Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ КИСЛОТНО-ОСНОВНИХ ВЗАЄМОДІЙ У ІОННИХ РОЗТОПАХ НА ОСНОВІ ГАЛОГЕНІДІВ S-ЕЛЕМЕНТІВ

ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ КИСЛОТНО-ОСНОВНИХ ВЗАЄМОДІЙ У ІОННИХ РОЗТОПАХ НА ОСНОВІ ГАЛОГЕНІДІВ S-ЕЛЕМЕНТІВ

Назва:
ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ КИСЛОТНО-ОСНОВНИХ ВЗАЄМОДІЙ У ІОННИХ РОЗТОПАХ НА ОСНОВІ ГАЛОГЕНІДІВ S-ЕЛЕМЕНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,42 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича
Національної академії наук України
ЧЕРГИНЕЦЬ ВІКТОР ЛЕОНІДОВИЧ
УДК 544.36:544.34+544.362.2+544.351.3-143: 544.6.076.327
ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ КИСЛОТНО-ОСНОВНИХ
ВЗАЄМОДІЙ У ІОННИХ РОЗТОПАХ НА ОСНОВІ
ГАЛОГЕНІДІВ S-ЕЛЕМЕНТІВ
Спеціальність: 02.00.04 – фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТдисертації на здобуття наукового ступеня
доктора хімічних наук
Київ – 2006


Дисертація є рукописом.Роботу виконано у Інституті сцинтиляційних матеріалів Національної академії наук України (м.Харків).
Офіційні опоненти | доктор хімічних наук, професорВ’юник Іван Миколайович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна;
м.Харків;
доктор хімічних наук, доцент
Зінченко Віктор Феодосійович,
Фізико-хімічний інститут ім. О.В.Богатського
НАН України,
м.Одеса;
доктор хімічних наук, професор
Судавцова Валентина Савеліївна,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
м.Київ
Провідна установа – Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “_____”________________2006 р. о годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.207.02 Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України за адресою 03142, м. Київ, 142, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України (03142, м. Київ, 142, вул. Кржижанівського, 3).
Автореферат розіслано “_____” ________________2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, доктор хімічних наук | Куліков Л.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Теоретичні і прикладні дослідження процесів за участю рідин (молекулярних і іонних) є однією з найважливіших частин сучасної хімії та хімічної технології, що пов’язано з широким застосуванням рідкофазних процесів в промисловості.
Високотемпературні іонні рідини-розтопи широко застосовуються у науці та техніці у якості середовищ для проведення різних технологічних процесів, таких як обробка поверхні (травлення, флюси), електроліз. Розтопи застосовуються як розчинники або служать вихідним матеріалом для вирощування ряду широко застосовуваних сцинтиляційних (CsI(Tl), NaI(Tl)) та акустичних (KCl) монокристалів. Розтопам притаманна низка важливих у технологічному відношенні особливостей, які вигідно відрізняють їх від молекулярних розчинників. Практично повна дисоціація розчинника на іони, що входять до його складу, дозволяє створювати високі щільності струму при електролізі, відсутність окислювачів, до яких відносяться протони (H+), дає змогу одержувати з використанням іонних розчинників продукти, які неможливо виділити з водних розчинів (наприклад, лужні та лужноземельні метали та ін.). У високотемпературних іонних розчинниках можливо одержувати сполуки металів з проміжною валентністю (Cd+, Bi+). З точки зору охорони навколишнього середовища розтоплені солі є особливо зручними як технологічні розчинники, оскільки їх застосування не призводить до накопичення рідких відходів виробництва.
На перебіг процесів у розтопах-розчинниках значно впливають домішки, які містяться у вихідній сольовій сировині або утворюються у процесі топлення розчинника внаслідок високотемпературного гідролізу або взаємодії розтопу з контейнером та агресивними компонентами атмосфери. До таких домішок відносяться катіони металів і різні кисеньвмісні аніони (сульфати, карбонати, гідроксиди). Ступінь впливу вказаних аніонів на процеси у іонних розчинниках залежить, головним чином, від ступеню їх дисоціації з утворенням як одного з продуктів оксид-іонів, O2-. Тому кількісні дослідження реакцій за участю оксид-іонів у високотемпературних іонних розчинниках має важливе наукове та практичне значення.
Реакції за участю оксид-іонів у іонних розчинниках відносять до кислотно-основних на основі визначення Лукса-Флуда, а кількісною мірою основності розтопів служить кисневий показник pO, аналогічний pOH у водних розчинах.
До найважливіших характеристик високотемпературних іонних розчинників відноситься і їх здатність розчиняти різні речовини, наприклад, метали і оксиди та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ КИСЛОТНО-ОСНОВНИХ ВЗАЄМОДІЙ У ІОННИХ РОЗТОПАХ НА ОСНОВІ ГАЛОГЕНІДІВ S-ЕЛЕМЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок