинників, а саме: абразивності гірських порід, контактного тиску, швидкості ковзання, шляху тертя, твердості сталі, мастильної здатності бурових розчинів на величину зносу сталевих замків і бурильних труб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ ЗНОСУ ТА ЗАЛИШКОВОГО РЕСУРСУ ЕЛЕМЕНТІВ БУРИЛЬНОЇ КОЛОНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок