Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ СИСТЕМИ ДИТЯЧО- БАТЬКІВСЬКИХ СТОСУНКІВ У ПАРАДИГМІ ГЛИБИННОЇ ПСИХОЛОГІЇ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ СИСТЕМИ ДИТЯЧО- БАТЬКІВСЬКИХ СТОСУНКІВ У ПАРАДИГМІ ГЛИБИННОЇ ПСИХОЛОГІЇ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ СИСТЕМИ ДИТЯЧО- БАТЬКІВСЬКИХ СТОСУНКІВ У ПАРАДИГМІ ГЛИБИННОЇ ПСИХОЛОГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,47 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Південноукраїнській державний педагогічний університет
імені К. Д. Ушинського (м. Одеса)
ІВАНОВ ДМИТРО ІВАНОВИЧ
УДК 159.922.73. – (055.5/.7)
ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ СИСТЕМИ ДИТЯЧО-
БАТЬКІВСЬКИХ СТОСУНКІВ У ПАРАДИГМІ
ГЛИБИННОЇ ПСИХОЛОГІЇ
19. 00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Таврійському національному університеті імені В.І. Вернадського, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор Каліна Надія Федорівна, Таврійській національний університет імені В. І. Вернадського, завідувач кафедри глибинної психології та психотерапії.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Татенко Віталій Олександрович, головний науковий співробітник Інституту соціальної та політичної психології АПН України (м. Київ);
кандидат психологічних наук, доцент Сергєєва Алла Володимирівна,
Південноукраїнській державний педагогічний університет
імені К. Д. Ушинського, кафедра психології (м. Одеса).
Провідна установа: Прикарпатський державний університет імені Василя Стефаника, кафедра вікової та педагогічної психології, м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться 05.03.2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.03 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського за адресою:
65008, м. Одеса, Старопортофранківська, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського за адресою:
65008, м. Одеса, Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий 04.02.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибух Л. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Класична для психологічної науки в цілому, проблема дитячо-батьківських стосунків - вивчення їхньої структури і змісту, а також впливу на розвиток особистості дитини - здобуває нову актуальність у специфічних умовах сучасного життя.
Становлення і розвиток індивідуальності, залишаючись головним дослідницьким пріоритетом вітчизняної вікової психології, розробляється нині в різних наукових парадигмах і типах раціональності. Прикладом цього можуть бути широко доступні в даний час дослідження К. Абрахама, Д. Боулбі, Л. Бінсвангера, Д.В. Віннікотта, Э. Джонса, М. Кляйн, С. Колберга, Д. Кемпбелла, О. Кернберга, Ж. Лакана, Э. Нойманна, О. Ранка, В. Райха, Г.С. Саллівана, Р. Самюелза, Е. Самюелза, Р. Спиця, Е. Еріксона, Ш. Ференці, Г. Фрейд і багатьох інших авторів, не кажучи вже про роботи класиків глибинної психології З. Фрейда, К.Г. Юнга, А. Адлера. Теоретичні й експериментальні дослідження зазначених авторів в аспектах, пов'язаних з роллю несвідомого в структурі і функцююванні психіки, можуть доповнити фундаментальну традицію вітчизняної психології дитинства, сформовану Л.С. Виготським, П.Я. Гальперіним, Л.А. Венгером, О.В. Запорожцем, О.В. Киричуком, Г.С. Костюком, М.І. Лісіною, А.А. Люблінською, С.Д. Максименком, В.С. Мухіною, Л.І. Обуховою, О.В. Скрипченком, В.О.Татенком, Д.Б. Ельконіним та ін.
Таким чином, сучасний стан вікової психології показує, що якісні перетворення теоретико-методологічних орієнтирів досліджень в галузі наук про людину в цілому мають потенціал значного розширення і поглиблення теорії і практики однієї з її складових – дитячої психології, орієнтованої в даний час на комплексне вивчення всіх (у тому числі і несвідомих) аспектів психічного розвитку дитини. Однак пряма екстраполяція концептуальних положень глибинної психології без критичного осмислення її методологічної бази і методичного інструментарію, а також адаптації до сучасних умов не може бути ефективним підходом у плані практичного застосування і коректним у плані теоретичного доповнення.
Саме цим визначений вибір даної теми дослідження.
Зв'язок дослідження з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційне дослідження тісно пов'язане з науковими розробками кафедри глибинної психології і психотерапії Таврійського національного університету в рамках наукової теми "Свідомі і несвідомі детермінанти самоконституювання суб'єкта" (номер держреєстрації 23452U564).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ СИСТЕМИ ДИТЯЧО- БАТЬКІВСЬКИХ СТОСУНКІВ У ПАРАДИГМІ ГЛИБИННОЇ ПСИХОЛОГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок